Trending
समाज पोखरा हिँडेको सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटना flash कृष्णनगर विद्युत केन्द्रद्धारा लक्ष्य अनुसारको राजस्व संकलन गर्न सफल flash नेकपा एमाले कपिलवस्तुले मनायो वृक्षरोपण गरि पुष्पलालकाे ४६ औँ स्मृति दिवस flash करोडौका सोलार भन्सार छुट गराउन चलखेल राजनीति प्रधानमन्त्री ओलीलाई विश्वासको मत दिन एमालेको ‘ह्वीप’ राजनीति मेलम्ची नआएसम्म वैकल्पिक माध्यमबाट काठमाडौँवासीलाई पानी खुवाउनू : मन्त्री यादव समाज ढोरपाटनको प्रकृतिसँग रम्न चाहने पर्यटक सडक सास्तीले बीचैबाट फर्कन्छन् समाज मामाघर गएका बालकको सेप्टिक ट्यांकीमा खसेर ज्यान गयो राजनीति भारतसँगको असमान सम्झौता नसच्याएसम्म नेपालको विकास हुँदैन : डा.बाबुराम समाज पूर्वप्रधानमन्त्री चन्दलाई भेट्न उद्योगमन्त्री अस्पतालमा

राष्ट्रिय भुमि अधिकार मञ्चले भोली मुख्य मन्त्रिलाई ज्ञापन पत्र बुझाउने ।

केशब बेल्बासे
कार्तिक १९

राष्ट्रिय भूमि अधिकार मञ्च प्रदेश न.५ ले कपिलबस्तु लगायत बिभिन्न जिल्लामा साइकल ¥याली सुरु गरेको छ । आज चन्द्रौटाबाट पनि प्रदेश न.५ को कार्यालय बुटवलमा भोलि हुने कार्यक्रममा सहभागि हुन साइकल ¥याली बुटवल गएको हो ।

भुमि अधीकार आन्दोलनलाइ सार्थक र सफल पारौ भन्ने मुल नाराका साथ प्रदेश नं ५ का १२ ओटा जिल्ला मध्ये अत्याधिक समस्यामा परेका बर्दिया, बाँके, दाङ्ग, प्युठान, सल्यान, कपिलबस्तु, रुपन्देही, परासी, पाल्पा लगायतका जिल्लाकाबाट भुमिअधीकारबाट बञ्चेतिकरणमा परेका भुमिहिन नागरिकले चरणबद्ध रुपमा अभियानलाइ निरन्तरता दिदै एक हप्ता देखी साइकल तथा पदयात्रा गर्दै बुटवलमा रहेको मुख्यमन्त्री कार्यलयमा माग सहित भोली मुख्य मन्त्रिलाई भेटगरि आफना माग राख्ने कार्यक्रम रहेको छ ।
¥याली लाई संबोधन गर्दै शिवराज नगरपालिका प्रमुख नेत्रराज अधिकारीले भुमिहिन नागरिकका सवाल सबैको सवाल बन्नु पर्ने बताउंदै कार्यक्रमको पुर्ण सफलताको शुभकामना दिनु भयो ।
कपिलवस्तु जिल्ला शिवराज नगरपालीकाबाट पनि राष्ट्रिय भुमिअधीकार मञ्चले बुटवलमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा सहभागि हुनका लागि साइकल ¥याली तथा पदयात्रा बुटवल गएको छ ।

कार्तीक २० गते मुख्य मन्त्रिको कार्यलयमा पुगेर माग सहितको ज्ञापन पत्र बुझाउने कार्यक्रम रहेको छ । सविंधानमा उल्लेखगरीएका अधिकारमा रही भुमी सगँ सम्बन्धित ऐन कानुन बानाउनु पर्ने, त्यसमा भुमिअधीकार मञ्चको सहभागीता गर्नुपर्ने, सुकुम्बासी भुमिहीन अव्यवस्थीतहरुलाई लालपुर्जा बितरण गर्नुपर्ने,मालपोत, नापी, नगरपालीका, वडा कार्यालयबाट गरीने सेवाहरु दलीत, विपन्न सिमान्तकूत समुदायका लागि निशुल्क रुपमा उपलब्ध गर्नुपर्ने जस्ता माग लिएर मुख्यमन्त्री कार्यालय सम्म पुगेर ज्ञापन पत्र बुझाउने कायक्रम रहेको छ । ¥यालीमा लगभग ३५ जना भुमिहीन नागरीक शिवराज नगरपालिका बाट साइकल सहित सहभागी भएको जिल्ला भुमि अधिकार मञ्चका अध्यक्ष निरपत थारुले जानकारी दिनुभयो ।

त्यस्तै कार्यक्रममा भुमिमा काम गर्ने तर आफनै भुमि नहुनेको लागी भुमि हुनुपर्यो, सुकुम्बासीका लागी पनि जग्गाको लालपुर्जा हुनुपर्ने, गरिखाने वर्गलाइ जमिन हुनुपर्ने र गरीबका माग पुराहुने आसाका साथ मुख्य मन्त्री सामु भोली ज्ञापन पत्र बुझाउने कार्यक्रम रहेको भुमि अधिकार मञ्च शिवराज नगरसमितिका अध्यक्ष ज्ञानेन्द्र लामीछानेले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP