Trending
राजनीति अपहरणको आरोपमा पाँच जना पक्राउ राजनीति मनमोहन अधिकारी अविचलित कम्युनिष्ट आन्दोलनको पर्याय : ईश्वर पोखरेल राजनीति दलमा आबद्ध शिक्षकलाई कारवाही गर्न शिक्षामन्त्रीले मागिन् निर्वाचन आयोगसँग विवरण राजनीति कर्णालीका मुख्यमन्त्री कँडेलले आज विश्वासको मत लिँदै राजनीति मनमोहन अधिकारीको २५औँ स्मृति दिवस आज समाज बाँकेका किसान चैते धानप्रति आकर्षित समाज ट्र्याक्टरबाट खसेर एकजनाको मृत्यु समाज वनमा लागेको डढेलो गाउँ फैलिँदा १३ घर खरानी अन्तर्राष्ट्रिय पत्नीलाई मुद्दा परेपछि स्पेनका प्रधानमन्त्रीले स्थगन गरे सार्वजनिक जिम्मेवारी राजनीति अहिलेको स्वतन्त्रता र अधिकार कसैको निगाहबाट प्राप्त हैन : पूर्वराष्ट्रपति भण्डारी

शिवराज नगरपालिकाले वडा कार्यालय भवन निर्माण गर्दै

माधव बेल्वासे,चन्द्रौटा
कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिकाले वडा कार्यालयको भवन निर्माणलाई प्राथमिकता दिएको छ । भवन नहुदाँ वडावाट प्रदान गर्ने सेवा सुविधामा समस्या भइरहेको भन्दै नगरपालिकाले वडा भवन बनाउन सुरु गरेको छ । कतिपय वडाहरु साविक गाविस भवनमा काम गरिएको छ भने कतिपय वडा कार्यालय भाडामा संचालन गरिएको छ । वडा न २,४,६ र ७ मा अहिले भवन नभएको नगर प्रमुख नेत्रराज अधिकारीले बताउनुभएको छ । चार वटै वडाको भवन निर्माणको लागि १ करोड ६० लाख बजेट विनियोजन गरेको भएपनि यस वर्ष दुई वटा मात्र भवन बन्ने पक्का भएको छ ।
वडा न ६ र ७ मा भवन निर्माणको लागी जग्गा नहुँदा आगामी वर्षको लागि धकलिएको छ । असार मसान्त सम्म सम्पन्न हुने गरी वडा न २ र ४ को काम भइरहेको नगरपालिकाका सब ईन्जिनियर मोहन केसीले बताउनुभयो । वडा न २ को लागि लागत स्टिमेट ८३ लाख ७६ हजार ४ सय ५८ भएपनि सुर्यदय निमार्ण सेवाले ६१ लाख ९५ हजार ६५ मा भवन निर्माण गर्ने कबुल गरेको छ । त्यस्तै वडा न ४ मा लागत स्टिमेट ७४ लाख ६१ हजार ९ सय ७३ भएपनि एनबि कन्ट्रक्सनले ५८ लाख ९६ हजार ७४ मा निर्माण गर्ने कबुल गरेको छ ।
वडाको भवन नहुँदा कामकाजमा समस्या भइरहेको वडा न २ का अध्यक्ष राम बहादु्र चौधरीले बताउनुभयो । “कर्मचारीको बस्ने ठाउँ छैन सेवा ग्राहीलाई समस्या छ, त्यसैले नगरमा भवनको माग गरेका हौ ” चौधरीले भन्नुभयो । वडा न ४ ले अहिले वडा न ३ को भवन वाट सेवा प्रदान गरेको छ । वडाका नागरिकहरुलाइ पायक पर्ने ठाउँमा भवन निर्माण गर्न लागिएको वडा अध्यक्ष सफिक अहमद मुसलमानले बताउनुभयो ।
यता वडा कार्यालय भवन निर्माण गरेपनि नगरपालिकाले आफ्नो भवन भने बनाउन सकेको छैन । गत असारमा भवन निर्माणको लागि सम्झौता भएपनि स्थानियहरुले बिरोध गरेपछी काम रोकिएको थियो । पौष २० गते सर्वोच्च अदालतले नगरपालिकालाई भवन बनाउन आदेश दिएपछि काम सुरु भएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP