Trending
flash करोडौका सोलार भन्सार छुट गराउन चलखेल राजनीति प्रधानमन्त्री ओलीलाई विश्वासको मत दिन एमालेको ‘ह्वीप’ राजनीति मेलम्ची नआएसम्म वैकल्पिक माध्यमबाट काठमाडौँवासीलाई पानी खुवाउनू : मन्त्री यादव समाज ढोरपाटनको प्रकृतिसँग रम्न चाहने पर्यटक सडक सास्तीले बीचैबाट फर्कन्छन् समाज मामाघर गएका बालकको सेप्टिक ट्यांकीमा खसेर ज्यान गयो राजनीति भारतसँगको असमान सम्झौता नसच्याएसम्म नेपालको विकास हुँदैन : डा.बाबुराम समाज पूर्वप्रधानमन्त्री चन्दलाई भेट्न उद्योगमन्त्री अस्पतालमा समाज विषालु च्याउ सेवनले बर्सेनि लिन्छ ज्यान, कसरी चिन्ने च्याउ? अन्तर्राष्ट्रिय बङ्गलादेशमा आरक्षण विरोधी आन्दोलन चर्किएपछि देशभर कर्फ्यु, ज्यान गुमाउनेको सङ्ख्या ३५ पुग्यो राजनीति ‘चुनावसम्म नै माओवादीसँग सहकार्य नगर्ने शर्तमा कांग्रेससँग गठबन्धन’

चीनमा रहेका नेपालीलाई फर्काउने तयारी

काठमाडौँ । संस्कृति पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री योगेश भट्टराईले चीनमा रहेका नेपाली विद्यार्थीको उद्दार गर्न जहाज तयारी अवस्थामा राखिएको बताउनुभएको छ ।

चीनमा फैलिएको नोवेल कोरोना भाइरस र यसबाट पर्यटन क्षेत्रमा परेको असरका विषयमा समीक्षा तथा चाल्नुपर्ने कदमका बारेमा सरकार सजग रहेको मन्त्री भट्टराईको भनाइ छ ।

सीआईएनसँग कुराकानी गर्दै उहाँले परराष्ट्रमन्त्रालयले चीनमा रहेका नेपाली विद्यार्थीको अवस्थाका बारेमा नेपालस्थिति चिनिया दूतावाससँग नियमित सम्पर्क गरीरहेको जानकारी दिनुभयो । चीनमा रहेका नेपालीलाई स्वदेश फर्काउनुपरेमा एक हप्ता पनि नलाग्ने मन्त्री भट्टराईले बताउनुभयो ।

आज पर्यटन वोर्डमा भएको छलफलमा मन्त्री भट्टराईले चीनमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरुलाई फिर्ता गर्न २ वटा जहाज तयारी अवस्थामा रहेको बताउनुभयो ।

पराराष्ट्र मन्त्रालयले चिनियाँ सरकार र दूतावाससँग प्रभावित क्षेत्रका विषयमा जानकारी दिइरहेको अवगत गराउँदै उहाँले अहिलेसम्म नेपाली विद्यार्थीहरू सुरक्षित रहेको बताउनुभयो ।

चीनको सबैभन्दा बढी कोरोना भाइरस प्रभावित क्षेत्र वुहानमा १ सय ९० जना नेपाली विद्यार्थी अध्ययनरत रहेका छन् ।

नेपाल आउने पर्यटक र आउन चाहने पर्यटकहरूलाई नेपाल सुरक्षित र ठीक छ भन्ने सन्देश प्रवाह गर्न पनि उहाँले सबैमा आग्रह गर्नुभयो । चीनले कोरोना भाइरस प्रभावित क्षेत्रमा रहेका नेपालीहरूको जीवन रक्षा र स्वास्थ्य उपचारको सुनिश्चित गरिएको भन्दै आश्वस्त रहन आग्रह गरेको छ ।

नेपालस्थित चिनियाँ दूतावासले आज विज्ञप्ति जारी गरी यस्तो आग्रह गरेको हो ।

नोवल कोरोना भाइरसको प्रभावका कारण विश्वका विभिन्न देशले चीनका लागि उडान रद्द गर्न थालेका छन् । चीनमा बढ्दो कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण चीनका लागि उडान भर्ने अन्तर्राष्ट्रिय समुदायले उडान रद्द गर्ने क्रम बढेको हो ।

पर्यटकले टिकट रद्द गर्ने क्रम बढेपछि चीनका विभिन्न सहरबाट काठमाडौं उडान गर्दै आएका वायुसेवा कम्पनीहरूले उडान स्थगन गर्ने क्रम बढेको हो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP