Trending
flash कपिलवस्तुमा ‘साइकल प्लाङक ब्यालेन्स’ प्रतियोगिता हुने अन्तर्राष्ट्रिय चीनको जिलिनमा एलाइन क्षार भूमि पर्यटन करिडोरमा परिणत समाज अरुण तेस्रोको काम २२ दिनदेखि ठप्प‚ डेढ अर्ब रुपैयाँ क्षतिपूर्ति तिर्दै सरकार समाज लाेप भयाे पूर्व-लिच्छविकालीन शहर हाँडीगाउँका तीन प्राचीन बाजा राजनीति उत्पादनमुलक शिक्षामा जोड दिनुपर्ने आवश्यकता छ : शिक्षामन्त्री राई अपराध दाङमा खुकुरी प्रहारबाट एकजनाको हत्या, २ जना घाइते राजनीति दिगो विकास लक्ष्य हासिल गर्नेगरी कार्यक्रम तर्जुमा गर्नुपर्छ : मन्त्री आचार्य राजनीति अहिलेको निर्वाचन प्रणालीले बहुमत ल्याउन कठिन छ : नेपाल खेल अबको तीन महिनामा घरेलु संरचनालाई नयाँ किसिमले बदल्नुपर्नेछः अध्यक्ष चन्द राजनीति सरकार शैक्षिक विकासमा असंवेदनशील : योगेश भट्टराई

लैङ्गिक हिंसाविरुद्धको अभियान सफल बनाउना समन्वय बैठक

कपिलवस्तु मंसिर ८
लैङ्गिक हिंसाविरुद्ध १६ दिने अभियानलाई सफल पार्नको लागि बिभिन्न् संघसस्थाहरु विच समन्वय बैठक आज चन्द्रौटामा सम्पन्न् भएको छ ।

यो वर्ष ‘समानताको पुस्ता बलात्कारविरुद्धको ऐक्यबद्धता’ भन्ने मूल नारासहित यो दिवस मनाउन लागिएको हो । लैङ्गिक हिंसाविरुद्ध बिभिन्न् कार्यक्रम गरी दिवसलाई सफल बनाउने निर्णय गरिएको छ । मङ्सिर ९ गतेदेखि लैङ्गिक हिंसाविरुद्धको १६ दिने अभियान मनाइँदै छ बैठकले मंसिर ९ गते बेलुका ५ः३० बजे दिप प्रजलन गरेर अभियानको सुरुवात गर्ने भएको छ ।

२० गते लैङ्गिक हिंसाविरुद्ध वहस कार्यक्रम चन्द्रौटामा गर्ने भएको छ । २४ गते मानव अधिकारको दिवशको अवसर पारेर लैङ्गिक हिंसाविरुद्ध अभियान समापन गर्ने निणर्य गरिएको छ ।

शिवराज नगरपालिकाको सहयोगमा आयोजक संस्था दलित मानव अधिकार निगरानि समिति, किर्डाक नेपाल, सहज नेपल ,दियालो नेपाल,सागरमाथा वयर फेवर सोसाईटी,सान्ति पुनस्थापना ,मानव अधिकार प्रतिष्ठान,सामाजिक मंच,विकास र न्यायका लागि एकल महिला ,र आफन्त नेपालको संयुक्त आयोजनामा लैङ्गिक हिंसाविरुद्ध अभियान संचालन हुने भएको छ ।

दलित मानव अधिकार निगरानि समिति अध्यक्ष मिना परियारको अध्यक्षतामा दलित मानव अधिकार निगरानि समितिको समयोजन विभिन्न् संघसस्थाका प्रतिनिधिको उपस्थितिमा बैठक सम्पन्न् भएको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP