Trending
flash कपिलवस्तुमा ‘साइकल प्लाङक ब्यालेन्स’ प्रतियोगिता हुने अन्तर्राष्ट्रिय चीनको जिलिनमा एलाइन क्षार भूमि पर्यटन करिडोरमा परिणत समाज अरुण तेस्रोको काम २२ दिनदेखि ठप्प‚ डेढ अर्ब रुपैयाँ क्षतिपूर्ति तिर्दै सरकार समाज लाेप भयाे पूर्व-लिच्छविकालीन शहर हाँडीगाउँका तीन प्राचीन बाजा राजनीति उत्पादनमुलक शिक्षामा जोड दिनुपर्ने आवश्यकता छ : शिक्षामन्त्री राई अपराध दाङमा खुकुरी प्रहारबाट एकजनाको हत्या, २ जना घाइते राजनीति दिगो विकास लक्ष्य हासिल गर्नेगरी कार्यक्रम तर्जुमा गर्नुपर्छ : मन्त्री आचार्य राजनीति अहिलेको निर्वाचन प्रणालीले बहुमत ल्याउन कठिन छ : नेपाल खेल अबको तीन महिनामा घरेलु संरचनालाई नयाँ किसिमले बदल्नुपर्नेछः अध्यक्ष चन्द राजनीति सरकार शैक्षिक विकासमा असंवेदनशील : योगेश भट्टराई

कृषिकाे अनुदान वडासदस्यलाई गाेठ नबनाई पैसाा पाए

माधव बेल्बासे

कपिलवस्तु
शितगंगा नगरपालिका वडा न ११ का वडा सदस्य गणेश पुलामीले गोठ सुधार कार्यक्रम अन्तरर्गत कामै नगरी अनुदान पाएका छन । शितगंगा नगरपालिका वडाको कार्यक्रम कृषकलाई दिने अनुदान वडा वाट सिफारिस भएपछी जनप्रतिनिधिले अनुदान पाएका हुन ।
३० हजारको गोठ सुधार कार्यक्रम अन्तरर्गत असारमै भुक्तानी भएको छ । अनुदान पश्चात बनाए पनि हुन्छ भन्ने भनाई राख्दै वडा सदस्यले अन्य ३ जना कृषकहरुलाई पनि काम नै नगरी अनुदान दिलाएको खुल्न आएको छ । उनिहरुले गोठ सुधारको कामको सुरुसार गरेका नै गरेका छैनन ।
आव ०७५।७६ मा वडा वाट छुटिएको उक्त अनुदानमा अनिमिता भएको भन्दै वडा वासीहरुले जनप्रतिनिधिहरुको विरोध समेत गर्दै आएका छन । कामै नगरी अनुदान खाने भन्दै जनप्रतिनिधिहरुले मनोमानी गरेको स्थायिनहरुले ठम्याई छ ।
नगरको कृषि साखा अन्तरर्गतको कार्यक्रमा वडा न ११ का ४ जनालाई अनुदानमा छनोट गरिएको थियो । स्थानिय नुम वहादुर पल्ली,मित्रलाल पन्थि,वावुराम आचार्य र वडा सदस्य गणेश वहादुर पुलामीलाई वडाले छनोट गरेको वडा अध्यक्ष कपिल आलेले वताए । “खोर सुधार र गोठ सुधारको कार्यक्रमको एकमुष्ट भुक्तानी भएको हो, मैले अनुगमन गर्न पाएन फोटाको आधारमा सिफारि गरेको हु” आलेले भने । कामै नगरी अनुदान पाएको भन्दै स्थानियहरुले जानकारी गारएको भएपनि आफुले प्रतक्ष्य नदेखेको आलेको भनाई छ । “जनप्रतिनिधिले काम नगरी अनदान लिनु गलत हो” उनले थपे । शितगंगा नगरपालिकाका प्रमुख सुर्य प्रसाद अधिकारीले एक महिना भित्र काम नगरेमा कारवाही गर्ने वताए । भुक्तानी भएको एक महिना समय हुन्छ त्यसवेला सम्म काम नभएमा कारवाहीको प्रकृयामा अघि वढ्छ उनले भने ।
यता वडा सदस्य पुलामीले आफुले गोठ सुधार काम नगरेको स्वीकार गरेका छन । केहि दिनमै काम गर्ने भनेको भएपनि काम गर्न नसकिएको उनले जनाए । पुलामीले आफुले गलत नियतले अनुदान नलिएको वताएका छन । उनले काम गर्ने भनेपनि ट्याक्टर नआउदा काम गर्न नसकेको जनाए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP