Trending
राजनीति नेपालमा बसेर अध्ययन गर्न चाहने विदेशीलाई विद्यार्थी भिसा दिनुपर्छ : सचिव काफ्ले समाज शान्ति प्रक्रियामा दमननाथ र पद्मरत्नको योगदान बिर्सन सकिँदैन : परराष्ट्रमन्त्री श्रेष्ठ राजनीति बलिया दललाई पाखा लगाए नेपालको राजनीति सही बाटोमा जान्न : महासचिव पोखरेल राजनीति हामीले बुर्जुवाहरूसँग कम्परमाइज गरेका छौं : प्रचण्ड अन्तर्राष्ट्रिय इटालीको डुङ्गा दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ३४ पुग्यो राजनीति समाजवाद उन्मुख अर्थतन्त्र निर्माण हुनेगरी बजेट ल्याएका छौँ : अर्थमन्त्री राजनीति तानसेन नगरले ल्यायो पौने दुई अर्बको बजेट अन्तर्राष्ट्रिय भारतद्वारा ओमानसँग स्वतन्त्र व्यापार सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्ने तयारी समाज डेंगी नियन्त्रण गर्न पानी पोख्‍ने अभियान राजनीति एमालेको एक मात्र लक्ष्य मिसन ०८४ हो : मन्त्री चौधरी

चिनियां राष्ट्रपतिले तमिलनाडुबाट भारत भ्रमण सुरु गर्ने,नेपाल बसाई ९ घण्टा

वेइजिङ

चिनियां राष्ट्रपति सि जिनफिङ्ग र भारतिय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीबीचको भेट अक्टोम्बरमा हुने निश्चित भएको छ ।
चिनियां राष्ट्रपतिले तमिलनाडुमा रहेको ममल्लापुरमबाट आफ्नो भारत भ्रमणको सुरुवात गर्ने तयारी गरेका छन् । यो ऐतिहासिक शहर चेन्नईबाट नजिक रहेको छ ।

भारत चीन दोस्रो अनौपचारिक शिखर सम्मेलनमा सहभागी हुन चिनियां राष्ट्रपति पांच दिने भ्रारत भ्रमणमा आउंदैछन् । भारितय प्रधानमन्त्री मोदीले अक्टोम्बर ११ देखी १३ सम्म दक्षिण भारतको यो ऐतिहासिक शहरमा सीको स्वागत गर्नेछन् । दुवै नेताबीच औपचारीक वार्ता र द्धिपक्षिय हितका विषयमा समेत छलफल हुनेछ । गत वर्षको अप्रिलमा दुवै नेताबीच चीनको वुहानमा भेटवार्ता भएको थियो । वुहान र ममल्लापुरम दुवै युनेस्कोको सम्पदा सुचींमा समेत सुचिकृत शहर हुन् ।

ममल्लापुरममा २०१८ मा भारतले डिफेन्स एक्स्पो समेत आयोजना गरेको थियो । उक्त एक्स्पोको उद्घाटन समेत भारतिय प्रधानमन्त्री मोदीले गरेका थिए । चिनियां राष्ट्रपति सिको भ्रमणको तयारीको लागी केन्द्र सरकार र प्रदेश सरकार जुटिसकेको भारतिय संचारमाध्यमले जनाएका छन् ।

चिनियां राष्ट्रपति भारतको भ्रमण सकेर नेपाल भ्रमणमा आउने तयारीमा छन् । सीले भारतको वनारसबाट भ्रमण सुरु गर्ने भनिएतापनि सुरक्षाको कारण स्थान परिवर्तन गरिएको बताइएको छ । सी अक्टोम्बर १५ मा नेपाल भ्रमण गरेर चीन फर्कने कार्यक्रम रहेको स्रोतको दावी छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP