Trending
राजनीति गठबन्धन मन्त्रालय बाँडफाँडै गर्न नसक्ने भइसक्यो : विष्णु पौडेल राजनीति सरकारलाई सुझाव दिनु ‘भैंसीको अगाडि बाँसुरी बजाए’ जस्तै : केपी ओली समाज बालविवाह अन्त्यका लागि योजना बनाउँदै कर्णाली राजनीति प्रचण्डलाई प्रधानमन्त्रीबाट हट्नुपर्ने हो कि भन्ने डर छ : गगन थापा राजनीति मुख्‍यमन्त्री जम्कट्टेलले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ६७ र विपक्षमा १७ मत राजनीति आरक्षण दिँदासम्म दलितमाथिको उत्पीडन समाप्त हुँदैन : वामदेव गौतम राजनीति कोशी प्रदेशको सरकार कुनै हालतमा टिकाउँछौँ : ओली राजनीति गण्डकीबाट बाहिरियो माओवादी, अल्पमतमा मुख्‍यमन्त्री अधिकारी समाज तथ्यांक भन्छ- २१ लाख ९० हजार नेपाली विदेशमा समाज धनगढीका पत्रकार धामीलाई धम्की दिने अवस्थी पक्राउ

उपनिर्वाचन : शिवराज नगरपालिका १० लालपुरमा जित कस्को ?


माधव बेल्वासे
कपिलवस्तु कात्तिक १९
आगामी मंसिर १४ गते हुने उपनिर्वाचनको तयारीमा सवै राजनितिक दलहरु लागेका छन । कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका वडा १० मा अध्यक्ष पदको लागी हुने निर्वाचनमा पार्टीहरु तयारीमा लागी परेका हुन । मुख्यत यस वडामा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नेकपा,नेपाली काग्रेस,समाजवादी पार्टी नेपाल र राजपा उम्मेदवारहरुको चर्चा हुन सुरु गरेको छ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नेकपाले अदालत मनियारलाई उम्मेदवार बनाउन सिफरिस गरेको छ भने नेपाली काग्रेसले देव भारती र समाजवादी पार्टीले तिर्थ वहादुर रायमाझीलाई उम्मेदवार बनाउने तयारी गरिरहेको छ ।
नेकपाका मनियार पुर्व माओवादी वाट उम्मेदवार बनेका थिए ,अव नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले उनलाई पुन उम्मेदवारमा सिफारिस गरेको छ भने नेपाली काग्रेसले राप्रपा वाट प्रदेश सभा सदस्यमा उम्मेदवार बनेका देब भारीतलाई वडा अध्यक्षको उम्मेदवार बनाउन आन्तरिक तयारीमा लागेको छ । गत निर्वाचनमा नेपाली काग्र्रेसवाट उम्मेदवार रहेका तिर्थ वहादुर रायमाझीलाई समाजवार्दी पार्टी नेपालले उम्मेदवार बनाएको छ । रायमाझी झिनो मताआन्तरले परिजित भएका थिए । काग्रेसले उम्मेदवार बनाउन लागेका देब भारती पुर्व वडा अध्यक्ष सकुन्तला भारतीका छोरा हुन । सकुन्तलाको मृत्यु भएको कारण वडा न १० मा उपनिर्वाचन हुन लागेको हो ।
शिवराज नगरपालिका १० मा नेपाली काग्रेस र समाजवादी पार्टीको कडा प्रतिष्प्रधा हुने देखीएको छ ।नेपाली काग्रेसले एकाएक राप्रपाका भारतीलाई प्रवेश गराई टिकट दिने तयारी गरेसगै तिर्थ वहादुर रायमाझीको समुहले पार्टी छोड्ने निर्णय गरेको थियो । यता समाजवादी पार्टीले उम्मेदवार खोजिरहेको बेला काग्रेसका रायमाझी पाएपछी समाजावदी पार्टीले चुनाव जित्नेमा ढुक्क छ । नेपाली काग्रेस भित्रको केहि समुहले समाजावादी पार्टीका उम्मेदवार रायमाझीलाई आन्तरिक सहयोग गर्ने तयारीमा समेत लागेको हुदा काग्रेस कमजोर बन्ने देखीन्छ । नेपाली काग्रेसका उम्मेदवार देव भारती भने आफ्नो स्वतन्त्र मत सगै नेपाली काग्रेसको मतले आफुले जित्ने दावी गर्छन ।
यता नेकपा भने विकासको काम देखाउदै जित्ने तयारीमा छ । वडामा नेकपा त्यति मजवुत नभएपनि अन्य पार्टीको जुधाई सगै पुर्व एमाले र माओवादीको मत गणितिय हिसावमा जित्ने देखिएपछी सम्भावना वढी रहेको नेकपा नेकट नेताहरुको भनाई छ । वडामा नेकपा भित्र उम्मेदवारमा विवाद नभएको हुदाँ नेकपाका नेता कार्यक्रताले भने अदालत मनियारको विकल्प नभएको दावी गरेका छन ।
गत निर्वाचनमा यस्तो थियो नतिजा
२०७४ सालमा भएको स्थानिय तहको निर्वाचनमा शिवराज नगरपालिका वडा १० मा वडा अध्यक्षको लागी ११ जनाको उम्मेदवारी रहेको थियो । ११ जना मध्य ५ जना उम्मेदवार स्वतन्त्र रहको थिए । उक्त निर्वाचनमा स्वतन्त्र उम्मेदवार शकुन्तला भारती ३ सय १९ मत प्राप्त गरी निर्वाचित भएकी थिइन भने दोस्रो स्थानमा नेपाली काग्रेसका तिर्थ वहादुर रायमाझी २ सय ३० मत प्राप्त गरेका थिए जुन अहिले समाजवादी पार्टीका उम्मेदवार हुने भएका छन । त्यस्तै तेस्रो नम्वरमा भने स्वतन्त्र उम्मेदवार विपत चमारले १ सय ८१ मत ल्याएका थिए ।चौथो नम्वरमा नेकपा माओवादी केन्द्र तथा अहिलेका नेकपाका उम्मेदवार अदालत मनियारले १ सय ५२ मत ल्याएका थिए । पाचौ स्थानमा साविक एमालेका उम्मेदवार रामदेव कुर्मीले १ सय २३ मत ल्याएका थिए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP