Trending
flash विजयनगरमा ३ माेटरसाइकल एक आपसमा ठाेक्किए, १ जनाकाे मृत्युु, २ गम्भीर घाइते ( विस्तृत विवरण सहित) flash मेयर भोट माग्न व्यास्त, बुद्धभुमीका ५ वडामा देखियो हैजा, १ वालिकाको मृत्यु अन्तर्राष्ट्रिय रुसमा खानी दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको संख्या ५१ पुग्यो, दुई जनालाई २ महिनाको कैद समाज तराईमा मङ्सिरमै मुटु काम्ने जाडाे ! अन्तर्राष्ट्रिय दक्षिण अफ्रिकामा कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट देखिएपछि भारतमा पनि उच्च सतर्कता समाज सीसीएमसीसीको बैठक बस्दै : सीमा नाकामा कडाइ तथा हवाई उडानबारे आवश्यक निर्णय गर्ने खेल आईसीसी महिला टी-२० : नेपाल युएई भिड्दै समाज जाजरकोटमा बस दुर्घटना, पाँच जनाको मृत्यु, २७ घाइते खेल आत्मानन्द कप : घरेलु टोली माङसेबुङको विजयी सुरुवात राजनीति एमाले महाधिवेशन : निर्वाचन प्रक्रिया आज

कृष्णनगरमा चाैथो पशुको मृत्यु दाबी भुक्तानी ,न.पा.ले पशु बिमामा ५०% अनुदान दिने

कपिलवस्तु
कृष्णनगर नगरपालिकामा आज NLG इन्स्योरेन्स कम्पनीले चौथो पशुको मृत्यु दाबी भुक्तानी दिएको छ। नगरपालिकाको वडा नम्बर ८ दयानगर बस्ने पशुधनी सत्यप्रकाश चौधरी लाई भैसीको मृत्यु पश्चात् NLG को भैरहवा शाखाले ६३ हजारको चेक हस्तान्तरण गरेको छ। कृष्णनगर नगरपालिकाको पशुसेवा शाखाबाट विशेष सेवा सुबिधा पाउन थालेपछि नगरपालिका भित्र जीवन गुजाराको लागि पशुपालन गर्दै आएका कृषकहरु अहिले ब्यवसयिक बन्दै गएका छन ।

बिगत दुई बर्ष देखि केही किसानले NLG इन्स्योरेन्स कम्पनीबाट पशुको बिमा गर्न सुरु गरेका थिए । सुरुमा बिमा प्रति बिश्वास नगर्ने धेरै थिए तर गुर्चिहवा गाउँमा २ गाईको मृत्यु दाबी भएपछि बिमितहरु बढेका छन । अहिले नगरपालिकाले बिमा शुल्कमा ५०% अनुदान दिने निर्णय गरेको छ । पशु चिकित्सकहरुले किसानहरुलाई सचेत गराउने गरेको र समयमा सेवा दिदै आएकोले किसानहरु ढुक्क भएर धमाधम पशु बिमा गर्ने गरेको बिमा अभिकर्ता निरहु यादव बताउँछन् ।

स्थानीय,प्रदेश र केन्द्र सरकारले ब्यवसायिक पशुपालन गर्नेलाई प्रोत्साहन तथा दिगो बनाउनको लागि विभिन्न किसिमको सहयोग तथा अनुदान दिने गरेकोले पुरानै परम्परागत पशु पालकहरु अहिले ब्यवसायिक हुदै गएको पशु सेवा शाखा प्रमुख धनई प्रसाद यादवले बताएका छन ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP