Trending
राजनीति नेपालमा बसेर अध्ययन गर्न चाहने विदेशीलाई विद्यार्थी भिसा दिनुपर्छ : सचिव काफ्ले समाज शान्ति प्रक्रियामा दमननाथ र पद्मरत्नको योगदान बिर्सन सकिँदैन : परराष्ट्रमन्त्री श्रेष्ठ राजनीति बलिया दललाई पाखा लगाए नेपालको राजनीति सही बाटोमा जान्न : महासचिव पोखरेल राजनीति हामीले बुर्जुवाहरूसँग कम्परमाइज गरेका छौं : प्रचण्ड अन्तर्राष्ट्रिय इटालीको डुङ्गा दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ३४ पुग्यो राजनीति समाजवाद उन्मुख अर्थतन्त्र निर्माण हुनेगरी बजेट ल्याएका छौँ : अर्थमन्त्री राजनीति तानसेन नगरले ल्यायो पौने दुई अर्बको बजेट अन्तर्राष्ट्रिय भारतद्वारा ओमानसँग स्वतन्त्र व्यापार सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्ने तयारी समाज डेंगी नियन्त्रण गर्न पानी पोख्‍ने अभियान राजनीति एमालेको एक मात्र लक्ष्य मिसन ०८४ हो : मन्त्री चौधरी

ढाई करोडको लागतमा घोरही पुल बन्ने

कृष्णनगर, कपिलवस्तु

ढाई करोडको लागतमा बन्ने घोरही पुलको आज शिलान्यास गरिएको छ ।
कृष्णनगर नगरपालिकाको नगर योजना बाट ढाई करोडको लागतमा निर्माण हुने घोरही नदिको पुल आरटियो सडकलाई कृष्णनगर-चन्द्रौटा फोरलेन सडकको सम्पर्क सडक हुने र छितुहनी ,सिसहनिया लगायत आधा दर्जन गाउंका सर्वसधारणहरु प्रत्यक्ष नगरपालिका केन्द्रसंग जोडिन्छन । सो पुलको प्रयोग बाट शिवानगर स्थिति श्रीदेवी माध्यमिक विद्यालयमा पढ्न आउने छितुहनी,सिसहनियाका विद्यार्थीहरुलाई समेत सुविधा हुने नगर प्रमख रजत प्रताप शाहले बताउनु भएको छ।


आर्थिक बर्ष ०७५/०७६ को योजनामा पुल निर्माणका लागि १० लाख बजेट विनियोजन गरिएको थियो । पुलको लम्बाई बढी भएकोले बजेट अपुग देखिएकोले यस आर्थिक बर्षमा नगरको योजनामा समेटी २ करोड ४८ लाख बजेट विनियोजन गरि साढे सात मिटर चौडाई र एक्काईस मिटर लम्बाई भएको पुल निर्माण शुरु गरिएको योजना अधिकृत प्रदीप चौधरी जानकारी दिनुभयो ।


पुल निर्माण भएपछि प्रदेश सरकारले निर्माण शुरु गरेको कृष्णनगर रंगशाला हुँदै छितुहनी, सिसहनिया लगायतका गाउंका सर्वसाधारणलाई कृष्णनगर पुग्न सजिलो हुने स्थानिय राजकुमार नाउको भनाई छ । लगभग पचास बर्ष भन्दा पहिला भारतको आनन्दनगरमा रहेको तत्कालीन गणेश चिनी मिलले बहादुरगंज देखि छितुहनि शिवानगर हुँदै कृष्णनगर सम्म उखु ,काठ ढुवानीका लागि घोरही नदीमा पुल निर्माण गरेको थियो । धेरै दिनसम्म जीर्ण अवस्थामा रहेको पुल केही बर्ष पहिला बाढीले भत्केको सो पुल कृष्णनगर नगरपालिकाले प्राथमिकतामा राखेर निर्माण गर्न शुरु गरेको वडा १ अध्यक्ष तुंगनाथ चौधरीले बताए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP