Trending
समाज पोखरा हिँडेको सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटना flash कृष्णनगर विद्युत केन्द्रद्धारा लक्ष्य अनुसारको राजस्व संकलन गर्न सफल flash नेकपा एमाले कपिलवस्तुले मनायो वृक्षरोपण गरि पुष्पलालकाे ४६ औँ स्मृति दिवस flash करोडौका सोलार भन्सार छुट गराउन चलखेल राजनीति प्रधानमन्त्री ओलीलाई विश्वासको मत दिन एमालेको ‘ह्वीप’ राजनीति मेलम्ची नआएसम्म वैकल्पिक माध्यमबाट काठमाडौँवासीलाई पानी खुवाउनू : मन्त्री यादव समाज ढोरपाटनको प्रकृतिसँग रम्न चाहने पर्यटक सडक सास्तीले बीचैबाट फर्कन्छन् समाज मामाघर गएका बालकको सेप्टिक ट्यांकीमा खसेर ज्यान गयो राजनीति भारतसँगको असमान सम्झौता नसच्याएसम्म नेपालको विकास हुँदैन : डा.बाबुराम समाज पूर्वप्रधानमन्त्री चन्दलाई भेट्न उद्योगमन्त्री अस्पतालमा

कपिलवस्तुको शिवराजमा थारु युवा सञ्जाल गठन,सञ्जालले समुदायलाई सुसूचित गर्ने ।।

राम अवतार चौधरी
कपिलवस्तु,२६ माघ ।

कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिकामा थारु युवा सञ्जाल शनिबार गठन गरिएको छ । थारु हक, हित र अधिकारका लागि युवायुवती एकजुट भई आफ्नो समुदायलाई सुसूचित गर्ने उद्देश्यले सञ्जाल गठन गरिएको हो ।

प्रकाश चौधरी थारुको संयोजकतत्वमा चन्द्रौटामा बसेको बैठकले थारु समुदायमा दिनप्रतिदिन बढ्दै गइरहेको विकृति र विसंगतिलाई चिर्नका लागि वर्तमान युवा पुस्ता जिम्मेवार हुनुपर्ने अभिप्रायले कार्यक्रम आयोजना गरिएको बताइएको छ ।

पछिल्लो समय सम्बन्धित संघ संस्थाले थारुको नाम जोड्ने तर विडम्बना उक्त समुदायलाई प्रयोग गर्ने र फाल्ने कार्य मात्र गर्ने गरेका उल्लेख गर्दै सो समुदायका लागि माखो समेत मार्न नसकेको भन्दै कार्यक्रममा बोल्ने अधिकांश थारु अगुवाहरुले जिकिर समेत गरे ।

अहिले सम्म भएका हरेक गतिविधिमा सरकार लगायत शासक राजनितीग्यहरूले सिङ्गो थारु समुदायलाई डिभाइड एण्ड रूलको सुत्रको प्रयोग गरि पत्न गर्ने वा लाली पपमा भुलाउँदै गैरहेकोमा चिन्ता व्यक्त गर्दै अगामी दिनमा भने युवा सञ्जालले आफ्नो समुदायमा जनचेतनामूलक र सामाजिक कार्यमा समेत सरिक रहेर गाउँदेखि शहर सम्म जागरण अभियान र सचेतना फैलाउने युवा सञ्जालले जनाएको छ ।

थारु समुदायमा यस्तो कार्यक्रम जरुरी थियो र छ सो यस कार्यक्रम आयोजना गरेमा खुसी व्यक्त गर्दै सञ्जालले गाउँघरमा रहेको आपङ्ग, गरिब, विपन्न परिवारलाई शैक्षिक लगायत सामाजिक क्षेत्रमा समेत सहयोग गर्ने साथै थारु समुदायको बुलन्द गर्ने कुनै माध्यम नरहेको दुखेसो अगुवाहरुले व्यक्त गरेका थिए ।

हाल गठन गरिएको युवा संजाल कुनै राजनितीक नभएर थारु समुदाय स्पेसल रहेको उक्त कार्यक्रम प्रकाश चौधरी थारुको संयोजकतत्व र लक्ष्मण थारुको सहजिकरणमा ३३ जनाको कार्य समिति गठन गरेको र विभिन्न गाउँबाट थारु अगुवाहरूको सहभागीता रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP