Trending
राजनीति नेपालमा बसेर अध्ययन गर्न चाहने विदेशीलाई विद्यार्थी भिसा दिनुपर्छ : सचिव काफ्ले समाज शान्ति प्रक्रियामा दमननाथ र पद्मरत्नको योगदान बिर्सन सकिँदैन : परराष्ट्रमन्त्री श्रेष्ठ राजनीति बलिया दललाई पाखा लगाए नेपालको राजनीति सही बाटोमा जान्न : महासचिव पोखरेल राजनीति हामीले बुर्जुवाहरूसँग कम्परमाइज गरेका छौं : प्रचण्ड अन्तर्राष्ट्रिय इटालीको डुङ्गा दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ३४ पुग्यो राजनीति समाजवाद उन्मुख अर्थतन्त्र निर्माण हुनेगरी बजेट ल्याएका छौँ : अर्थमन्त्री राजनीति तानसेन नगरले ल्यायो पौने दुई अर्बको बजेट अन्तर्राष्ट्रिय भारतद्वारा ओमानसँग स्वतन्त्र व्यापार सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्ने तयारी समाज डेंगी नियन्त्रण गर्न पानी पोख्‍ने अभियान राजनीति एमालेको एक मात्र लक्ष्य मिसन ०८४ हो : मन्त्री चौधरी

राजपालाई झटका नेम्वाङ सभामुख बन्ने पक्का

काठमाडौं पुस ९ गते । प्रतिनिधिसभाका लागि सभामुख सुवाष नेम्वाङ हुने लगभग पक्का भएको छ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्षद्वय केपी शर्मा अ‍ोली र पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ सहमत भएपछि नम्वाङ सभामुख बन्ने पक्का भएको छ ।

पुस ११ गतेदेखि सभामुख र उपसभामुख चयन गर्ने प्रकृया हुँदैछ । त्यसअघि नेकपाका दुईजना अध्यक्षले नेम्वाङलाई सभामुख बनाउने सहमति गरेको बालुवाटार स्रोतले जनाएको छ । उपसभामुख रहनु भएको शिवमाया तुम्बाहाम्फेले पनि राजिनामा दिने मुड बनाई सक्नुभएको छ । यद्यपी यो कुरा सार्वजनिक भएको छैन ।

राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले तुम्बाहाम्फे सभामुख बन्नुपर्ने दवाव अध्यक्षद्वयलाई दिइरहनु भएको थियो तर अध्यक्षद्वय ओली र प्रचण्डले सभामुखको नेम्वाङको लागि सहमति भइसकेको भनेपछि अहिले राष्ट्रपति भण्डारी पनि शान्त हुनुभएको छ । शिवमाया तुम्बाहाम्फेलाई उपसभामुखबाट राजिनामा दिन लगाएपछि कानुन मन्त्री बनाउने सम्भावना बढेको बालुवाटार स्रोतले जनाएको छ ।

कृष्ण बहादुर महराले संसदीय सचिवालयका महिला कर्माचरीलाई दुरव्यवहार गरेको कारण थुनामा गएपछि सभामुख पद खाली भएको थियो । सभामुख र उपसभामुख फरकफरक पार्टीलाई दिने कानुनमा उल्लेख भएको कारण नेकपाले सभामुख आफैसँग राखेपछि उपसभामुख अरु पार्टीलाई दिनुपर्ने भएकाले तुम्बाहाम्फेलाई राजिनामा दिनु परेको छ ।

यता, सभामुखका लागि तत्कालिन माओवादी केन्द्र पक्षले दावी गर्दै आएको छ । महरा तत्कालिन माओवादीको तर्फबाट सभामुख भएको हुनाले अहिले पनि सोही पक्षबाट हुनुपर्ने दावी गर्दै आएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP