Trending
अन्तर्राष्ट्रिय अन्न आपूर्ति नभए गाजाका महिला र बालबालिका भोकमरीबाट थप प्रताडित हुने राजनीति अवसरबाट महिला जनप्रतिनिधि समेत पछि परेको गुनासो राजनीति कोशी प्रदेश : सर्वसम्मतिले बजेट पारित राजनीति फेवाताल संरक्षणका लागि सर्वोच्चको फैसला कार्यान्वयन गर्न सहजीकरण समिति राजनीति अब ऋणको जमानत बस्नेलाई कालोसूचीमा राख्ने म्याद ९० दिन राजनीति जनताबाट स्थापित वर्तमान प्रणाली कमजोर छैन : अर्थमन्त्री अन्तर्राष्ट्रिय उत्तरपूर्वी चीनको कोइलाखानीमा दुर्घटना, ११ जनाको मृत्यु राजनीति सिंहदरबारमा मन्त्रिपरिषद् बैठक जारी राजनीति प्रदेशका मन्त्रीहरूलाई प्रधानमन्त्रीको आश्वासन, प्रहरी समायोजन चाँडै अघि बढ्छ राजनीति देउवाले आज पार्टीका पदाधिकारी र पूर्वपदाधिकारीसँग छलफल गर्ने

लैंगिक हिंसा न्यूनीकरणमा प्रहरीको भूमिका


अनेक पाण्डे
कपिलवस्तु
लैंगिक हिंसा न्यूनीकरणमा प्रहरीको भूमिका विषयक विद्यालय स्तरीय अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न गरिएको छ । महाराजगंज नगरपालिका वडा नं. ६ को भलवारी श्री शिव प्रताप सरस्वती मा.वि.मा कक्षा ६ देखि १० सम्मका विद्यार्थी, शिक्षक, अभिभावक, विद्यालय व्यवस्थापन समिति गरी ४०० वढी जनाको सहभागितामा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो । मधेश मानव अधिकार गृह (माहुरी होम) को आयोजना ईप्रका कृष्णनगरका प्रहरी निरिक्षक प्रताप पौडेलको प्रमुख अतिथित्वमा कार्यक्रम सुरु गरिएको थियो । वडाध्यक्ष हेमन्त कुमार चौधरी, जनप्रतिनिधी, उदयपुर प्रहरी चौकी ईन्चार्ज हेम बहादुर जिसी, मधेश मानव अधिकार गृहको सहज परियोजनाको कार्यक्रम अधिकृत रिखिराम निगमले कार्यक्रमको उद्देश्यका साथै सहज परियोजनाको उद्देश्य, कार्य पद्धती (विद्यालय केन्द्रीत, परिवार केन्द्रित र सामाजिक जवाफदेहिता) लगायत माहुरी होमले समुदायमा प्रदान गर्ने सेवाहरुको वारेमा जानकारी गराउनु भएको थियो । मौनताको संस्कृतिलाई तोडन् र न्याय खोज्ने व्यवहारमा पहुँच बढाउनका लागि समुदाय प्रहरी साझेदारी कार्यक्रम, लैंगिक हिंसा, उजुरी दर्ता प्रकृया, समुदाय प्रति प्रहरीको भूमिका लगायतका विषयमा ईप्रका कृष्णनगरका प्रहरी निरिक्षक प्रताप पौडेलले सहजीकरण गर्नु भएको थियो । कार्यक्रमको संचालन सोहि विद्यालयका शिक्षक सन्त मिलन चौधरीले गरेका थिए भने स्वागत मन्तब्य विद्यालयका प्र.अ.कृष्ण कुुमार चर्तुवेदीले दिएका थिए । कार्यक्रमको अध्यक्षता विद्यायल व्यवस्थापन समितिका वरिष्ट सदस्य जय करन प्रसाद पासीले गर्नु भएको जानकारी मधेश मानव अधिकार गृहका (माहुरी होम) समाजिक परिचालक कृष्ण कुमार यादबले गराएका थिए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP