Trending
राजनीति नेपालमा बसेर अध्ययन गर्न चाहने विदेशीलाई विद्यार्थी भिसा दिनुपर्छ : सचिव काफ्ले समाज शान्ति प्रक्रियामा दमननाथ र पद्मरत्नको योगदान बिर्सन सकिँदैन : परराष्ट्रमन्त्री श्रेष्ठ राजनीति बलिया दललाई पाखा लगाए नेपालको राजनीति सही बाटोमा जान्न : महासचिव पोखरेल राजनीति हामीले बुर्जुवाहरूसँग कम्परमाइज गरेका छौं : प्रचण्ड अन्तर्राष्ट्रिय इटालीको डुङ्गा दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ३४ पुग्यो राजनीति समाजवाद उन्मुख अर्थतन्त्र निर्माण हुनेगरी बजेट ल्याएका छौँ : अर्थमन्त्री राजनीति तानसेन नगरले ल्यायो पौने दुई अर्बको बजेट अन्तर्राष्ट्रिय भारतद्वारा ओमानसँग स्वतन्त्र व्यापार सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्ने तयारी समाज डेंगी नियन्त्रण गर्न पानी पोख्‍ने अभियान राजनीति एमालेको एक मात्र लक्ष्य मिसन ०८४ हो : मन्त्री चौधरी

कार्यान्वयनमा आएन सिञ्जाको १० वर्षे पर्यटकीय गुरुयोजना

जाजरकोट – जाजरकोटको सदरमुकाम सिञ्जामा पर्यटकीय पूर्वाधार निर्माण गर्ने उदेश्यसहित तयार पारिएको १० वर्षीय गुरुयोजना कार्यान्वयनमा आउन सकेको छैन । 

पर्यटन प्रवर्द्धन र आधुनिक विकास लागि तत्कालीन जिल्ला विकास समितिले तयार पारेको गुरुयोजना कार्यान्वयनमा आउन नसकेको हो । सिञ्जा क्षेत्रको विकासको लागि जुम्ला सामाजिक विकास केन्द्रले २०६५ सालमा गुरुयोजना निर्माण गरेर समितिलाई हस्तान्तरण गरेको थियो । केन्द्रका अध्यक्ष भक्तबहादुर बोगटीले गुरुयोजना कार्यन्वयनमा नआउनु विडम्बनाको कुरा भएको बताउनुभयाे

गुरुयोजनामा तीन सय चार ओटा पर्यटकीय क्षेत्रको पूर्वाधार निर्माण गरिने उल्लेख गरिएको छ । तर सन् २०१२ देखि २०२२ सम्म कार्यान्वयन हुनुपर्ने भए पनि सरकारी निकायले भने कुनै चासो देखाएको छैन । 

गुरुयोजनामा सिञ्जा क्षेत्रमा चारलेन सडक निर्माण गर्नुका साथै तटबन्ध, संग्रहालय निर्माण गर्ने, ओझेलमा परेका मठमन्दिर व्यवस्थित गर्ने, स्नातकोत्तर तहको कलेज स्थापना गर्ने लगायतका विषयहरु उल्लेख गरिएको छ । 

यहाँका कनकासुन्दरी मन्दिर, विराट दरबार, पाण्डव गुफाको गरुड नुहाउने मन्दिर, वाणगंगा मन्दिर आदि पवित्र तीर्थस्थलकाे रुपमा चिनिन्छन् । अंग्रेजीमा तयार भएको गुरुयोजनालाई नेपालीकरण गर्नुपर्ने स्थानीयको माग छ ।

स्पष्ट गुरुयोजनाको काम अगाडि नबढेपछि सिंञ्जामा बोलिने भाषा, सभ्यता तथा पर्यटकीय स्थलहरु संकटमा पर्दै गएकाे भन्दै स्थानीय आक्रोसित बनेका छन् ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP