Trending
राजनीति प्रधानमन्त्रीको निरीक्षण औपचारिकतामा सीमित‚ बाढीपहिरोपीडितले अझै पाएनन् राहत राजनीति एमाले महाधिवेशन : नारायणी किनारमा उद्घाटन, सौराहामा बन्द सत्र अन्तर्राष्ट्रिय सुडानका प्रधानमन्त्री सेनाको नजरबन्दमा समाज द्वन्द्वपीडितको परिचयपत्रले सिंहदरबार प्रवेश गर्न पाइने flash वर्षाले धान बालीमा भएको क्षतिपूर्तिको माग गर्दै विजयनगरका कृषकले बुझाए ज्ञापन पत्र अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकाले साढे ५५ हजार अफगानीलाई स्थायी पुनर्वासको व्यवस्था गर्ने समाज दसौँ एसियन भैँसी सम्मेलन आजदेखि राजनीति सर्वोच्चको ‘फुल कोर्ट’ आज, १४ न्यायाधीशको बहिष्कार अन्तर्राष्ट्रिय लागुऔषध तस्कर उसागालाई अमेरिका पठाइने समाज आज दिउँसो वर्षाको सम्भावना‚ उच्च पहाडी र हिमाली भेगमा हिमपात

माहुरीहाेमकाे सहज परियाेजना अर्तरगत बाख्रा तथा भैसी वितरण

कपिलवस्तु
आर्थिक सशक्तिकरण र आर्थिक उपार्जन कार्यक्रम अन्र्तगत बाख्रा वितरण सम्पन्न ।

कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगर नगरपालिका, कपिलबस्तु नगरपालिका र शुद्धोधन गाँउपालिका गरी ६० जना परिवार मध्ये कृष्णनगर नगरपालिका वडा नंं.१ मडहा गाँउमा आर्थिक उपार्जन तथा आर्थिक आयआर्जनमा बृद्धि गर्नका लागि ९ घरपरिवारलाई बाख्रा, १ परिवारलाई भैंसी तथा १ परिवारलाई तरकारी खेती, शुद्धोधन गा.पा.मा २८ गतेका दिन १० घरपरिवारलाई बाख्रा र कपिलवस्तु नगरपालिकामा २९ गते ९ जना घरपरिवारलाई जमुनपारी जातको बाख्रा, खोर, न्यूपियर घाँस र बाख्राहरुको जीवनवीमा गरी मधेश मानव अधिकार गृह (माहुरी होम) ले DFID को आर्थिक सहयोग, VSO नेपाल तथा ईन्टरनेशनल एलर्ट को प्राविधिक सहयोगमा संचालित सहज परियोजना अन्र्तगत वितरण गरको छ । यसै वडाका वडा सदस्य श्री प्रर्मिला श्रीवास्तव ज्यूको रोहवरमा मधेश मानव अधिकार गृह (माहुरी होम)को कोषाध्यक्ष जय प्रकाश पाण्डेय र सदस्य प्रेम कुमार जयसवालको नेतृत्वमा स्थानीय सहजकर्ता गंगा यादव को संचालन, जीविकोपार्जन सल्लाहकार अभिषेक कुमार खेरवार र कार्यक्रम अधिकृत दिनेश कुमार चौधरी को सहजीकरण तथा कपिलवस्तु जिल्लाको कार्यक्रम अधिकृत रिखिराम निगमको व्यवस्थापनमा स्थानीय वासीहरुलाई हस्तान्तरण गरिएको छ ।६० घरपरिवार मध्ये वाकी रहेकालाई भैंसी पालन, किराना पसल, चिया नास्ता पसल, गाई पालन, कुखुरा पालन, कास्मेटिक पसल, फलफूल पसल, खुद्रा पसल, कपडा पसल, सिलाई कटाई व्यवसाय, भूजा व्यवसाय, मसला मिल, अगरवत्ती लगायतका व्यवसाय संचालन गरी उहाँहरुको आर्थिक स्थितिमा सुधार ल्याई लैंगिक हिंसा न्यूनीकरणका लागि सहयोग गर्नेछ भनी जानकारी सहज परियोजनाका कार्यक्रम अधिकृत रिखिराम निगमले जानकारी दिनु भएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP