Trending
समाज निःशुल्क शिक्षा ऐन कार्यान्वयनको खाका छिट्टै आउँछ : शिक्षामन्त्री भट्टराई अन्तर्राष्ट्रिय इजरायली प्रधानमन्त्रीको दबाब बढाउने वाचापछि गाजामा घातक हमला आर्थिक उद्योगी व्यवसायीलाई पनि सरकारी वरीयताक्रममा राख्नुपर्छ : चन्द्र ढकाल राजनीति वरिष्ठ अधिवक्ता बडाल महान्यायाधिवक्तामा नियुक्त अन्तर्राष्ट्रिय अफगानिस्तानमा वर्षा र असिनाले ३५ जनाको मृत्यु, २३० घाइते समाज देशभरका विभिन्न सवारी दुर्घटनामा पाँच जनाको मृत्यु राजनीति ललितपुर महानगरले उठायो लक्ष्यभन्दा बढी राजस्व राजनीति सिमलताल घटना : कार्यदलले काम थाल्यो समाज मोहर्रम पर्व मनाउँदै मुस्लिम समुदाय समाज वायुसेवा निगमले तिर्‍यो ४३ कराेड ९ लाख ऋण

कृष्णनगरमा चाैथो पशुको मृत्यु दाबी भुक्तानी ,न.पा.ले पशु बिमामा ५०% अनुदान दिने

कपिलवस्तु
कृष्णनगर नगरपालिकामा आज NLG इन्स्योरेन्स कम्पनीले चौथो पशुको मृत्यु दाबी भुक्तानी दिएको छ। नगरपालिकाको वडा नम्बर ८ दयानगर बस्ने पशुधनी सत्यप्रकाश चौधरी लाई भैसीको मृत्यु पश्चात् NLG को भैरहवा शाखाले ६३ हजारको चेक हस्तान्तरण गरेको छ। कृष्णनगर नगरपालिकाको पशुसेवा शाखाबाट विशेष सेवा सुबिधा पाउन थालेपछि नगरपालिका भित्र जीवन गुजाराको लागि पशुपालन गर्दै आएका कृषकहरु अहिले ब्यवसयिक बन्दै गएका छन ।

बिगत दुई बर्ष देखि केही किसानले NLG इन्स्योरेन्स कम्पनीबाट पशुको बिमा गर्न सुरु गरेका थिए । सुरुमा बिमा प्रति बिश्वास नगर्ने धेरै थिए तर गुर्चिहवा गाउँमा २ गाईको मृत्यु दाबी भएपछि बिमितहरु बढेका छन । अहिले नगरपालिकाले बिमा शुल्कमा ५०% अनुदान दिने निर्णय गरेको छ । पशु चिकित्सकहरुले किसानहरुलाई सचेत गराउने गरेको र समयमा सेवा दिदै आएकोले किसानहरु ढुक्क भएर धमाधम पशु बिमा गर्ने गरेको बिमा अभिकर्ता निरहु यादव बताउँछन् ।

स्थानीय,प्रदेश र केन्द्र सरकारले ब्यवसायिक पशुपालन गर्नेलाई प्रोत्साहन तथा दिगो बनाउनको लागि विभिन्न किसिमको सहयोग तथा अनुदान दिने गरेकोले पुरानै परम्परागत पशु पालकहरु अहिले ब्यवसायिक हुदै गएको पशु सेवा शाखा प्रमुख धनई प्रसाद यादवले बताएका छन ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP