Trending
flash भ्रष्टाचार मुद्दामा मुछिएका सांसद यादव निलम्बित अन्तर्राष्ट्रिय नेतन्याहूले सार्वजनिक गरे युद्धपछिको गाजाबारे योजना राजनीति परराष्ट्रमन्त्री साउद र भारतीय विदेशमन्त्री जयशंकरबीच भेटवार्ता राजनीति साँस्कृतिक महोत्सवमा सहभागी हुन प्रधानमन्त्री आज सर्लाही जाने समाज आज माघ शुक्ल पूर्णिमा, स्वस्थानी व्रत समापन गरिँदै समाज पर्खाल ढल्दा एकजनाको मृत्यु अपराध प्रसूति गृहबाट चोरिएको शिशु काँडाघारीमा फेला, महिला पक्राउ समाज टिकटक खुला गर्ने इन्टरनेट कम्पनीसँग प्राधिकरणले माग्यो स्पष्टीकरण खेल वाफ च्याम्पियनसिपमा नेपालले आज प्यालेस्टाइनसँग खेल्ने flash कृष्णनगरको अस्थायी बस पार्क पुरानो नगरपालिका प्राङ्गणमा

अराजक तत्वुको प्रतिवाद गर्न दाहालको अपिल

काठमाडौं

सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले अराजक तत्वको प्रतिवाद गर्न पार्टीका युवा तथा विद्यार्थी वर्गमा अपिल गरेका छन् ।

तत्कालिन माओवादीका नेता पोष्टबहादुर बोगटीको पाँचौं स्मृति दिवसका अवसरमा सोमबार आयोजित कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै दाहालले हजारौंको बलिदानबाट ल्याएको परिवर्तन, शहिदले देखेको सपना पूरा गर्नका लागि साझा संकल्पको खाँचो रहेको बताए ।

‘अराजक तत्व’हरुले जनतामा भ्रम सिर्जना गर्ने काम गर्न थालेको जिकिर गर्दै दाहालले त्यसको प्रतिवाद गर्न युवा तथा विद्यार्थीहरुलाई विशेष अपिल गरेका हुन् । उनले भने, ‘म तमाम युवा सार्थीहरुलाई, विद्यार्थीहरुलाई विशेष रुपले अपिल गर्न चाहन्छु, केही त्यस्ता अराजक तत्वहरुले जनतामा भ्रम सिर्जना गर्ने र हत्केलाले सूर्य छेक्न खोज्याजस्तो गरीकन दुस्साहस गर्नेहरुप्रति सतर्क रहन र त्यसको प्रतिवाद गर्न पनि म विशेष रुपले अपिल गर्न चाहन्छु ।’

झण्डै सात दशक लामो संघर्ष र बलिदानबाट प्राप्त भएको उपलब्धि ‘कलिलो’ नै रहेको उल्लेख गर्दै दाहालले यसका विरोधीले यसलाई कलिलोमै निमोठ्न सकिन्छ कि भनेर प्रयास गरिरहेको बताए । संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्रका रुपमा समाजवादतर्फ अगाडि बढिरहेको यो ‘सिस्टम’ लाई कलिलो मै मास्नका लागि भ्रम, अराजकता, आतंकको वातावरण बनाउन प्रयासहरु हुन थालेको उनको भनाइ थियो ।

कार्यक्रममा नेकपाका वरिष्ठ नेता झलनाथ खनालले समाजवादको आधार तयार पार्न वैचारिक स्पष्टता, समर्पित, अनुशासित पार्टी संगठन र सुदृढिकरणको आवश्यकता औंल्याए । उनले कम्युनिष्ट पार्टी जनताको पार्टी भएकाले जनचाहना अनुसारको काम गर्नु पर्ने भन्दै पार्टी संगठनमा जुट्न निर्देशन पनि दिए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP