प्रचण्ड–माधव समूहले हाेटलमा सांसद बन्धक बनाएकाे ओली समूहकाे आराेप

मकवानपुर – हेटौँडा उपमहानगरपालिका ५ को पिप्लेमा रहेको हेटौँडा रिसोर्टमा नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) को प्रचण्ड–माधव समूहले प्रदेश सभाका सदस्यहरुलाई बन्धक बनाएर राखेको नेकपाको ओली समूहले आरोप लगाएको छ ।

वाग्मती प्रदेशका मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेलका विरुद्धमा अविश्वास प्रस्ताव दर्ता गर्ने सांसदलाई बिहीवार (हिजो) देखि हेटौँडा रिसोर्टमा बन्धक बनाएको मुख्यमन्त्री निकटका सांसद दीपक निरौलाले आरोप लगाउनुभयो । त्यहाँ राखिएका सांसदहरुलाई कसैलाई भेट्नसमेत नदिएको र छलफल र बैठकको बहानामा बाहिर निस्कन पनि समूहमा मात्र थोरै समय निस्कन दिएको निरौलाले बताउनुभयो । सांसदलाई बन्धक बनाउँदा उनीहरुको मानव अधिकार हनन् भएको ओली समूहका सांसदहरुले बताएका छन् ।

वाग्मती प्रदेशका भौतिक पूर्वाधार ताथ विकास मन्त्री रामेश्वर फुयाँलले भने हेटौँडा रिसोर्टमा सांसदहरुलाई के–कस्तो अवस्थामा राखिएको छ सञ्चार जगतले सत्य कुरा बाहिर ल्याउनुपर्ने बताउनुभयो ।

यता प्रचण्ड समूहका संसदीय दलका उपनेतासमेत रहनुभएका प्रदेश सभाका सदस्य शालिकराम जम्कट्टेलले भने अविश्वास प्रस्ताव दर्ता गर्ने सांसदहरु एकै ठाउँमा बस्ने संसदीय परम्परा कायम मात्र राखिएको बताउनुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘हामीहरुले संसदीय परम्पराअनुसार मुख्यमन्त्रीका विरुद्धमा अविश्वास प्रस्ताव दर्ता गर्ने सांसदहरु एउटै होटलमा बसेका हौँ । बन्धक बनाएका होइनौँ ।’ पहिले पनि आफुहरु सामूहिक रुपमा बस्ने गरेको र अहिले अविश्वास दर्ता गर्ने सबैजसो सांसदहरु एउटै होटलमा बसेको जम्कट्टेलले बताउनुभयो । ओली समूहका नेताहरुले पनि हेटौँडाको एभोेकाडो होटलमा सांसदलाई राखेको आफूहरुको जानकारीमा आएको र यहाँसँगै बस्दा बन्धक बनाएको भन्न नमिल्ने उहाँले बताउनुभयो ।

हेटौँडा रिसोर्टमा रहेका सांसदलाई भेट्नसमेत नदिएको बताउँदै ओली समूहका प्रदेश सभाका सदस्य निरौला भन्नुहुन्छ, ‘हेटौँडा रिसोर्टमा सुविधा सम्पन्न जेलमा राखिएको हो । यो भने सांसदलाई राख्ने नयाँ प्रकारको जेल नै हो । पहिलेका सङ्घीय सांसदलाई जस्तै गरी सांसद किनबेचको शृङ्खलासमेत सुरु भइसक्यो ।’

प्रचण्ड र ओली समूहका ४५ जना सांसदले मुख्यमन्त्रीका विरुद्धमा अविश्वास प्रस्ताव दर्ता गरेका छन् । यसपछि कसले बहुमत पुर्‍याउन सक्ने भन्ने रस्साकस्सी सुरु भएको छ ।

    Tags:

1409 Shares