Trending
समाज जाजरकोट भूकम्प पीडितले अझै पाएनन् चीन सरकारले घोषणा गरेको सहयोग समाज दुर्घटना न्यूनीकरण गर्न व्यक्ति स्वयम सचेत हुनुपर्छ : मुख्यमन्त्री कार्की अन्तर्राष्ट्रिय अधिकारकर्मीको तत्काल रिहाइ गर्न चीनसँग अमेरिकाको माग समाज बाँकेमा हावाहुरीले कम्पाउन्ड वाल भत्काउँदा च्यापिएर एक महिलाको मृत्यु समाज खोलाले बगाएर एकजनाको मृत्यु राजनीति जीबी राईको लोकेसन पत्ता लागिसक्यो छिट्टै ल्याउँछौं : गृहमन्त्री लामिछाने राजनीति राजनीतिक परिवर्तनमा महिलाहरुको ठूलो योगदान छ : सभापति देउवा समाज कपिलवस्तु अस्पतालमा स्वीकृति बिना काटियाे ९ थान रुख, गल्ति मेसु वा अरु कसैकाे ? flash भन्सार एजेन्ट, सुरक्षाकर्मी र सराेकारवालासँग अन्तरक्रिया आर्थिक ग्लोबल आइएमई बैंकको नयाँ एटीएम त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल परिसरमा

‘रिटर्नी माइग्रेंट नेपाल’को कपिलवस्तु शाखा गठन

चन्द्रौटा(कपिलवस्तु), २८ मंसिर ।

“प्रवाशबाट आर्जित सीप, ज्ञान र पूँजीलाई स्वदेशमा” भन्ने मूल नाराका साथ बैदेशिक रोजगारबाट फर्किएका नेपालीहरुको छाता संगठन ‘रिटर्नी माइग्रेंट नेपाल’ को कपिलवस्तु शाखा गठन गरिएको छ ।

बैदेशिक रोजगारीबाट फर्केर जिल्लाको विभिन्न स्थानमा छरिएर रहेका रिटर्नी नेपालीहरुको चन्द्रौटामा सम्पन्न भेलाले प्रेम सुनारको अध्यक्षतामा १७ सदस्यीय तदर्थ समिति गठन गरेको छ । कपिलवस्तु जिल्लाभरि छरिएर रहेका रिटर्नीहरुलाई एकजुट बनाएर लैजाने, बिभिन्न सम्भाबनाहरुलाई अध्ययन गरी देश बिकास र समृद्धितर्फ लैजानका लागि रिटर्नीहरुको तदर्थ समिति गठन गरिएको नव नियुक्त अध्यक्ष प्रेम सुनारले जानकारी दिए ।

तदर्थ समितिको उपाध्यक्षमा रोशन विश्वकर्मा, सचिवमा रमेश कुमार पाण्डे, कोषाध्यक्षमा सुभाष वि.क. र सदस्यहरुमा हरिबहादुर मल्ल, पञ्चम वि.क., चन्द्रशेखर सिंह, दीपक क्षेत्री, बाबुराम पाण्डेय, धनबहादुर वि.क., बिर बहादुर सुनार, अर्जुन वि.क., मिलन सुनार, अजय सुनार, श्रीराम थारु, रामु सुनार, नरेश खनाल सर्वसम्मत चयन भएका छन् ।

भेलामा ‘रिटर्नी माइग्रेंट नेपाल’ प्रदेश ५ का महासचिव प्रकाश शर्मा पौडेल र प्रदेश कोषाध्यक्ष ऋषिराम बस्यालको उपस्थिति रहेको थियो । महासचिव पौडेलले बैदेशिक रोजगारीबाट फर्किएका सम्पूर्ण रिटर्नीहलाई छाता संगठनमा आबद्ध हुन आग्रह गरेका छन् । उनले विभिन्न जिल्ला हुँदै नेपालका हरेक जिल्लामा शाखा विस्तार गर्ने प्रतिबद्धता जाहेर गरे । भेलामा कपिलवस्तु जिल्लाका विभिन्न स्थानीय निकायका रिटर्नीहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP