Trending
flash कपिलवस्तुमा ‘साइकल प्लाङक ब्यालेन्स’ प्रतियोगिता हुने अन्तर्राष्ट्रिय चीनको जिलिनमा एलाइन क्षार भूमि पर्यटन करिडोरमा परिणत समाज अरुण तेस्रोको काम २२ दिनदेखि ठप्प‚ डेढ अर्ब रुपैयाँ क्षतिपूर्ति तिर्दै सरकार समाज लाेप भयाे पूर्व-लिच्छविकालीन शहर हाँडीगाउँका तीन प्राचीन बाजा राजनीति उत्पादनमुलक शिक्षामा जोड दिनुपर्ने आवश्यकता छ : शिक्षामन्त्री राई अपराध दाङमा खुकुरी प्रहारबाट एकजनाको हत्या, २ जना घाइते राजनीति दिगो विकास लक्ष्य हासिल गर्नेगरी कार्यक्रम तर्जुमा गर्नुपर्छ : मन्त्री आचार्य राजनीति अहिलेको निर्वाचन प्रणालीले बहुमत ल्याउन कठिन छ : नेपाल खेल अबको तीन महिनामा घरेलु संरचनालाई नयाँ किसिमले बदल्नुपर्नेछः अध्यक्ष चन्द राजनीति सरकार शैक्षिक विकासमा असंवेदनशील : योगेश भट्टराई

चाड पर्वमा सद्भाव कायम गर्न कृष्णनगरमा सर्व पक्षिय बैठक सम्पन्न ।।


दिपक के.सी.
कपिलवस्तु असोज ९

कपिलवस्तुको कृष्णनगर नगर नजिकिदै गरेको नेपालीहरुको महान पर्वहरु विजया दशमी, दिपावली र छठ पर्वलाई मध्य नजर गर्दै सर्वपक्षिय छलफल भएको छ । चाड पर्वलाई सौहाद्रपूर्ण वातावरण बनाउन छलफल भएको हो ।
चाडपर्वलाई मध्य नजर गर्दै शान्ति सुरक्षामा कडाइ गरिने सुरक्षा निकायले जनाएको छ । कपिलवस्तुको कृष्णनगर क्षेत्रमा नजिकै रहेको दशै, तिहारलाई लक्षित गरि सुरक्षा व्यावस्था कडा परिएको हो । चाडपर्वमा शान्ति शुरक्षा कायम गर्न प्रत्येक बर्ष प्रयास भइ रहे पनि विवाद हुदै आएको स्थानिय बुद्धिजिवीहरुले बताएका छन । यस बर्ष सुरक्षालाई कडा गर्दै सौहाद्रपूर्ण तवरले विवाद रहित चाडपर्व मनाउन सुरक्षालाई कडा पारिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी गजेन्द्र बहादुुर श्रेष्ठले बताए । शान्ति कायम राख्न स्थानिय राजनैतिक दल , बुद्धिजीवी नागरिकहरुको अह्म भूमिका रहने हुने हुदाँ सबैले आ आफ्नो ठाउँ सहयोग पुराउन उनले आग्रह गरे ।
जिल्ला प्रशासन कार्यालयले राखेको कृष्णनगरमा शान्ति शुरक्षा कायम गर्न आयाजित बैठमा नेपाली काग्रेसका प्रतिनिधि सभा संसद अभिशेष प्रताप शाहले दिउसो नै मुर्ति बिर्सजन गरे विवाद नहुने बताए । दिउँसो विर्सजनको कार्यक्रम गर्ने हो भने विवाद आउदैन शाहले भने । अन्य समुदायले पनि चाडपर्वको अवसरमा भाइचार कायम गर्दै धार्मिक सहिष्णुता राख्नु पर्नेमा उनले जोड दिए । । त्यसतै जाड रक्सी खाएर मुर्ति बिर्सजनमा सहभागि हुनेलाई पक्राउ गरि कार्यवाही गरिएमा विवाद नहुने नेपाली काग्रेसका प्रदेश सभा संसद बिरेन्द्र कुमार कानोडियाले सुझाव दिएका छन ।
नेकापका कृष्णनगर नगर अध्यक्ष जाबेद खानले विगतको घटनालाई सम्झनु भन्दा त्यस्तो अवस्था सिर्जना नै हुन नदिन अहिले बाट नै कसरत गर्नु पर्ने बताए । चाडपर्व मदिराजन्य पदार्थको अत्याधिक सेवनले हुने होहल्लालाई नियन्त्रण गर्न सुरक्षा निकायले कडा निगरानी गर्नु पर्ने उनले बताए । सबै धर्मका पर्वलाई धुमधामका साथ शान्ति पूर्ण वातावरण मनाउनु पर्ने खानले बताए ।
कार्यक्रममा प्रमुख जिल्ला अधिकारी, शसस्त्र प्रहरीका एसपी, सामाजसेवी अकिल मियाँ उद्योग वाणिज्य संघ कृष्णनगरका सचिव पंकज गुप्ता, स्थानिय नागरिक समाजका प्रतिनिधी, संघसंस्थाका प्रतिनिधी, संचारकर्मी लगायतको उपस्थितीमा सम्पन्न भएको हो

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP