Trending
समाज महालक्ष्मी विकास बैंकद्वारा जेहेन्दार छात्रवृत्ति प्रदान आर्थिक कैलालीमा आलु उत्पादन बढ्यो समाज जलवायु परिवर्तन विशेषज्ञहरूको अन्तर्राष्ट्रिय संवाद शुरु राजनीति जसपा नेपालको केन्द्रीय समिति निर्वाचन कार्यतालिका तयार राजनीति कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ flash कपिलवस्तुमा ट्रक र मोटरसाइकल ठोक्किदा एकको मृत्यु अन्तर्राष्ट्रिय पिकअप ट्रक खाल्डोमा खस्दा कम्तीमा १५ मजदुरको मृत्यु अपराध पशुपतिनाथको भेटी चोर्ने कोषकै कर्मचारी, आठ जना पक्राउ खेल फाइनल प्रवेशका लागि आज कोलकाता र हैदरावाद भिड्दै राजनीति संघीय संसदका दुवै सदनको बैठक बस्दै

बहादुरगंजमा कान उपचार सेवा आज देखि सुरु

कपिलवस्तु फागुन १

छन्द (कालेबाबू) नारायणी आखा अस्पताल बहादुरगंजले एक कार्यक्रम गरि कान उपचार सेवा आज देखि सूरु गरेको छ । नेपाल नेत्र ज्योति संघ, आँखा स्वास्थ्य कार्यक्रम राप्ती तथा बहादुरगंज अन्तर्गत संचालित छन्द (कालेबाबू) नारायणी आँखा अस्पतालले आज बहादुरगंजमा एक कार्यक्रम गरि कान उपचार सेवा तथा स्टोर भवनको समुद्घाटन गरेको छ । आँखाको उपचार दिदै आएको छन्द (कालेबाबू) नारायणी आँखा अस्पताल बहादुरगंजले अब कानको उपचार पनि दिने अस्पताल प्रशासनले जनाएको छ ।१ लाख अक्ष्यकाेषकाे लागि

आँखाको उपचार गराउन बुटवल,भैरहवा तथा काठमाडौं जानु परिरहेको अवस्थामा जनताको मर्म बुझि नेपाल नेत्र ज्योति संघले बहादुरगंजमा शाखा खोली बिरामीहरुलाई सेवा दिदै आइ रहेको छ ।त्यस्तै कानको विरामीहरु बुटवल,भैरहवा जानू पर्ने देखिएकोले कान उपचार सेवा सुरु गरिएको नेपाल नेत्रज्योति संघ,दाङ शाखाका सभापति तथा कार्यक्रमका प्रमुख अतिथी कृष्ण कुमार गिरीले जानकारी दिनु भएको छ ।

कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि समेत रहेका नेत्र ज्योति संघका केन्द्रिय सदस्य कृष्ण कुमार गिरिले स्थानिय निकायले सहयोग गरेको खण्डमा पैसाको अभाको कारण कोही पनि दृष्टिविहीन भएर बस्नु नपर्ने बताएका छन । उहाँले नेपाल सरकारले खुल्ला दिसापिसाब मुक्त,बाल बिवाह मुक्त गाउँपालिका÷ नगरपालिका घोषणा गरे जस्तै अब हामी मोतीविन्दु रहित गाउँपालिका तथा नगरापालिका घोषणा अभियानमा लाग्नुपर्ने कुरामा समेत जोड दिनुभयो । नेपाल नेत्र ज्योति संघ आखा स्वास्थ्य कार्यक्रम राप्ती तथा बहादुरगंज अन्तर्गत संचालित दुई वटा आँखा अस्पताल र लमही आँखा अस्पतालमा यस अघि नै कान उपचार सुरु भैसकेको र तेस्रो चरणमा बहादुरगंजको छन्द (कालेबाबू) नारायणी आखा अस्पतालमा आज देखि सुरु गरिएको समेत उहाँले जानकारी गराउनु भयो ।

कार्यक्रममा अस्पताललाई १७ कठ्ठा जग्गा दान गर्नु भएका जग्गादाता नारायणी शाह तथा अस्पताल परिसरभित्र स्टोर भवन निर्माण गरिदिनु भएका दाता द्धय हिरा बहादुर शाह र नसरुल्लाह खानलाई दोसल्ला ओढाई र प्रमाण पत्रले सम्मान गरिएको थियो । गरिब तथा असहाय बिरामीहरुको उपचारका लागि दाता द्धय नसरुल्लाह खान र हिराबहादुर शाहले १ लाखको सहयोग गरि आज बाट छन्द (कालेबाबू) नारायणी आँखा अस्पताल बहादुरगंजमा अक्षयकोषको सुरुवात गरेका छन् । साथ साथै यस्तै सहयोगको लागि इच्छुक दाताहरुले अक्षकोषमा पैसा जम्मा गरिदिनुका लागि अस्पतालले आव्हान गरेको छ । कार्यक्रमका चिफ मेडिकल डाइरेक्टर डा. सुलक्ष्मी कटुवालको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा नेपाल नेत्रज्योति संघ,दाङका सचिव सुरेन्द्रबहादुर खडका,कृष्णनगर नगरपालिका वडा न. ९ का वडा अध्यक्ष राममिलन चौधरी ,दाता हिराबहादुर लगायतले मन्तब्य व्यक्त गर्नु भएको कार्यक्रमको संचालन सूचना अधिकारी बालाराम खड्काले गर्नु भएको थियो । प्रशासकीय अधिकृत जसराज विश्वकर्माको स्वागत मन्तव्य बाट शुरु भएको कार्यक्रममा नि.मेडिकल डाइरेक्टर डा.ज्योति सापकोटाले धन्यबाद मन्तव्य गर्नु भएको थियो । कार्यक्रममा छन्द(कालेबाबु) नारायणी आँखा अस्पतालका नेत्र विशेषज्ञ डा.रबिन्द्रसिंह ठकुरी र आरती काराखेती तथा राप्ती आँखा अस्पतालका नेत्र विशेषज्ञ डा.कौशल पोख्रेलको समेत उपस्थिी रहेको थियो ।

सोही अवसरमा आँखा स्वास्थ्य कार्यक्रम राप्ती तथा बहादुरगंज अन्तर्गतका आँखा अस्पताल तथा उपचार केन्द्रहरुले स्थापना कालदेखि सन् २०१९ को डिसेम्बर सम्म प्रदान गरिएको सेवाको बारेमा जानकारी गराइएको थियो । जस अनुसार हालसम्म समग्र कार्यक्रमका अस्पताल तथा उपचार केन्द्रहरु समेतले २८ लाख ३८ हजार ५ सय चालिस जना ओ.पि.डि हेरिएकोमा १ लाख ८० हजार ९ सय ८८ जनाको अप्रेशन गरिएको र छन्द(कालेबाबु) नारायणी आँखा अस्पतालले मात्र स्थापना कालदेखि हालसम्म ७ लाख ७४ हजार ९ सय ७५ जनालाई ओ.पि.डी सेवा दिइएकोमा १ लाख ६ हजार ६ सय ८५ जनाको मोतिविन्दु अप्रेशन गरिएको अस्पतालका प्रशासकीय अधिकृत जसराज विश्वकर्माले जानकारी गराउनु भयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP