Trending
समाज ओमिक्रोनबाट जोगिन तत्काल सावधानी अपनाउन आवश्यक : राष्ट्रपति राजनीति राप्रपाको नयाँ नेतृत्वका लागि आज निर्वाचन राजनीति कांग्रेस प्रदेश समितिको नयाँ नेतृत्वका लागि आज मतदान समाज गर्भवतीको मृत्युले झापाको ग्वाल्डुब्बा तनावग्रस्त flash कपिलवस्तुको बुद्धभूमिमा पानीमा डुबेर डेढ वर्षिया बालिकाको मृत्यु flash कुष्ठरोग तथा हाईड्रोसिलका बिरामीको निःशुल्क उपचार, बिरामीद्धारा खुसी व्यक्त राजनीति कमल थापा र राजेन्द्र लिङ्देनद्वारा अध्यक्षमा उम्मेदवारी दर्ता समाज ट्याक्टर दुर्घटनामा २ को मृत्यु, १२ घाइते अपराध सौतेनी छोरालाई विष खुवाई मारेर भागेकी महिला पक्राउ राजनीति म अन्तिम पटक चुनाव लड्छु : सुजाता कोइराला

उपेन्द्र यादव सरकारमा जाँदै, महन्थ ठाकुर मधेश दौडाहामा

साउन २३, काठमाण्डौ । निर्वाचन आयोगले पार्टीको आधिकारिकता खोसिदिएको जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) को महन्थ ठाकुर पक्ष अहिले मधेसका बिभिन्न जिल्लामा पार्टीको बिस्तारित बैठकमा जुटेको छ । यता पार्टीको आधिकारिकता पाउन सफल उपेन्द्र यादव पक्ष भने सरकारमा जाने तयारी स्वरुप मन्त्री छनोटमा सक्रिय बनको छ ।

तत्कालिन सत्तारूढ नेकपा एमालेमा विवाद बढिरहेका बेला केपी ओली नेतृत्वको सरकारलाई हेर्ने दृष्टिकोणलाई लिएर जसपा भित्र विवाद चर्किएको थियो । तत्कालिन समाजवादी पार्टी र राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपालबीच एकीकरण भएर बनेको जसपा नेपाल सत्ता साझेदारीकै बिषयमा एकमत हुन नसक्दा विभाजन नै भयो । निर्वाचन आयोगले जसपाको आधिकारिकता उपेन्द्र यादवलाई दिएपछि महन्थ ठाकुर पक्ष दलविहिन बनेको छ ।

आधिकारिकता नपाएका महन्थ ठाकुर पक्षले पनि आफूहरु अझै जसपामै रहेको भन्दै तराई मधेसमा कार्यक्रम सुरु गरेका छन । ठाकुर पक्ष विस्तारित बैठक आयोजना गर्न थालेको छ । केपी ओली नेतृत्वको सरकारमा १८ महिना रहेर उपेन्द्र यादवले गर्न नसकेको कार्य आफूहरुले १८ दिनमा गरेको दाबी गर्दै कार्यकर्तालाई प्रशिक्षण दिइरहका छन ।

महन्त पक्ष निर्वाचन आयोगको निर्णय प्रति असन्तुष्ट छ । आयोगको निर्णयको बिरोधमा सर्बोच्चोको ढोकामा पुगेको थियो । तर सर्बोच्चोले पनि महन्थको मागअनुसार अन्तरिम आदेश नदिएपछि कतिपय नेता तथा कार्यकर्ताहरु अन्योलमा छन । त्यसैले कार्यकर्ता भड्किन नदिने अहिले महन्थ पक्ष मधेसका बिभिन्न जिल्लामा अगुवा कार्यकर्ता भेलामा जुटेको हो । शनिबार चार वटा जिल्लामा जिल्ला स्तरीय अगुवा कार्यकर्ता भेला आयोजना गरिएको छ । साउन ११ गते निर्वाचन आयोगले पार्टीको आधिकारिकता उपेन्द्र यादव पक्षलाई दिएपछि ठाकुर पक्ष कार्यकर्ता भेलामा व्यस्त बनेको छ ।

उक्त पक्षले साउन २२ गतेदेखि भदौं ९ गतेसम्म अगुवा कार्यकर्ता भेलाको तालिका सार्वजनिक गरिसकेको छ । दलविहिन बनेको महन्थ पक्षले जसपाकै कार्यकर्ता भेट्दै हिँड्नुलाई उपेन्द्र पक्षले भने रुचाएको छैन । नेता महेन्द्र राय यादव महन्थ् पक्षको अहिलेको गतिविधि निर्जलताको पराकाष्ठा र जनतामा भ्रम छर्ने काम भएको बताउँछन् ।

पार्टीको आधिकारिकता पाएसंगै बिपक्षी गठन्धनमा रहेको जसपा सरकारमा जाने तयारी गरको छ । तर सरकारमा जाँदा मन्त्रीहरुको नेतृत्व कसले गर्ने, कोको मन्त्री बन्ने भन्ने विषयमा सहमति नहुँदा ढिलाई भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP