Trending
समाज सशस्त्र प्रहरी बल नेपाल प्रधान कार्यालयमा योग विज्ञान शिविर राजनीति मेलम्ची आयोजनाले हेडबक्स सार्ने प्रक्रिया शुरु गर्‍यो समाज दुबईको रोजगारी छाडेर गाउँमै घाँसखेतीमा रमाएका गोपाल आर्थिक एक वर्षमा ६० करोड बढीको करेन्ट चाउचाउ विदेश निर्यात राजनीति गृहमन्त्री लामिछानेविरुद्धको रिटको सुनुवाइ संयुक्त इजलासमा आर्थिक निर्माण व्यवसायीको बाँकी भुक्तानी असार मसान्तसम्म गरिसक्छौँ : मन्त्री महासेठ राजनीति औद्योगिक क्रान्तिमा परेका देशका चुनौती सम्बोधन गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह समाज जंगली च्याउ खाँदा पाँचजना बिरामी खेल युरोकपमा इङ्ल्याण्ड र नेदरल्याण्ड्स विजयी खेल सुपर एटको समीकरण पूरा

किसानले पाउनु पर्ने अनुदान रकम श्रीमहालक्ष्मी सुगर्स मीलले पाई सकेको खुलासा

निरहु यादव

कपिलवस्तु

कपिलवस्तुका किसानहरुले आर्थिक बर्ष २०७१/७२ को अनुदान रकम २५ रुपैया प्रति क्न्टिलका दरले २ करोड ४८ लाख २३ हजार रुपैया भुक्तानी नेपाल सरकारले नगरेको बिरोधमा ५ बर्ष देखि चक्काजाम , अनशन , ज्ञापनपत्र लगायत विभिन्न किसिमको आन्दोलन गरि सरकारबाट माग गर्दै आएका रकम मील मालिकले २०७१/७२ मा नै बुझिसकेको तथ्य बाहिर आएको छ ।

अर्थ मन्त्रालयले गृह मन्त्रालयलाई मिति २०७५/११/१ मा पठाएको पत्र संख्या १६३३ अनुसार आ.वा. २०७१/७२ को रकम मुल्य अभिबृद्धी कर संगै समायोजन गरि श्रीमहालक्ष्मी सुगर्स मील जवाभारीलाई भुक्तानी दिएकोले किसानहरुलाई दिने रकम उक्त उद्योगबाट भुक्तानीको ब्यवस्था गर्नुहुन मिति २०७५/१०/२५ को माननीय मन्त्रीपरिषदको निर्णय अनुसार अनुरोध गरिएकोछ ।

मील मालिक बिरेन्द्र कुमार कनोडिया पुर्ब सहायक मन्त्रि तथा हाल कपिलवस्तु ३(ख) नेपाली कांग्रेस बटा निर्वाचित प्रदेश सभासद समेत रहेका छन । पद पावर र पैसाको दुरुपयोग गरेर गरीब किसानहरुलाई ठगी गरिरहेको किसानहरुले मील मालिक कनोडिया माथि आरोप लगाएका छन ।यो बिषयमा मिल मालिक कानोडियालाई फोन सम्पर्क गर्दा यो बिषयमा कुरा गर्न मासंग टाईम छैन र मा मिटिङ्गमा छु भन्दै फोन राखदिनु भयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP