भोली सिमसार दिवश कपिलवस्तुमा विविध कार्यक्रमको तयारी

नयाँ अभियान अनलाइन,कपिलवस्तु-

सिमसार र जलवायु परिर्वतन केन्द्रित रहेर भोली विश्व सिमसार दिवस मनाइँदैछ ।सोहि अवसरमा कपिलवस्तुमा पनि विविध कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ कपिलवस्तुमा ं विश्व सिमसार दिवस दिवसको अवसरमा सिमसार दिवस तथा चरा महोत्सव मनाउने भएको छ ।आइतवार हरेक वर्षको फेबु्रअरी २ का दिन मनाइने विश्व सिमसार दिवसको अवसरमा अवसरमा कपिलवस्तुको जगदिशपुर जलाशयमा विशेष कार्यक्रम गर्ने तयारी छ । २० औं विश्व सिमसार दिवशको अवसरमा जगदिशपुर जलाशयमा भोली सातौं चरा महोत्सव समेत मनाउने भएको छ । जगदीशपुर जलाशय व्यवस्थापन बहुसरोकार मंचको आयोजना डिभिजन बन कार्यालय कपिलवस्तु तथा कपिलवस्तु नगरपालिका वडा नं.९ को सहकार्यमा सिमसार दिवस मनाउन लागेको हो ।सिमसारको संरक्षण र यसको महत्वका बारेमा जनचेतना फैलाउने उद्देश्यले दिवशको साथ साथमा चरामहोत्सव समेत आयोजना गरेको आयोजकले जनाएको छ । ठूल्ठूला प्रकोपबाट बचाउन सिमसार क्षेत्रले महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गर्ने भएकाले महोत्सवको आयोजना गरेको हो ।सिमसार क्षेत्रहरुमा दुर्लभ चराहरुको पनि वासस्थान रहने गरेको छ त्यसैले संरक्षण र प्रचार को लागि विविध कार्यक्रमको आयोजना गरेको आयोजकको भनाइ छ । दिवसका अवसरमा म्याराथुन दौड, मा.वि.स्तरीय निबन्ध प्रतियोगिता, होमस्टेको लाठि नाँच, मयुर नाँच, स्थानीय कला र भेषभुसा झल्कने साँस्कृतिक कार्यक्रम संचालन गरिने आयोजकले जानकारी गराएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP