Trending
समाज पोखरा हिँडेको सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटना flash कृष्णनगर विद्युत केन्द्रद्धारा लक्ष्य अनुसारको राजस्व संकलन गर्न सफल flash नेकपा एमाले कपिलवस्तुले मनायो वृक्षरोपण गरि पुष्पलालकाे ४६ औँ स्मृति दिवस flash करोडौका सोलार भन्सार छुट गराउन चलखेल राजनीति प्रधानमन्त्री ओलीलाई विश्वासको मत दिन एमालेको ‘ह्वीप’ राजनीति मेलम्ची नआएसम्म वैकल्पिक माध्यमबाट काठमाडौँवासीलाई पानी खुवाउनू : मन्त्री यादव समाज ढोरपाटनको प्रकृतिसँग रम्न चाहने पर्यटक सडक सास्तीले बीचैबाट फर्कन्छन् समाज मामाघर गएका बालकको सेप्टिक ट्यांकीमा खसेर ज्यान गयो राजनीति भारतसँगको असमान सम्झौता नसच्याएसम्म नेपालको विकास हुँदैन : डा.बाबुराम समाज पूर्वप्रधानमन्त्री चन्दलाई भेट्न उद्योगमन्त्री अस्पतालमा

चीनले भारतसँगको भेटमा कश्मीर विवाद नउठाउने

भारतसँगको शिखर वार्तामा चीनले भारतसँग कश्मीर विवाद नउठाउने बताएको छ। चिनियाँ राष्ट्रपति सी चिनफिङले आगामी महिना भारत भ्रमण गर्ने कार्यक्रम छ।

भारतले जम्मु कश्मीरमा धारा ३७० खारेज गरेपछि भारत–पाकिस्तानबीच विवाद बढेको छ। ५ अगस्तमा भारतले चालेको कदमले पाकिस्तानले विभिन्न मञ्चमार्फत यो विषय उठाउँदै आएको छ। पाकिस्तानले संयुक्त राष्ट्रसंघमा पनि यो विषय उठाए पनि सफल हुन सकेन।

यसै विषयलाई लिएर चीनले सी–मोदीबीच हुने भेटमा कश्मीरलाई मुद्दा नबनाउने स्पष्ट पारेको हो। पाकिस्तानले भारतसँगको कूटनीतिक स्तर घटाएको छ। मोदी र सीको चाहनाअनुसारका विषयमा छलफल हुने चिनियाँ विदेश मन्त्रालयकी ह्वा चुनयिङले बताइन्। उनले यो अनौपचारिक शिखर वार्ता र दुई नेताको बैठक भएको बताइन्। ह्वाले भनिन्, ‘मेरो विचारमा कश्मीर जस्ता मुद्दा सामेल गरिनेछैनन्।’ दुवै नेताले आफूले चाहेका विषयमा छलफल गर्ने जानकारी दिइन्। उनले भनिन्, ‘हामीले कश्मीरलाई भारत–पाकिस्तानबीचको समस्याका रूपमा लिएका छौं।

कश्मीर विवादलाई लिएर संयुक्त राष्ट्रसंघका केही प्रस्ताव छन्। हामीलाई लाग्छ, यसैले यो विवाद राष्ट्रसंघीय बडापत्र र प्रस्तावअनुरूप भारत र पाकिस्तानबीच मैत्रीपूर्ण एवं शान्तिपूर्ण तरिकाले हल गरिनेछ।’ राष्ट्रपति सीले आगामी महिना भारत भ्रमण गर्दै छन्। सी र मोदीको भेट हुने स्थान र समयबारे उनले विस्तृत जानकारी दिइनन्।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP