Trending
समाज विकास निर्माणको कामलाई अघि बढाउन छुट्टै कानुन आवश्यक छ : अर्थमन्त्री शर्मा flash राष्ट्रपति भण्डारी भोलि कपिलवस्तु आउँदै : सम्पूर्ण तयारी पुरा flash लोसपा अध्यक्ष ठाकुरसहितका नेता कपिलवस्तु आउदै समाज नेपालमा काेराेनाविरुद्धकाे खाेप लगाउनेकाे सङ्ख्या १ कराेड नाघ्याे राजनीति अदालतकाे अवस्था गम्भीर छ, विश्वकाे ध्यान नेपालतिर छ : अध्यक्ष दाहाल अपराध नक्कली ब्लुबुक बनाई चोरीको मोटरसाइकल चलाउने २ जना पक्राउ खेल प्रदेश २ लाई हराउँदै लुम्बिनी फाइनलमा समाज अत्यावश्यक काम नपरी विदेश नजान सरकारको आग्रह flash शिवराजमा ३ महिने ब्युटिसियन तालिम सुरु flash शिवराज ३ मा ढकिया निर्माण तालिम सकियो

राजनितिक दलले भने : चन्द्रौटा महोत्सव सफल पारौ

माधव बेल्वासे
कपिलवस्तु ,१ पुुस
कपिलवस्तुको चन्द्रौटामा यहि पौष १४ गते बाट छैठौ चन्द्रौटा औद्योगिक व्यापार मेला तथा कृषि पर्यटन महोत्सवको तयारी तिव्र पारिएको छ । चन्द्रौटा उद्योग वाणिज्य संघको आयोजनामा हुने उक्त महोत्वसले जिल्लाका पर्यटकिय क्षेत्र र औद्योगिक करीडोर निमार्णमा टेवा पुग्ने विश्वास गरीएको छ । कृषि पर्यटन र औद्योगिक विकास हाम्रो अभियान,आन्तरिक रोजगार र आत्मनिर्भर समाज हाम्रो पहिचान भन्ने नारा सहित आयोजना हुने महोत्सवको तयारी सुरु भएको आयोजकले जनाएको छ ।

आयोजक सस्थाले मंगलवार सर्वदलिय तथा सर्व पक्षीय वैठक सम्पन्न गरेको छ ।
महोत्सवले चन्द्रौटा विकास र समृद्धको लागी भुमीका खेल्ने भएकोले महोत्सवलाई सवैको सहयोग आवश्यक रहेको संघका अध्यक्ष जमसेद मियाले वताउनुभयो । स्थानिय स्तरमा उत्पादीत कृषिलाई प्राथमिकता दिएको भन्दै भगवान गौतम वुद्धले २९ वर्ष विताएको कपिलवस्तुका एतिहासिक क्षेत्रहरुको ओेझेलमा परेकोले ति क्षेत्रलाई महोत्सव मार्फत प्रचार प्रसार गर्ने जनाउनुभएको छ । पौष २६ गते सम्म चल्ने महोत्सवमा चन्द्रौटा डान्स आईडललाई आर्कषकको केन्द्रविन्दु पारिएको छ भने राष्ट्रिय कलाकारले महोत्सवलाई मनोरन्जनात्मक गराउने संघका माहासचिव दमन भाटले वताउनुभयो ।


महोत्सव स्थल निमार्णको काम सुरु भएको जनाउदै ३ सय स्टलहरु बनाउने तयारी गरेको महासचिव भाटले वताउनुभयो । मिडिया क्षेत्रले महोत्सवलाई सफल बनाउन महोत्वपुर्ण भुमीका हुने भएकोले प्रचार प्रसार तिव्र रुपमा गर्न समेत आग्रह गर्नुभएको छ । कार्यक्रममा विभिन्न राजनितिक दलमा प्रतिनिधि,जनप्रतिनिधि सघ सस्थाका प्रतिनिधिहरुको सहभागीता रहेको थियो ।

प्रदेश सभा सदस्य अर्जुन कुमार केसीले महोत्सवले चन्द्रौटाको विकासमा महोत्वपुर्ण भुमीका खेल्ने वताउनुभएको छ । जिल्लाको पश्चिमि क्षेत्रमा रहेका पर्यटकिय स्थलहरु प्रचार प्रसार तथा कृषि र उद्योग क्षेत्रको विकासमा फड्को मार्नुपर्ने जनाउनुभयो । महोत्सवले स्थानिय व्यापारलाई प्राथमिकता दिनुपर्ने जनाउदै विवादरहित महोत्सव बनाउन सु्झाव दिनुभयो ।


नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नेकपाका नगर अध्यक्ष दिनेश पुन,नेपाली काग्रेसका हुमाकान्त खनाल,राजपका रविदत्त मिश्र,समाजवादी पार्टीका कृष्णकुमार चौधरी,व्यापार संघ अध्यक्ष महादव पोख्रेल,ढुण्डिराज अधिकारी सन्तोषि पाण्डेले महोत्सवको सफलताको कामना गरे ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP