अदालतद्धारा शिवराज नगरपालिकाको भवन निर्माण गर्ने बाटो खुल्ला

माधव बेल्वासे

कपिलवस्तु

कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिकाको भवन निमार्णको काम सुरु गर्न अदालतले आदेश दिएको छ । भवन निमार्ण स्थल गलत भएको भन्दै स्थानियहरुले अदालतमा मुद्धा दायर गरेपछी भवन निमार्णको काम रोकिएको थियो । शिवराज नगरपालिका को कार्यपालिकाले वडा न ५ स्थित रहटकोल क्षेत्रमा भवन बनाउने निर्णय गरेको थियो । सार्वजनिक जग्गामा भबन बनाउन नपाउने भन्दै मुद्धा दाएर गरेपछी काम रोकिएको थियो ।जिल्ला अदालतले नगरपालिका भवन निमार्णकोे काम रोक्न आदेश दिएको थियो । नगरपालिका जिल्ला अदालतले गरेको आदेश प्रति विमती राख्दै उच्च अदालत बुटवल तुल्सीपुर इजलास पुगेको थियो । बुटवल तुल्सीपुर इजलासले जिल्ला अदालतले गरेको आदेशलाई बदर गरेर काम सुचारु गर्न भनेको छ । नगरपालिकाको पक्षमा फैसला आएपछि अदालतले नगरबासीको पक्षमा फैसला गरेकोे नगरपालिकाका प्रमुख नेत्रराज अधिारीले वताउनुभयो । मेयर अधिकारीले विकासको काममा अवरोध नगर्न समेत आग्रह गर्नुभएको छ ।
नगरपालिकाले भवन निमार्णको लागी डि पि आर को काम सकिसकेको छ भने भवन निमार्णको लागी कैलाश एण्ड कम्पनी प्राली सग सम्झौता समेत गरिसकेको छ । उक्त भवन १० करोडको लागतमा बन्न लागेको हो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP