Trending
खेल धनकुटामा जिल्लास्तरीय अन्डर १५ बुद्धिचाल प्रतियोगिता शुरु समाज कहाँ हरायो पशुपतिमा आरति गर्दा उठेको दान, दक्षिणा ? समाज बाढीले रेलेखोला जलविद्युत् आयोजनाको इन्टेक पुर्‍यो, बाँधमा क्षति आर्थिक कोशी प्रदेशको बेरुजु १ अर्ब ३१ करोड ७६ लाख १० हजार समाज बैतडीमा जिप दुर्घटना एकको मृत्यु, आठजना घाइते राजनीति बजेटबाट नयाँ चरणको आर्थिक सुधारको प्रयास थालेका छौँ : अर्थमन्त्री खेल बढ्यो खेलकुदमा बजेट : क्रिकेट मैदानलाई महत्त्व दिँदा दशरथ रंगशालाबारे मौन समाज प्राचीन पर्खाल र इनारका संरचना भेटिएको खयरडाँडामा पुनः उत्खनन राजनीति वामदेवका केन्द्रीय सदस्य ढकाललाई उपेन्द्रले भित्र्याए राजनीति एमालेको राष्ट्रिय महिला भेला आजदेखि, पूर्वराष्ट्रपति भण्डारी प्रमुख अतिथि

नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० मा अर्घाखाँचीको मालारानी बन्यो पर्यटकको केन्द्र।

दिपेन्द्र खत्री,

अर्घाखाँची जिल्लाको ऐतिहासिक एवम सुन्दर पर्यटकिय धार्मिक स्थल मालारानी मन्दिर र गाउँपालिका भित्र रहेका धार्मिक तथा पर्यटक स्थलहरु , नरसिंहथान मन्दिर, जालकाडा, धेरा, देउराली चोहातीको लेक, ओखलढुंगाको चौर, जालकाडाको रग गाडेन जस्ता महत्त्वपूर्ण धार्मिक तथा पर्यटक स्थल हरुमा अहिले पर्यटकको घुइँचो लाग्ने गरेको छ

चिसो मौसम काे अन्तय भएसगै मन्दिर हरूमा र पर्यटक स्थल हरुमा अहिले पर्यटकको घुइँचो लाग्ने गरेको छ । दर्शनका लागि आउने र अवलाेकनकाे लागी अाउने आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकको संख्यामा अहिले वरदै आएको हो । चिसाे महिनाकाे अन्तय पछि अहिले तराई, पहाड तथा हिमाली जिल्लाहरु संगै देशका अान्तरिक र बाह्य पर्यटकिय अवलोकन भम्रण तथा मन्दिर दर्शनको लागी आउने स्थानीय बासिन्दा काे भनाई रहेकाे छ।

चिसो महिनाको समयमा प्रराए खनदह देखि मालारानी सम्म तुसारो पर्ने र बाटो चिफ्लो हुनाले सवारी चलाउन समेत गाह्रो पर्ने सवारी चालकहरुले बताउने गर्दथे विहान तथा रातीको समयमा तुषारो परी धेरै नै चिप्लो बाटो हुने भएकाले सवारी चलाउन शास्ती भएको देखीन्छ। जस्काे कारण पर्यटकको पनि कमि भएकाे थियाे ।तर अहिले चहि त्यो समस्या हटेकाे र पर्यटकको सख्या पनि वडेका छ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP