किसानले पाउनु पर्ने अनुदान रकम श्रीमहालक्ष्मी सुगर्स मीलले पाई सकेको खुलासा

निरहु यादव

कपिलवस्तु

कपिलवस्तुका किसानहरुले आर्थिक बर्ष २०७१/७२ को अनुदान रकम २५ रुपैया प्रति क्न्टिलका दरले २ करोड ४८ लाख २३ हजार रुपैया भुक्तानी नेपाल सरकारले नगरेको बिरोधमा ५ बर्ष देखि चक्काजाम , अनशन , ज्ञापनपत्र लगायत विभिन्न किसिमको आन्दोलन गरि सरकारबाट माग गर्दै आएका रकम मील मालिकले २०७१/७२ मा नै बुझिसकेको तथ्य बाहिर आएको छ ।

अर्थ मन्त्रालयले गृह मन्त्रालयलाई मिति २०७५/११/१ मा पठाएको पत्र संख्या १६३३ अनुसार आ.वा. २०७१/७२ को रकम मुल्य अभिबृद्धी कर संगै समायोजन गरि श्रीमहालक्ष्मी सुगर्स मील जवाभारीलाई भुक्तानी दिएकोले किसानहरुलाई दिने रकम उक्त उद्योगबाट भुक्तानीको ब्यवस्था गर्नुहुन मिति २०७५/१०/२५ को माननीय मन्त्रीपरिषदको निर्णय अनुसार अनुरोध गरिएकोछ ।

मील मालिक बिरेन्द्र कुमार कनोडिया पुर्ब सहायक मन्त्रि तथा हाल कपिलवस्तु ३(ख) नेपाली कांग्रेस बटा निर्वाचित प्रदेश सभासद समेत रहेका छन । पद पावर र पैसाको दुरुपयोग गरेर गरीब किसानहरुलाई ठगी गरिरहेको किसानहरुले मील मालिक कनोडिया माथि आरोप लगाएका छन ।यो बिषयमा मिल मालिक कानोडियालाई फोन सम्पर्क गर्दा यो बिषयमा कुरा गर्न मासंग टाईम छैन र मा मिटिङ्गमा छु भन्दै फोन राखदिनु भयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP