Trending
flash कृष्णनगरले दियो प्रहरीलाई ‘फायर एक्स्टिङगुइसर’ राजनीति महिला लगानीकर्तालाई ऊर्जा क्षेत्रमा प्रोत्साहन गर्नुपर्छ : मन्त्री चौधरी राजनीति नेपाल-कतारबीच उच्च शिक्षा र वैज्ञानिक अनुसन्धानको क्षेत्रमा सहयोगको समझदारी समाज निजी स्कुलको शुल्क निर्धारण गर्न समिति, १५ दिनमा प्रतिवेदन बुझाउने अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकामा टिकटकमाथि प्रतिबन्ध लगाउने विधेयक कांग्रेसद्वारा पारित समाज बेरोजगार र अस्थायी कर्मचारीलाई शिक्षक सेवा, लोक सेवा र बैंकका निःशुल्क कक्षा चलाउँदै बिहादी राजनीति नेपाल र कतारबीच आठ क्षेत्रमा सहकार्यको समझदारी समाज जंगलमा लागेको डढेलो बस्तीमा फैलिँदा पाँच घर नष्ट राजनीति स्वास्थ्य क्षेत्रका चुनौती सामना गर्न सक्नुपर्छ : प्रधानमन्त्री समाज काभ्रेमा सुमो दुर्घटना, चालकसहित १० जना घाइते

कपिलवस्तुका शिवराज र बाणगंगा नगरस्तरिय माघी महोत्सव स्थगित ।।

राम अवतार चौधरी
कपिलवस्तु, २ माघ ।

कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका–५, चन्द्रौटामा हुन लागेको प्रथम नगरस्तिरीय माघी (खिचडी) महोत्सव स्थगित गरिएको छ ।

थारु समुदायको माघी पर्व तथा लावा बर्षको अवसरमा यहि माघ २ देखि ४ गते सम्म हुने भनिएको माघी (खिचडी) महोत्सव विबिध कारण तथा प्रतिकुल मौसमका कारण स्थगित गरिएको हो । समय भने नतोकिएको शिवराज नगरस्तरिय मुल आयोजक समिती कपिलवस्तुका संयोजक इन्द्र बहादुर थारुले जानकारी दिए ।

यस्तै बाणगंगा नगरपालिका–११, हथौसामा हुन लागेको दुसरा बाणगंगा नगरस्तरिय माघी (खिचडी) महोत्सव यहि माघ ४,५ र ६ गते बाणगंगामा महोत्सव हुने गरि मिति सारिएको महोत्सव संयोजक भग्गु थारुले जनाए ।

साथै उक्त महोत्सव “थारु संस्कृतिके संरक्षण, सम्बद्र्धन वो प्रबद्र्धनके खातीर हम्मन अभियान, न्याय, समानता अउर पहिचान सहितके थरुहट स्वायत्त प्रदेशके निर्माण” भन्ने मूल नाराका साथ सञ्चालन हुने दुबै महोत्सव एकैसाथ स्थगित गरिएको हो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP