Trending
राजनीति गठबन्धन मन्त्रालय बाँडफाँडै गर्न नसक्ने भइसक्यो : विष्णु पौडेल राजनीति सरकारलाई सुझाव दिनु ‘भैंसीको अगाडि बाँसुरी बजाए’ जस्तै : केपी ओली समाज बालविवाह अन्त्यका लागि योजना बनाउँदै कर्णाली राजनीति प्रचण्डलाई प्रधानमन्त्रीबाट हट्नुपर्ने हो कि भन्ने डर छ : गगन थापा राजनीति मुख्‍यमन्त्री जम्कट्टेलले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ६७ र विपक्षमा १७ मत राजनीति आरक्षण दिँदासम्म दलितमाथिको उत्पीडन समाप्त हुँदैन : वामदेव गौतम राजनीति कोशी प्रदेशको सरकार कुनै हालतमा टिकाउँछौँ : ओली राजनीति गण्डकीबाट बाहिरियो माओवादी, अल्पमतमा मुख्‍यमन्त्री अधिकारी समाज तथ्यांक भन्छ- २१ लाख ९० हजार नेपाली विदेशमा समाज धनगढीका पत्रकार धामीलाई धम्की दिने अवस्थी पक्राउ

नेपाल र चीनबीच २० वटा सम्झौतामा हस्ताक्षर

काठमाण्डौ

नेपालको दुई दिने राजकीय भ्रमणमा रहनुभएका चीनका राष्ट्रपति सी चिनफिङ र प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको उपस्थितिमा आज विभिन्न २० वटा सम्झौता र समझदारी पत्रमा हस्ताक्षर भएको छ ।

प्रधानमन्त्री ओली र चिनिया राष्ट्रपति सीको नेतृत्वमा भएको द्विपक्षीय उच्चस्तरीय प्रतिनिधिमण्डलबीचको वार्तापछि दुई देशबीच २० वटा सम्झौता तथा समझदारीपत्रमा हस्ताक्षर भएको हो । प्रधानमन्त्री ओली र चिनियाँ राष्ट्रपति सीको उपस्थितिमा ती सम्झौता तथा समझदारीपत्रमा दुबै देशका मन्त्री तथा अधिकारीहरुले हस्ताक्षर गर्नुभएको हो ।

सम्झौतामा सुरुङमार्ग निर्माणदेखि नेपाल–चीन अन्तरदेशीय रेलमार्ग निर्माणको सम्भाव्यता अध्ययन पनि समेटिएको छ ।

बैठकमा नेपाल–चीन बहुआयमिक सम्बन्धका सबै पक्षहरुमा छलफल भएको थियो । दुई देशबीच विगतमा भएका सन्धि तथा सम्झौताको कार्यान्वयनका सम्बन्धमा पनि बैठकमा छलफल भएको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP