Trending
राजनीति गठबन्धन मन्त्रालय बाँडफाँडै गर्न नसक्ने भइसक्यो : विष्णु पौडेल राजनीति सरकारलाई सुझाव दिनु ‘भैंसीको अगाडि बाँसुरी बजाए’ जस्तै : केपी ओली समाज बालविवाह अन्त्यका लागि योजना बनाउँदै कर्णाली राजनीति प्रचण्डलाई प्रधानमन्त्रीबाट हट्नुपर्ने हो कि भन्ने डर छ : गगन थापा राजनीति मुख्‍यमन्त्री जम्कट्टेलले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ६७ र विपक्षमा १७ मत राजनीति आरक्षण दिँदासम्म दलितमाथिको उत्पीडन समाप्त हुँदैन : वामदेव गौतम राजनीति कोशी प्रदेशको सरकार कुनै हालतमा टिकाउँछौँ : ओली राजनीति गण्डकीबाट बाहिरियो माओवादी, अल्पमतमा मुख्‍यमन्त्री अधिकारी समाज तथ्यांक भन्छ- २१ लाख ९० हजार नेपाली विदेशमा समाज धनगढीका पत्रकार धामीलाई धम्की दिने अवस्थी पक्राउ

चाडपर्व नजिकैदै गर्दा चन्द्रौटा हाट बजारको अनुगमन ।।

दिपक के.सी

कपिलवस्तु असोज ८

कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिकाको चन्द्रौटामा विगत लामो समय देखि साप्ताहिक रुपमा लाग्दै आएको बुधबारे हाटबजारको बुधबार अनुगमन गरिएको छ । नगरपालिका , इलाका प्रशासन, वडा प्रहरी, उद्योग वाणिज्य संघ,व्यापार संग लगायतको संयुक्त टोलीले बुधबार बजार अनुगमन गरेको हो ।

हाट बजार अनुगमनका क्रममा खुल्ला रुपमा अव्यवस्थित तवरले खाद्य वस्तु बेच्न राखेको पाइएको छ । खुल्ला रुपमा मिठाइ जन्य खाद्यबस्तु बेच्न राखेको भेटिए पछि खाद्यबस्तु ढाकेर स्वस्थकर रुपमा बेच्न नगर उपप्रमुख शिवकुमारी चौधरीले व्यापारीलाई चेतवानी दिइन । अर्को पटक यस्तै खुल्ला रुपमा भेटिए सबै सामान जफत गरिने समेत उनले जनाइन ।


स्थानिय कृषि उपजलाई बिक्रि वितरण गर्नको लागी हाट बजारको व्यवस्थापन र संचालनको जिम्मा नगरपालिकालाई रहेको छ । हरेक हप्ता हजारौं उपभोक्ताले खाद्य सामाग्री लगायतका अन्य आवश्य सामानहरु यहि हाट बजारबाट खरिद गरेर लैजाने गर्दछन । यसरी खुल्ला रुपमा मिठाइ जन्य खाद्य सामाग्रीले उपभोक्ताको स्वास्थ्यमा असर गर्ने हुनाले ढाकेर बेच्न व्यापारीलाई पहिलो चरणमा सुझाव दिइएको प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत हरि प्रसाद अर्यालले बताए ।

बजार अनुगमन गर्दै इलाका प्रशासन कार्यालय चन्द्रौटाका प्रमुख अमरराज शर्माले मिठाइ लगायतका खाद्यवस्तु ढाकेर बेच्न सुझाव दिए । अर्को पटक यस्तै खुल्ला रुपमा बेच्न राखेको पाइए सामाग्री जफत गरिने उनले बताए । खुल्ला रुपमा झिगाँ भन्किएका मासुहरुमा जाली र सिसा लगाउन यस पटक चेतावनी दिएका छौ, कार्यन्वयन भएन भने कार्वाहि गर्नेछौ प्रमुख अर्यालले भने ।
चन्द्रौटा हाट बजारको अनुगमनमा चन्द्रौटा उद्योग वाणिज्य संघका वरिष्ट उपाध्यक्ष इश्वरी पाण्डे, व्यापार संघ कपिलवस्तुका महादेव पोखरेल , नगरपालिका अधिकृत प्रमोद खनाल, स्वास्थ्य शाखाका प्रमोद ज्ञवाली, वडा प्रहरी कार्यालय चन्द्रौटा प्रमुख मोतिलाल योन्जन , संचार कर्मि लगायतको टोलीले बजार अनुगमन गरेको हो । बजार व्यवस्थित र स्वस्थकर खाद्य सामाग्री विक्रि वितरणका लागी सर्वपक्षिय छलफल गरिने उप प्रमुख शिव कुमारी थारुले बताइन ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP