११ मासुपसलको अनुगमनमा केहि पसल मात्र मापण्ड अनुसार


शारदा के.सी.
कपिलवस्तु
कपिलवस्तु नगरपालिकाले मंगलवार बजारको दिन परेर बजारका मासु पसलको अनुगमन गरेको छ । नगरपालिका भित्र रहेमा मासु पसलको सरसफाई,नापतौलमा आवस्यक पर्ने तराजु,मासुको गुणस्तरता,पस्ल दर्ता लगाएतका बिषयमा अनुगमन गरेको छ ।

कपिलवस्तु नगरपालिका पशु शाखा प्रमुख भोज राज पाण्डेको अगुवाईमा जिल्ला प्रशासन कार्यालयका प्रतिनिधि,जिल्ला प्रहरीका प्रतिनिधि,उधोग वाणिज्यसंघ तौलिहवाका प्रतिनिधि,पत्रकार लगाएतको टोलिले अनुगमन गरेको हो । ११ मासु पसलको अनुगमन गरेमा १,२ मासु पसल मात्र मापण्ड अनुसार र सरसफाईमा रहेको भेटिएको छ । तौलिहवाका धेरै मासुपसलहरु नापतौलमा प्रयोग हुने तराजुमा ५० ग्रामको फरक भेटिएको छ ।

कपिलवस्तु नगरपालिकाले निमार्ण गरेको तौलिहवा बजार भित्र मासु व्यवसाय गृहमा रहेका ७ मासु व्यवसायहरुले आफुलाई ठेकेदारले महिनाको भाडाको बिल नदिएको गुनासो गरेका छन । सलमान फ्रेस हाउसका प्रो.कप्तान कुरेशीले कपिलवस्तु नगरपालिकाले ७ सय तोकेको मा हामीसंग ठेकेदारले महिनाको १५०० माग्ने गरेको बताउनु भयो । हमीदुल्लाह कोरेशीले आफ्नो दर्ता गरेको मासु पसल हुदा समेत नगरपालिकाले सटर नदिएको र दर्ता नभएकालाई भनि दिएको बताएका छन । बजारका अधिकंश मासु व्यवसायिहरुले पसल भन्दा बाहिर ठेलामा मासु काटेर बेच्ने गरेको पाईएको छ ।

अनुगमनमा भेटिएका कमिलाई सुधार्न र ठेलाका मासु व्यवसायलाई त्याहा देखि आफ्नै पसलमा लगेर मासु बेच्न कपिलवस्तु पशु शाखा प्रमुखले आग्रह गर्नु भएको छ । यदि आर्को अनुगमनमा त्यस्तो कुनै गल्ति भेटिएमा नगरपालिकाले कारवाहि गर्ने समेत उहाले बताउनु भएको छ

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP