Trending
flash कपिलवस्तुमा ‘साइकल प्लाङक ब्यालेन्स’ प्रतियोगिता हुने अन्तर्राष्ट्रिय चीनको जिलिनमा एलाइन क्षार भूमि पर्यटन करिडोरमा परिणत समाज अरुण तेस्रोको काम २२ दिनदेखि ठप्प‚ डेढ अर्ब रुपैयाँ क्षतिपूर्ति तिर्दै सरकार समाज लाेप भयाे पूर्व-लिच्छविकालीन शहर हाँडीगाउँका तीन प्राचीन बाजा राजनीति उत्पादनमुलक शिक्षामा जोड दिनुपर्ने आवश्यकता छ : शिक्षामन्त्री राई अपराध दाङमा खुकुरी प्रहारबाट एकजनाको हत्या, २ जना घाइते राजनीति दिगो विकास लक्ष्य हासिल गर्नेगरी कार्यक्रम तर्जुमा गर्नुपर्छ : मन्त्री आचार्य राजनीति अहिलेको निर्वाचन प्रणालीले बहुमत ल्याउन कठिन छ : नेपाल खेल अबको तीन महिनामा घरेलु संरचनालाई नयाँ किसिमले बदल्नुपर्नेछः अध्यक्ष चन्द राजनीति सरकार शैक्षिक विकासमा असंवेदनशील : योगेश भट्टराई

भोली सिमसार दिवश कपिलवस्तुमा विविध कार्यक्रमको तयारी

नयाँ अभियान अनलाइन,कपिलवस्तु-

सिमसार र जलवायु परिर्वतन केन्द्रित रहेर भोली विश्व सिमसार दिवस मनाइँदैछ ।सोहि अवसरमा कपिलवस्तुमा पनि विविध कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ कपिलवस्तुमा ं विश्व सिमसार दिवस दिवसको अवसरमा सिमसार दिवस तथा चरा महोत्सव मनाउने भएको छ ।आइतवार हरेक वर्षको फेबु्रअरी २ का दिन मनाइने विश्व सिमसार दिवसको अवसरमा अवसरमा कपिलवस्तुको जगदिशपुर जलाशयमा विशेष कार्यक्रम गर्ने तयारी छ । २० औं विश्व सिमसार दिवशको अवसरमा जगदिशपुर जलाशयमा भोली सातौं चरा महोत्सव समेत मनाउने भएको छ । जगदीशपुर जलाशय व्यवस्थापन बहुसरोकार मंचको आयोजना डिभिजन बन कार्यालय कपिलवस्तु तथा कपिलवस्तु नगरपालिका वडा नं.९ को सहकार्यमा सिमसार दिवस मनाउन लागेको हो ।सिमसारको संरक्षण र यसको महत्वका बारेमा जनचेतना फैलाउने उद्देश्यले दिवशको साथ साथमा चरामहोत्सव समेत आयोजना गरेको आयोजकले जनाएको छ । ठूल्ठूला प्रकोपबाट बचाउन सिमसार क्षेत्रले महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गर्ने भएकाले महोत्सवको आयोजना गरेको हो ।सिमसार क्षेत्रहरुमा दुर्लभ चराहरुको पनि वासस्थान रहने गरेको छ त्यसैले संरक्षण र प्रचार को लागि विविध कार्यक्रमको आयोजना गरेको आयोजकको भनाइ छ । दिवसका अवसरमा म्याराथुन दौड, मा.वि.स्तरीय निबन्ध प्रतियोगिता, होमस्टेको लाठि नाँच, मयुर नाँच, स्थानीय कला र भेषभुसा झल्कने साँस्कृतिक कार्यक्रम संचालन गरिने आयोजकले जानकारी गराएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP