Trending
समाज विकास निर्माणको कामलाई अघि बढाउन छुट्टै कानुन आवश्यक छ : अर्थमन्त्री शर्मा flash राष्ट्रपति भण्डारी भोलि कपिलवस्तु आउँदै : सम्पूर्ण तयारी पुरा flash लोसपा अध्यक्ष ठाकुरसहितका नेता कपिलवस्तु आउदै समाज नेपालमा काेराेनाविरुद्धकाे खाेप लगाउनेकाे सङ्ख्या १ कराेड नाघ्याे राजनीति अदालतकाे अवस्था गम्भीर छ, विश्वकाे ध्यान नेपालतिर छ : अध्यक्ष दाहाल अपराध नक्कली ब्लुबुक बनाई चोरीको मोटरसाइकल चलाउने २ जना पक्राउ खेल प्रदेश २ लाई हराउँदै लुम्बिनी फाइनलमा समाज अत्यावश्यक काम नपरी विदेश नजान सरकारको आग्रह flash शिवराजमा ३ महिने ब्युटिसियन तालिम सुरु flash शिवराज ३ मा ढकिया निर्माण तालिम सकियो

किनहुन्छ सधै कृष्णनगरमा धर्मिक दङा ! आज के होला ?

कपिलवस्तु १४ कार्तिक

  कृष्णनगरमा गएराती १० बजे देखी १ बजेसम्म भएको धार्मिक सद्भाव बिरोधी गतिबिधिलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ। हिन्दु धर्माम्बलीहरुले दुर्गा मूर्ति बिर्सनज गर्न निकालेकोे रयालीमा मुस्मिलको नामबाट गरिएको अबरोधले १० बजे देखी १ बजेसम्म कृष्णनगर बजार तनावमा बसेको थियो । सो क्रममा हिन्दु र मुस्लिम तर्फका केही ब्यक्तीहरु बिच झडप हुदा दुबै तर्फका केही र प्रहरी समेत घाईते भएका छन । तर ठूलो अप्रिय घटना हुन भने नदिएको कपिलवस्तुका प्रहरी उपरिक्षक दिप शम्शेर जबराले बताउनुभयो ।                  

 उहाले दुबै पक्षका प्रर्दशनकारीलाई चितरबितर पारेपछि अगुवाहरुबिच सद्भाब कायम गर्न छफफलको प्रयास जारी राखिएको बताउनुभयो । तर अहिलेसम्म स्वतन्त्र पूर्बक मूर्ति बिर्सजन कूरामा सहमति भने जुटन नसकेको उपरिक्षक जवराको भनाईछ यता कपिलवस्तुका प्रमुख जिल्ला अधिकारी गजेन्द्र बहादुर श्रेष्ठले घटनाबारे समयमा प्रशसनले जानकारी पाएकोले प्रहरी घाईते हुने अवस्थामा समेत संयमता अपानाएर काम गरिएको बताउदै धार्मिक गतिबिधिमा रोक लगाउन अधिकार कसैलाई नभएकोले स्वतन्त्र पूर्बक मूर्ति बिर्सजनको ब्यवस्था मिलाईने स्पष्ट पार्नूभयो। सकभर बल प्रयोग नगर्ने मान्यताका साथ बार्ताको माध्यमाबाट सहमतिको प्रयास जारी राखिएको बताउदै राज्य र कानुन चुनौती जारी रहे बाध्य भएर बल प्रयोग गर्नुको बिकल्प नहुने उहाले स्पष्ट पानूभयो ।

  बिगतमा कृष्णनगर क्षेत्रमा पटक पटक हिन्दु र मुस्मिलहरु बीच द्धन्द गराउने र राजनितिक फाइदा लिने क्रम त्यहाका राजनिति कर्मीहरुमा देखिएकोले सबै पक्षलाई सद्भाव पूर्ण राजनिति गर्न नेकपा कपिलवस्तुका अध्यक्ष झबिलाल पोख्रेलले बिज्ञप्ती मार्फत अपिल गर्नुभएको छ । उहाले राज्यका सुरक्षा निकायलाई संयमता पूर्बक अघि बढेर सहज सहमती खोज्न अनुरोध गर्नुभएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP