Trending
समाज विराटनगर विमानस्थल आजदेखि सञ्चालनमा आउने समाज प्रतिवेदन लागू गर्न प्रधानन्यायाधीशलाई बारको १५ दिने अल्टिमेटम खेल मैत्रीपूर्ण फुटबलमा नेपाली २३ वर्षमुनिकाे फुटबल टोली इन्डोनेसियासँग २–० ले पराजित flash शिवराजमा नेकपा एसकाे फेरि भ्रमकाे खेती, आफू नेकपा एमालेमै रहेकाे राधेश्याम थारूकाे भनाई समाज कानुन व्यवसायीको तयारी : प्रधानन्यायाधीशको राजीनामा नआए आन्दोलन समाज फाइजरको एक लाख डोज खोप सोमबार नेपाल आइपुग्ने खेल विकासले च्यासलबाट ए डिभिजन लिग खेल्ने flash सिकेका कुरालाई व्यवहारमा लागु गरे मात्र समाज रुपान्तरणमा टेवा पुग्छः मेयर अधिकारी समाज जयनगर–कुर्था रेलमार्ग नेपाललाई हस्तान्तरण समाज बाढी र डुबानको दीर्घकालीन समाधान हुन्छ : प्रधानमन्त्री देउवा

कृषिकाे अनुदान वडासदस्यलाई गाेठ नबनाई पैसाा पाए

माधव बेल्बासे

कपिलवस्तु
शितगंगा नगरपालिका वडा न ११ का वडा सदस्य गणेश पुलामीले गोठ सुधार कार्यक्रम अन्तरर्गत कामै नगरी अनुदान पाएका छन । शितगंगा नगरपालिका वडाको कार्यक्रम कृषकलाई दिने अनुदान वडा वाट सिफारिस भएपछी जनप्रतिनिधिले अनुदान पाएका हुन ।
३० हजारको गोठ सुधार कार्यक्रम अन्तरर्गत असारमै भुक्तानी भएको छ । अनुदान पश्चात बनाए पनि हुन्छ भन्ने भनाई राख्दै वडा सदस्यले अन्य ३ जना कृषकहरुलाई पनि काम नै नगरी अनुदान दिलाएको खुल्न आएको छ । उनिहरुले गोठ सुधारको कामको सुरुसार गरेका नै गरेका छैनन ।
आव ०७५।७६ मा वडा वाट छुटिएको उक्त अनुदानमा अनिमिता भएको भन्दै वडा वासीहरुले जनप्रतिनिधिहरुको विरोध समेत गर्दै आएका छन । कामै नगरी अनुदान खाने भन्दै जनप्रतिनिधिहरुले मनोमानी गरेको स्थायिनहरुले ठम्याई छ ।
नगरको कृषि साखा अन्तरर्गतको कार्यक्रमा वडा न ११ का ४ जनालाई अनुदानमा छनोट गरिएको थियो । स्थानिय नुम वहादुर पल्ली,मित्रलाल पन्थि,वावुराम आचार्य र वडा सदस्य गणेश वहादुर पुलामीलाई वडाले छनोट गरेको वडा अध्यक्ष कपिल आलेले वताए । “खोर सुधार र गोठ सुधारको कार्यक्रमको एकमुष्ट भुक्तानी भएको हो, मैले अनुगमन गर्न पाएन फोटाको आधारमा सिफारि गरेको हु” आलेले भने । कामै नगरी अनुदान पाएको भन्दै स्थानियहरुले जानकारी गारएको भएपनि आफुले प्रतक्ष्य नदेखेको आलेको भनाई छ । “जनप्रतिनिधिले काम नगरी अनदान लिनु गलत हो” उनले थपे । शितगंगा नगरपालिकाका प्रमुख सुर्य प्रसाद अधिकारीले एक महिना भित्र काम नगरेमा कारवाही गर्ने वताए । भुक्तानी भएको एक महिना समय हुन्छ त्यसवेला सम्म काम नभएमा कारवाहीको प्रकृयामा अघि वढ्छ उनले भने ।
यता वडा सदस्य पुलामीले आफुले गोठ सुधार काम नगरेको स्वीकार गरेका छन । केहि दिनमै काम गर्ने भनेको भएपनि काम गर्न नसकिएको उनले जनाए । पुलामीले आफुले गलत नियतले अनुदान नलिएको वताएका छन । उनले काम गर्ने भनेपनि ट्याक्टर नआउदा काम गर्न नसकेको जनाए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP