Trending
समाज विकास निर्माणको कामलाई अघि बढाउन छुट्टै कानुन आवश्यक छ : अर्थमन्त्री शर्मा flash राष्ट्रपति भण्डारी भोलि कपिलवस्तु आउँदै : सम्पूर्ण तयारी पुरा flash लोसपा अध्यक्ष ठाकुरसहितका नेता कपिलवस्तु आउदै समाज नेपालमा काेराेनाविरुद्धकाे खाेप लगाउनेकाे सङ्ख्या १ कराेड नाघ्याे राजनीति अदालतकाे अवस्था गम्भीर छ, विश्वकाे ध्यान नेपालतिर छ : अध्यक्ष दाहाल अपराध नक्कली ब्लुबुक बनाई चोरीको मोटरसाइकल चलाउने २ जना पक्राउ खेल प्रदेश २ लाई हराउँदै लुम्बिनी फाइनलमा समाज अत्यावश्यक काम नपरी विदेश नजान सरकारको आग्रह flash शिवराजमा ३ महिने ब्युटिसियन तालिम सुरु flash शिवराज ३ मा ढकिया निर्माण तालिम सकियो

कपिलवस्तुको लाेहराैलामा थारु संस्कृति एवम् परम्परागत त्रिवेणी मेला हुँदै ।।

राम अवतार चाैधरी कपिलवस्तु, ९ माघ ।

कपिलवस्तुको विजयनगर गाउँपालिका-२, लाेहराैलामा थारु संस्कृति एवम् परम्परागत त्रिवेणी मेला लाग्ने भएकाे छ । लाेहराैला गाउँ समाज समितिकाे अायाेजनामा यहि माघ १० र ११ हुन लागेकाे अायाेजकले जनाएको छ ।

थारु समुदायमा लाेप हुँदै गएकाे पुख्र्यौली सामाग्री गरगहना, भेषभषा, रितिरिवाज र परम्परागत नृत्यकाे संरक्षण, सम्बर्द्धन र प्रबर्द्धन गर्ने उद्देश्यले मेला अायाेजना गरिएकाे मेला संयाेजक तथा गाउँ समाज समितिका बडघर कृष्ण बहादुर थारुले जानकरी दिए ।

त्यसैगरी मेलाका मुख्य अाकर्षणका केन्द्रबिन्दु अाधुनिक, भाेजपुरी, थारु गायक श्रीनिवास चाैधरी, समीक्षा चाैधरी, अञ्जु कुस्मी, राज कुस्मी, सरगम चाैधरी, सिमान्त चाैधरी, निसु चाैधरी, शारदा थारु, राजेन्द्र चाैधरी, रमेश सिटी, विष्णु थारु, अार्यान थारु, विन्दु थारु लगायत कलाकारहरूले मनाेरञ्जनदिने अायाेजक समितिले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP