Trending
राजनीति अपहरणको आरोपमा पाँच जना पक्राउ राजनीति मनमोहन अधिकारी अविचलित कम्युनिष्ट आन्दोलनको पर्याय : ईश्वर पोखरेल राजनीति दलमा आबद्ध शिक्षकलाई कारवाही गर्न शिक्षामन्त्रीले मागिन् निर्वाचन आयोगसँग विवरण राजनीति कर्णालीका मुख्यमन्त्री कँडेलले आज विश्वासको मत लिँदै राजनीति मनमोहन अधिकारीको २५औँ स्मृति दिवस आज समाज बाँकेका किसान चैते धानप्रति आकर्षित समाज ट्र्याक्टरबाट खसेर एकजनाको मृत्यु समाज वनमा लागेको डढेलो गाउँ फैलिँदा १३ घर खरानी अन्तर्राष्ट्रिय पत्नीलाई मुद्दा परेपछि स्पेनका प्रधानमन्त्रीले स्थगन गरे सार्वजनिक जिम्मेवारी राजनीति अहिलेको स्वतन्त्रता र अधिकार कसैको निगाहबाट प्राप्त हैन : पूर्वराष्ट्रपति भण्डारी

विजयनगरको छैठौँ गाउँ सभा सम्पन्न, योजनाहरुलाई पारदर्शी बनाउने अध्यक्ष थापाको जोड

राम प्रकट कोरी
माघ २७ गते –विजयनगर, क.व.

कपिलवस्तुको विजयनगर गाउँपालिकाको छैठौँ गाउँ सभा सोमवार सम्पन्न भएको छ । उक्त गाउँ सभाले आर्थिक वर्ष २०७६÷०७७ को अर्धवार्षिक प्रगति प्रतिवेदन प्रस्तुत गरेको हो । बजेटको संसोधन आएपछि वडा र गाउँपालिकाबाट कार्यान्वयन हुन नसकेका र केही आवश्यक देखिएका योजनाहरुमा थप बजेट विनियोजन गरिएको छ ।

आर्थिक वर्ष २०७६÷०७७ को आन्तरिक आयस्रोतबाट पुस मसान्तसम्म ९९ लाख बैँक दाखिला भएको उल्लेख गरिएको छ । गाउँ सभाध्यक्ष गोपाल बहादुर थापाले कार्यक्रममा १ ओटा नियमावली, १० ओटा कार्यविधि, र २ ओटा ऐन प्रस्तुत गर्नु भएको थियो र सो सर्वसम्मतिबाट पारित गरिएको छ ।

कार्यक्रममा २०७६ सालको स्थानीय तहमा वातावरण तथा प्राकृतिक स्रोतको संरक्षण सम्बन्धमा व्यवस्था गर्न बनेको विधेयक र निर्णयार्थ, कर्मचारी कल्याणकारी कोष सञ्चालन, आर्थिक सहायता सम्बन्धी कार्यविधि, एम्बुलेन्स सेवा व्यवस्थापन तथा सञ्चालन, खानेपानी, सरसफाई तथा स्वच्छता कार्यविधि, समपूरक कोष सञ्चालन तथा व्यवस्थापन, मर्मत सम्भार कोष सञ्चालन निर्देशिका, यान्त्रिक उपकरण सञ्चालन सम्बन्धी कार्यविधि, स्थानीय विकास कोष स्थापना तथा सञ्चालन कार्यविधि, विपद व्यवस्थापन कोष सञ्चालन तथा व्यवस्थापन, व्यवसाय कर सम्बन्धी कार्यविधि, घर बहाल कर सम्बन्धी कार्यविधि लगायत प्रस्तुत गरिएको थियो ।

कार्यक्रमलाई समापन गर्दै गाउँसभाध्यक्ष गोपाल बहादुर थापाले अति आवश्यक गर्नु र सञ्चालनमा रहेका योजनाहरु आगामी जेठ मसान्तभित्र सम्पन्न गने गर्री कार्ययोजना बनाएर लाग्न अनुरोध गर्नु भयो । योजनाहरुलाई पारदर्शी बनाउने, इमान्दरी पुर्वक सम्पन्न गराउने र सबैको जवाफदेहिता रहोस् भन्ने कुरामा जोड दिनु भयो ।

यस्तै गाउँपालिका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत गोविन्द भट्टराईले कतिपय ऐन, कार्यविधि र निर्देशिका नहुँदा कार्य गर्न असहज हुने भएकोले सभाबाट सर्वसम्मतिले पारित भएकोले कार्यान्वयन गर्न सजिलो हुने बताउनु भयो । यसरी सम्पूर्ण मातहतका कर्मचारीलाई चुस्त दुरुस्त बनाई कार्य गर्न अनुरोध समेत गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP