Trending
समाज बाँकेका किसान चैते धानप्रति आकर्षित समाज ट्र्याक्टरबाट खसेर एकजनाको मृत्यु समाज वनमा लागेको डढेलो गाउँ फैलिँदा १३ घर खरानी अन्तर्राष्ट्रिय पत्नीलाई मुद्दा परेपछि स्पेनका प्रधानमन्त्रीले स्थगन गरे सार्वजनिक जिम्मेवारी राजनीति अहिलेको स्वतन्त्रता र अधिकार कसैको निगाहबाट प्राप्त हैन : पूर्वराष्ट्रपति भण्डारी flash कृष्णनगरले दियो प्रहरीलाई ‘फायर एक्स्टिङगुइसर’ राजनीति महिला लगानीकर्तालाई ऊर्जा क्षेत्रमा प्रोत्साहन गर्नुपर्छ : मन्त्री चौधरी राजनीति नेपाल-कतारबीच उच्च शिक्षा र वैज्ञानिक अनुसन्धानको क्षेत्रमा सहयोगको समझदारी समाज निजी स्कुलको शुल्क निर्धारण गर्न समिति, १५ दिनमा प्रतिवेदन बुझाउने अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकामा टिकटकमाथि प्रतिबन्ध लगाउने विधेयक कांग्रेसद्वारा पारित

नेपाल र चीनबीच २० वटा सम्झौतामा हस्ताक्षर

काठमाण्डौ

नेपालको दुई दिने राजकीय भ्रमणमा रहनुभएका चीनका राष्ट्रपति सी चिनफिङ र प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको उपस्थितिमा आज विभिन्न २० वटा सम्झौता र समझदारी पत्रमा हस्ताक्षर भएको छ ।

प्रधानमन्त्री ओली र चिनिया राष्ट्रपति सीको नेतृत्वमा भएको द्विपक्षीय उच्चस्तरीय प्रतिनिधिमण्डलबीचको वार्तापछि दुई देशबीच २० वटा सम्झौता तथा समझदारीपत्रमा हस्ताक्षर भएको हो । प्रधानमन्त्री ओली र चिनियाँ राष्ट्रपति सीको उपस्थितिमा ती सम्झौता तथा समझदारीपत्रमा दुबै देशका मन्त्री तथा अधिकारीहरुले हस्ताक्षर गर्नुभएको हो ।

सम्झौतामा सुरुङमार्ग निर्माणदेखि नेपाल–चीन अन्तरदेशीय रेलमार्ग निर्माणको सम्भाव्यता अध्ययन पनि समेटिएको छ ।

बैठकमा नेपाल–चीन बहुआयमिक सम्बन्धका सबै पक्षहरुमा छलफल भएको थियो । दुई देशबीच विगतमा भएका सन्धि तथा सम्झौताको कार्यान्वयनका सम्बन्धमा पनि बैठकमा छलफल भएको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP