Trending
राजनीति गठबन्धन मन्त्रालय बाँडफाँडै गर्न नसक्ने भइसक्यो : विष्णु पौडेल राजनीति सरकारलाई सुझाव दिनु ‘भैंसीको अगाडि बाँसुरी बजाए’ जस्तै : केपी ओली समाज बालविवाह अन्त्यका लागि योजना बनाउँदै कर्णाली राजनीति प्रचण्डलाई प्रधानमन्त्रीबाट हट्नुपर्ने हो कि भन्ने डर छ : गगन थापा राजनीति मुख्‍यमन्त्री जम्कट्टेलले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ६७ र विपक्षमा १७ मत राजनीति आरक्षण दिँदासम्म दलितमाथिको उत्पीडन समाप्त हुँदैन : वामदेव गौतम राजनीति कोशी प्रदेशको सरकार कुनै हालतमा टिकाउँछौँ : ओली राजनीति गण्डकीबाट बाहिरियो माओवादी, अल्पमतमा मुख्‍यमन्त्री अधिकारी समाज तथ्यांक भन्छ- २१ लाख ९० हजार नेपाली विदेशमा समाज धनगढीका पत्रकार धामीलाई धम्की दिने अवस्थी पक्राउ

नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० मा अर्घाखाँचीको मालारानी बन्यो पर्यटकको केन्द्र।

दिपेन्द्र खत्री,

अर्घाखाँची जिल्लाको ऐतिहासिक एवम सुन्दर पर्यटकिय धार्मिक स्थल मालारानी मन्दिर र गाउँपालिका भित्र रहेका धार्मिक तथा पर्यटक स्थलहरु , नरसिंहथान मन्दिर, जालकाडा, धेरा, देउराली चोहातीको लेक, ओखलढुंगाको चौर, जालकाडाको रग गाडेन जस्ता महत्त्वपूर्ण धार्मिक तथा पर्यटक स्थल हरुमा अहिले पर्यटकको घुइँचो लाग्ने गरेको छ

चिसो मौसम काे अन्तय भएसगै मन्दिर हरूमा र पर्यटक स्थल हरुमा अहिले पर्यटकको घुइँचो लाग्ने गरेको छ । दर्शनका लागि आउने र अवलाेकनकाे लागी अाउने आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकको संख्यामा अहिले वरदै आएको हो । चिसाे महिनाकाे अन्तय पछि अहिले तराई, पहाड तथा हिमाली जिल्लाहरु संगै देशका अान्तरिक र बाह्य पर्यटकिय अवलोकन भम्रण तथा मन्दिर दर्शनको लागी आउने स्थानीय बासिन्दा काे भनाई रहेकाे छ।

चिसो महिनाको समयमा प्रराए खनदह देखि मालारानी सम्म तुसारो पर्ने र बाटो चिफ्लो हुनाले सवारी चलाउन समेत गाह्रो पर्ने सवारी चालकहरुले बताउने गर्दथे विहान तथा रातीको समयमा तुषारो परी धेरै नै चिप्लो बाटो हुने भएकाले सवारी चलाउन शास्ती भएको देखीन्छ। जस्काे कारण पर्यटकको पनि कमि भएकाे थियाे ।तर अहिले चहि त्यो समस्या हटेकाे र पर्यटकको सख्या पनि वडेका छ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP