Trending
राजनीति नेपालमा बसेर अध्ययन गर्न चाहने विदेशीलाई विद्यार्थी भिसा दिनुपर्छ : सचिव काफ्ले समाज शान्ति प्रक्रियामा दमननाथ र पद्मरत्नको योगदान बिर्सन सकिँदैन : परराष्ट्रमन्त्री श्रेष्ठ राजनीति बलिया दललाई पाखा लगाए नेपालको राजनीति सही बाटोमा जान्न : महासचिव पोखरेल राजनीति हामीले बुर्जुवाहरूसँग कम्परमाइज गरेका छौं : प्रचण्ड अन्तर्राष्ट्रिय इटालीको डुङ्गा दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ३४ पुग्यो राजनीति समाजवाद उन्मुख अर्थतन्त्र निर्माण हुनेगरी बजेट ल्याएका छौँ : अर्थमन्त्री राजनीति तानसेन नगरले ल्यायो पौने दुई अर्बको बजेट अन्तर्राष्ट्रिय भारतद्वारा ओमानसँग स्वतन्त्र व्यापार सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्ने तयारी समाज डेंगी नियन्त्रण गर्न पानी पोख्‍ने अभियान राजनीति एमालेको एक मात्र लक्ष्य मिसन ०८४ हो : मन्त्री चौधरी

आँखा अस्पताललाई २१ लाखको उपकरण

दिलिप कुमार यादव कपिलवस्तु ,१५ माघ

अमेरिकी अन्तर्रा्ष्ट्रिय गैर सरकारी संस्था हेल्पीङ्ग हेन्ड् फर रिलीफ एण्ड डेभलप्मेन्टले कपिलवस्तुको तौलिहवा स्थित आँखा अस्पताललाई २१ लाख बराबारको उपकरण सामग्री प्रदान गरेको छ । ह्युुमन रिलीफ अर्गनाईजेशन नेपाल नामक संस्थाको समन्वयमा अमेरिकी अन्तर्रा्ष्ट्रिय गैर सरकारी संस्था हेल्पीङ्ग हेन्ड् फर रिलीफ एण्ड डेभलप्मेन्टले आँखा अस्पताललाई सो सामग्री हस्तान्तरण गरेको हो । संस्थाले पाँच बर्षिय परियोजना अनुसार कपिलवस्तुको तौलिहवा आखाँ अस्पतालमा २१ लाख मुल्य बराबरको उपकरण सामग्री हस्तान्तरण गरेको छ । अस्पतालमा २१ लाखको सामग्री प्रदान गरि बिपन्न र गरिबलाई उपचारका लागी सहज बातावरण बनाउने प्रयास गरिएको हेल्पीङ्ग हेन्ड् फर रिलीफ एण्ड डेभलप्मेन्टका कार्यक्रम प्रबन्धक जिव पोख्रेलले बताए । आफूहरूको पाँच बर्षिय परियोजना अनुसार कपिलवस्तुको तौलिहवा आँखा अस्पतालमा आफूहरूले कपिलवस्तु, काठमान्डौ र झापा गरि तीन जिल्लामा पाँच बर्षिय परियोजना अन्तर्गत गरिब, बिपन्न बालबालिकालाई सहयोग, शुद्ध खानेपानी व्यवस्थापन अन्तर्गत फल्टर जडान, दैवी प्रकोप केन्द्रित सहयोग कार्यक्रम, बिपन्नको सिप बिकास र स्वास्थ्य केन्द्रमा उपकरण र औषधी सहयोग गर्दै आएको जनाए । परियोजना अन्तर्गत आँखा अस्पतालमा उपकरण सामाग्री प्रदान गरिएकोमा सो कार्यलाई आगामी बर्षमा समेत निरन्तरता दिइने कार्यक्रमका जिल्ला संयोजक असद कमालले बताए । परियोजना अन्र्तगत गत बर्ष १ सय ५० गरिब र बिपन्न बालबालिकालाई शैक्षिक सामग्री र नगद सहयोग गरिएको कार्यक्रम संयोजक जिव पोखरेलले जानकारी दिएका छन । अस्पतालमा प्रदान गरिएको सामग्री गरिब र बिपन्नको उपचारका लागि सहयोगी हुने विश्वास रहेको वक्तमहरुको बुझई रहेको छ । न्यून आय भएका नागरिकले सेवा लिँदै आएका अस्पतालहरूमा संस्थाले प्रदान गरेको सामाग्रीको सदुपयोग हुनका साथै उपकरणको सहि प्रयोग हुनेमा बिश्वस्त रहेको प्रतिनिधिसभाका सदस्य अतहर कमालले बिश्वास व्यक्त गरे ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP