Trending
flash वर्षाले धान बालीमा भएको क्षतिपूर्तिको माग गर्दै विजयनगरका कृषकले बुझाए ज्ञापन पत्र अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकाले साढे ५५ हजार अफगानीलाई स्थायी पुनर्वासको व्यवस्था गर्ने समाज दसौँ एसियन भैँसी सम्मेलन आजदेखि राजनीति सर्वोच्चको ‘फुल कोर्ट’ आज, १४ न्यायाधीशको बहिष्कार अन्तर्राष्ट्रिय लागुऔषध तस्कर उसागालाई अमेरिका पठाइने समाज आज दिउँसो वर्षाको सम्भावना‚ उच्च पहाडी र हिमाली भेगमा हिमपात समाज ‘नेपालमा प्रयोग भएका सबै खोप गर्भवतीले लगाउन मिल्छ’ समाज बर्दियाका बाढीपीडितले अझै पाएनन् राहत राजनीति सरकार-नेकपा ‘विप्लव’ समूहबीच वार्ता राजनीति एकीकृत समाजवादीमा गएका वडा अध्यक्ष चौधरी एमालेमै फर्किए

लैंगिक हिंसा न्यूनीकरणमा प्रहरीको भूमिका


अनेक पाण्डे
कपिलवस्तु
लैंगिक हिंसा न्यूनीकरणमा प्रहरीको भूमिका विषयक विद्यालय स्तरीय अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न गरिएको छ । महाराजगंज नगरपालिका वडा नं. ६ को भलवारी श्री शिव प्रताप सरस्वती मा.वि.मा कक्षा ६ देखि १० सम्मका विद्यार्थी, शिक्षक, अभिभावक, विद्यालय व्यवस्थापन समिति गरी ४०० वढी जनाको सहभागितामा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो । मधेश मानव अधिकार गृह (माहुरी होम) को आयोजना ईप्रका कृष्णनगरका प्रहरी निरिक्षक प्रताप पौडेलको प्रमुख अतिथित्वमा कार्यक्रम सुरु गरिएको थियो । वडाध्यक्ष हेमन्त कुमार चौधरी, जनप्रतिनिधी, उदयपुर प्रहरी चौकी ईन्चार्ज हेम बहादुर जिसी, मधेश मानव अधिकार गृहको सहज परियोजनाको कार्यक्रम अधिकृत रिखिराम निगमले कार्यक्रमको उद्देश्यका साथै सहज परियोजनाको उद्देश्य, कार्य पद्धती (विद्यालय केन्द्रीत, परिवार केन्द्रित र सामाजिक जवाफदेहिता) लगायत माहुरी होमले समुदायमा प्रदान गर्ने सेवाहरुको वारेमा जानकारी गराउनु भएको थियो । मौनताको संस्कृतिलाई तोडन् र न्याय खोज्ने व्यवहारमा पहुँच बढाउनका लागि समुदाय प्रहरी साझेदारी कार्यक्रम, लैंगिक हिंसा, उजुरी दर्ता प्रकृया, समुदाय प्रति प्रहरीको भूमिका लगायतका विषयमा ईप्रका कृष्णनगरका प्रहरी निरिक्षक प्रताप पौडेलले सहजीकरण गर्नु भएको थियो । कार्यक्रमको संचालन सोहि विद्यालयका शिक्षक सन्त मिलन चौधरीले गरेका थिए भने स्वागत मन्तब्य विद्यालयका प्र.अ.कृष्ण कुुमार चर्तुवेदीले दिएका थिए । कार्यक्रमको अध्यक्षता विद्यायल व्यवस्थापन समितिका वरिष्ट सदस्य जय करन प्रसाद पासीले गर्नु भएको जानकारी मधेश मानव अधिकार गृहका (माहुरी होम) समाजिक परिचालक कृष्ण कुमार यादबले गराएका थिए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP