Trending
flash विजयनगरका ७ वटै वडामा नेकपा एमालेकाे वडा अधिवेशन सम्पन्न समाज वैशाखयता विपद्जन्य घटनामा परि ३ सय ५३ जनाको ज्यान गयाे flash एकीकृत अखिल नेपाल शिक्षक सङ्गठन कपिलवस्तुमा पुनः पाण्डे flash प्रेस सेन्टर नेपाल कपिलवस्तुमा बेल्वासेको नेतृत्व अन्तर्राष्ट्रिय सन् २०६० सम्म कार्बन उत्सर्जनलाई शून्यमा झार्ने साउदी अरेबियाको भनाइ समाज तिहारकाे लागि ५० हजारभन्दा बढी सयपत्रीको माला भारतबाट आयात हुँदै अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकालाई चीनको चेतावनी राजनीति राप्रपाकाे ५४ जिल्लामा अधिवेशन सकियाे flash प्रेस सेन्टर कपिलवस्तुकाे अध्यक्षमा बेल्बासे, २१सदस्य कार्य समिति चयन समाज प्रमुख सामाजिक समस्या बन्दै आत्महत्या

सात बर्ष पछाडी र अगाडीको राष्ट्रिय भावनामा भिन्नता हुदैन : डा शशांक

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसका महामन्त्री डा शशांक कोइरालाले सात बर्ष पछाडी नागरिकता दिदैमा राष्ट्रवादी हुने र अगाडी दिदा नहुने तर्क मान्न नसकिने बताउनु भएको छ ।

नेपाली पुरुषसँग विहे गरेकी विदेशी महिलालाई सात बर्ष पछाडी मात्रै नागरिकता दिने व्यवस्था गर्नु पर्ने माग उठिरहेका बेला उहाँले त्यसको विपक्षमा मत राख्नु भएको हो । सात बर्ष पछाडी र अगाडीको राष्ट्रिय भावनामा खासै भिन्नता नहुने उहाँको भनाई थियो ।

नेपाली रेडियो नेटवर्कको नेपाली बहसमा कुराकानी गर्दै उहाँले विदेशी बुहारीलाई नेपाली नागरिकता विहेलगत्तै उताको नागरिकता त्याग्नेपछि दिनु र सात बर्षपछि दिनुमा कुनै भिन्नता नभएको उल्लेख गर्नु भयो ।

उहाँले भन्नुभयो, “उताको नागरिकता त्याग्नै पर्ने र महत्वपूर्ण पदहरुमा जान नपाईने व्यवस्था त छदै छ नी । त्यो व्यवस्था हुदा हुदै पनि डराउनु पर्ने मलाई लाग्दैन ।” महामन्त्री कोइरालाले भारतमा विहे गरेको सात बर्षपछाडी दिने व्यवस्था हुदैमा नेपालमा पनि त्यस्तै व्यवस्था हुनु पर्छ भन्ने नभएको दावी गर्नुभयो ।

उहाँले प्रतिप्रश्न गर्दै भन्नुभयो, “अरुले जे गरे त्यही गर्नु पर्छ भन्ने छ र ? हामीले आफ्नै प्रकारको व्यवस्था गर्न सकिन्छ नी ।”

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP