Trending
flash नेपालको तराई लगायत विश्वभरि मनाउने गरिन्छ करवा चौथ flash प्रदेश सरकारबाट विनियोजित सञ्चार बजेटको भ्रमपूर्ण समाचार प्रति बुद्ध दर्पणको ध्यानाकर्षण खेल टी-२० विश्वकप : बंगलादेशविरुद्ध श्रीलंकाको ५ विकेटको जित समाज दाङमा बस दुर्घटना हुँदा १ जनाको मृत्यु, २१ घाइते राजनीति प्रदेश १ प्रदेशसभा बैठक : कात्तिक १५ सम्म स्थगित, कांग्रेसमै भाँडभैलो flash विजयनगरमा आज ६० प्रतिशत बढिलाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइयो समाज पाँच वर्षमा १ लाखभन्दा बढी सवारी दुर्घटना, १० हजारभन्दा बढीको मृत्यु समाज सर्वोच्चका १४ न्यायाधीशले पूर्ण बैठक बहिस्कार गर्ने राजनीति चार वर्षअघि हारेका थिए, फेरि मत गन्दा २ भोटले वडाध्यक्ष जिते flash टोल विकास संस्था व्यवस्थापन तथा नेतृत्व विकास सम्बन्धि क्षमता अभिवृद्धि तालिम सुरु

४७ जिल्लामा १ रुपियाँ खुत्रुकी अभियान

पर्वती पण्डे कपिलवस्तु ५ भदौ

देशका ४७ जिल्लामा १ रुपियाँ खुत्रुकी अभियान बिस्तार गरिने भएको छ । मञ्च गठन भएका यि जिल्लामा अभियानलाई बिस्तार गरिने भएको हो । ग्रामीण महिलाको शक्ति , आवाज र रुपान्तरण आधारको रुपमा २०६५ सालमा राष्ट्रिय महिला अधिकार मञ्च गठन भएको हो । मञ्चको व्यवस्थित र प्रभावकारी परिचालनको लागि यसको सांगठनिक नियमावली बनाई आवश्यकता अनुसार संशोधन गरि कार्यान्वयनमा ल्याइएको छ । छरिएर रहेका ग्रामीण महिलालाई संगठीत गर्दै शसक्त सामाजिक अभियानको माध्यमबाट महिलाको मर्यादित र आत्मनिर्भर जिवनको लागि मञ्च गठन गरिएको हो । राष्ट्रिय महिला अधिकारमञ्चका केन्द्रीय महासचिव निर्मला महतराले हिंसामा परेका महिलाहरुको उद्धारका लागि १ रुपियाँ खुत्रुकी अभियानलाई प्रभावकारी बनाइने बताएकी छन । वुधवार सिद्धार्थ सामाजिक विकास केन्द्र जितपुर कपिलवस्तुमा मञ्चले राखेको कार्यक्रममा उनले यस्तो बताएकी हुनु । १ रुपियाँ वचत अभियानले पिडित महिला र अभियानका लागि स्रोत जुटाउन थप सहयोग हुने उनले स्पष्ट पारिन । मञ्चले राखेको एक रुपियाँ अभियान सञ्चालन निर्देशिका सम्बन्धि एक दिने अभिमुखिकरण कार्यक्रममा बोल्दै सिद्धार्थ संस्थाका उपाध्यक्ष सुर्यकुमारी शाहिले महिला अधिकारका लागि संस्थाले सधैभर सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता जनाइन । १ रुपियाँ वचत अभियानलाई सबैले सहयोग गर्नु पर्ने उनले जनाइन । कार्यक्रममा मञ्चका पुर्व केन्द्रीय सचिव चेतना अधिकारीले मञ्चको रणनिति र निर्देशिकाका बारेमा प्रष्ट्याएकि थिइन । मञ्चका अध्यक्ष राधा पौडेलको अध्यक्षता सचिव पबित्रा बिकको सञ्चालन एवं रीता पाण्डेको स्वागतमा भएको कार्यक्रममा राष्ट्रिय वुद्धदर्पण दैनिकका सम्पादक पार्वती पाण्डे , मिरमिरे वचत तथा ऋण सहकारीका अध्यक्ष शान्ता पाण्डे , सामाजिक अभियान्ता प्रकाश घिमिरे , एकल महिला समुहका जिल्ला अध्यक्ष रुपा गुरुङ लगायतले महिला अधिकारका बारेमा बोलेका थिए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP