Trending
समाज पहुचँमार्ग भत्किनुको कारणबारे छानबिन गर्न माग खेल स्कटल्याण्ड समूह विजेता बन्दै सुपर १२ मा, ओमान बाहिरियो राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतदानको मिति सार्ने सत्तापक्षको कसरत‚ आजै गर्नुपर्ने विपक्षीको अडान राजनीति प्रदेश १ : विश्वासको मतमाथि छलफल आज, मतदान मिति सार्ने सत्ता पक्षको कसरत खेल टि-२० विश्वकप : सुपर १२ मा बंगलादेश समाज बाढीले कैलालीमा जनजीवन अस्तव्यस्त, विपन्न बस्तीमा गाँसकै समस्या समाज प्रधानमन्त्रीले आज कैलाली र बर्दियाको बाढी-पहिरो प्रभावित क्षेत्रको निरीक्षण गर्दै राजनीति एमाले स्थायी कमिटी बैठक आज पनि बस्दै समाज विराटनगर विमानस्थल भोलिदेखि खुलाउने तयारी समाज बाढी पहिरो तथा डुबान प्रभावित क्षेत्रमा कोरोनासँगै सरुवा रोगको जोखिम

कपिलबस्तुमा उपनिर्वाचनको चहलपहल वढयो


माधव बेल्वासे
कपिलवस्तु
कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका वडा नं. १० लालपुरमा एक वडाअध्यक्ष पदका लागि उपनिर्वाचन हुने भएपछी चहलपहल सुरु भएको छ । आउने मंसिर १४ गते हुन लागेको उपनिर्वाचन हुने जिल्ला निर्वाचन कार्यालय कपिलबस्तुले जनाएको छ ।
शिवराज नगरपालिका वडा नं. १० की वडा अध्यक्ष शकुन्तला भारतीको क्यन्सरका कारण निधन भएको थियो । त्यहाँ वडाध्यक्षको पद रिक्त छ ।

उनले स्वतन्त्रबाट उम्मेदवारी दिएर निर्वाचन जितेका थिइन । शिवराज नगरपालिकामा ११ वटा वड़ा रहेको सबै वडाहरूमा पुरूष निर्वाचित भए पनि वहा एक मात्र महिला वडा अध्यक्षमा निर्वाचित हुनु भएको हो । अहिले लालपुरमा चुनावी माहोल तातेको छ । विभिन्न राजनितिक दलले अहिले सक्रियता दिएका छन। नेपाल कम्युनिष्ट पाटी नेकपा, नेपाली काग्रेस ,समाजवादी पाटी नेपाल र राजपाले अहिले सक्रियता देखाएका छन । गत निवार्चनमा स्वतन्त्र उम्मेदवार निवार्चीत भएपछी अहिले राजनितिक दलहरुले वढी सक्रियता देखाएका हुन ।


गत निर्वाचनमा भारतीले ३ सय १९ मत प्राप्त गरी विजयी भएकी हुन् । उनका प्रतिद्धन्द्धी नेपाली कांग्रेसका तिर्थ बहादुर रायमाझीले २ सय ३० मत प्राप्त गरेका थिए । भारतीका छोरा देवराज भारती अहिले नेपाली काग्रेसमा प्रवेश गरेका छन । उनि पनि उम्मेदवारको आकाक्षी रहेका छन । नेपाली काग्रेस वाट रायमाझीहरुको तर्फ वाट एक जनाले उम्मेदवार आन्तरिक तयारी रहेको छ । समाजवादी पाटीले भने काग्रेसले टिकट नदिएका उम्मेदवारलाई पार्टीमा प्रवेश गराई उम्मेदवार बनाउने तयारी छ । यता राजपाले राष्ट्रिय सचिव रविदत्त मिश्र कि श्रीमतिलाई उम्मेदवार बनाउने चर्चा रहेको छ । नेकपाले भने अहिले सम्म पार्टीका नेता कार्यकतालाई भेटघाटको काममा व्यस्त रहेको छ । चुनावी माहोल वुुजेर उम्मेदवार बनाउने नेकपाका एक नेताले वताए ।


उक्त वडामा ११ जना वडा अध्यक्षमा उम्मेदवार रहेकोमा स्वतन्त्रबाट ५, अन्य दलबाट ६ जसमा नेपाली कांग्रेस, माओबादी केन्द्र, एमाले, संघिय समाजबादी फोरम, फोरम लोकतन्त्रीक, राष्ट्यि प्रजातन्त्र पार्टीबाट वडा अध्यक्षमा लडेका थिए ।
सो वडाको गत निर्वाचनमा जम्मा १ हजार ९ सय ६५ मतदाता रहेपनि १ हजार ३ सय ४१ मत खसेको थियो । संघ प्रदेश र स्थानिय चुनाव पछि गत साउन सम्म २ सय २८ मतदाता नंया थपिएका छन् । नँया थपिएका मतदाता मध्ये १८ वर्ष पुरा भएका १ सय ३६ जनाले हुने निर्वाचनमा मात हल्न पाउने छन् ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP