Trending
राजनीति कर्णाली प्रदेश : मन्त्री शाहलाई भूमि व्यवस्था तथा कृषिको कार्यभार समाज सगरमाथाबाट ओर्लंदा एकजना नेपाली र एकजना बेलायती बेपत्ता समाज गर्मी बढेपछि चितवनका ६० जना कैदीलाई सारियो समाज कैलाश सिरोहिया पक्राउप्रति नेपाल मिडिया सोसाइटीको विरोध राजनीति अनलाइनबाट सुझाव लिएर नीति, कार्यक्रम र बजेट बनाउँदै पैयूँ राजनीति गण्डकी प्रदेशको दोस्रो पञ्चवर्षीय योजनाको परिमार्जित आधार पत्र सार्वजनिक राजनीति सिरोहियालाई तीन दिन हिरासतमा राख्‍न अदालतको अनुमति समाज महालक्ष्मी विकास बैंकद्वारा जेहेन्दार छात्रवृत्ति प्रदान आर्थिक कैलालीमा आलु उत्पादन बढ्यो समाज जलवायु परिवर्तन विशेषज्ञहरूको अन्तर्राष्ट्रिय संवाद शुरु

किशोर किशोरीको पहलमा सामुदायिक भवन ।।

दिपक के.सी., कपिलवस्तु मंसिर ३

कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका वडा नं. १ मा किशोरी किशोरीहरुले आफ्नो छलफल ,बैठक र विभिन्न क्रियाकलाप गर्नका लागी सामुदायिक भवन निर्माण गरेका छन । प्रगती स्वावलम्बन समुह र उज्यालो स्वावलम्बन समूहको पहलमा सामुदायिक भवन निर्माण भएको हो ।
किशोर किशोरीको संवाद केन्द्रले आफुहरुलाई विभिन्न छलफल र बैठक सम्पन्न गर्नका लागी खुल्ला आकाशामा अप्ठ्यारो परेको हुनाले भवनको आवश्यकता परेको संवाद केन्द्रका किशोर अर्जुन आलेले बताए । भवन निर्माणका लागी किर्डाक नेपाल संस्थाले २ लाख ५० हजार सहयोग गरेको उनले जनाए । स्थानिय वासीको ४६ हजार ६ सय ५२ रुपैया बराबरको श्रमदानमा निर्माण भएको सामुदायिक भवनमा स्थानिय आमा समुहका लागी पनि भवन उपयोगी हुने संवाद केन्द्र की किशोरी राधा परियारले बताइन ।
किशोर किशोरीहरुको आवश्यकतालाई किर्डाल नेपालले सहयोग गरेकोमा वनकसवासा टोल विकास समितिका अध्यक्ष सुनिल घिमिरेले धन्यवाद ज्ञापन गरे । अब समुदायले विभिन्न कार्यक्रममा भवन प्रयोग गर्ने र यसको संरक्षण र संभार समुदायले नै गर्नु पर्ने उनले जिकिर गरे । स्थानिय समुदायका महिलाहरुले सामुदायिक भवन बने पछि अब बाटो र चौरमा बैठक बस्नु पर्ने बाध्यता अब अन्त्य भएको स्थानिय उर्मिला सुनारले बताइन । मंगलवार भवन निर्माणको आर्थिक खर्च सार्वजनिक कार्यक्रममा स्थानियले किशोर किशोरीहरुका लागी आवश्यक भवन निर्माणका लागी आर्थिक सहयोग गरेकोमा सहयोगी संस्था किर्डाक नेपाललाई धन्यवाद समेत दिए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP