Trending
समाज पोखरा हिँडेको सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटना flash कृष्णनगर विद्युत केन्द्रद्धारा लक्ष्य अनुसारको राजस्व संकलन गर्न सफल flash नेकपा एमाले कपिलवस्तुले मनायो वृक्षरोपण गरि पुष्पलालकाे ४६ औँ स्मृति दिवस flash करोडौका सोलार भन्सार छुट गराउन चलखेल राजनीति प्रधानमन्त्री ओलीलाई विश्वासको मत दिन एमालेको ‘ह्वीप’ राजनीति मेलम्ची नआएसम्म वैकल्पिक माध्यमबाट काठमाडौँवासीलाई पानी खुवाउनू : मन्त्री यादव समाज ढोरपाटनको प्रकृतिसँग रम्न चाहने पर्यटक सडक सास्तीले बीचैबाट फर्कन्छन् समाज मामाघर गएका बालकको सेप्टिक ट्यांकीमा खसेर ज्यान गयो राजनीति भारतसँगको असमान सम्झौता नसच्याएसम्म नेपालको विकास हुँदैन : डा.बाबुराम समाज पूर्वप्रधानमन्त्री चन्दलाई भेट्न उद्योगमन्त्री अस्पतालमा

आज चर्चित गायक प्रकाश सपूतकी छोरीको जन्मदिनमा लेखे सबैलाई रुवाउने यस्तो स्टाटस ! हेर्नुहोस्

काठमाडौँ : लोक दोहोरी गायक प्रकाश सपुत अहिले निकै चर्चित छन्। पछि ल्लो केहि वर्ष यता उनका हरेक गितले राम्रो सफलता प्राप्त गरि रहेको छ । केहि वर्ष पहिले बिन्दु बोहोरासंग विवाह गरेका प्रका शकी एक छोरी छिन् ।

उनकी छोरी प्रविष्टि ४ वर्षमा लागे की छिन्। रातिको १२ बजे नै सामाजिक संजालमा भावुक स्टाटस लेख्दै प्रकाशले आफ्नी छोरीलाई जन्म दिनको शुभका मना दिएका छन्। छोरीको एक तस्विर शेयर गर्दै प्रकाशले यस्तो लेखेका छन्: #जन्म_दिनको_ शुभका मना _प्रविष्टि ।–

ओहो कत्रो ठुलो पेट “ छोरै हुन्छ “– बाजे पनि ४ भाई बाउ पनि ४ भाई “ छोरै हुन्छ “– यस्तो धर्मकर्म पुजा पाठ गर्दिरैछन “ छोरै हुन्छ “– बाउ नाच्नि गाउनी कलाकार हसिलो रसिलो “छोरै हुन्छ”– सपना कस्तो देख्याछौ अलि राम्रो सपना देख “छोरै हुन्छ– मिठो मसिनो र गुलियो धेरै खाउ है “छोरै हुन्छ”– पाउनी भाको बेला काम धन्दा गर्न पर्याछैन “ छोरै हुन्छ”– विहे गरेको यंत्रो वर्षमा बनाको पहिलो सन्तान “छोरै हुन्छ” अचम्म है ।

एउटा गर्भवती महिलाले छोरी पनि पाउछे भन्ने अपेक्षा नै गर्दैन हाम्रो समाज। अथवा कुनै दुईजिउ भएको पेटबाट छोरी जन्मियोस भन्ने शुभेच्छा नै राख्दैन। जब कुनै गर्भवती महिलाको जिवनमा सबै क़ुरा ठिकठाक देखिन्छ मान्छेहरुलाई छोरै हुन्छ भन्ने विश्वास लाग्छ । यो सबै अन्धविश्वास लाई तोडेर तिमी जन्मियौ । छोरी भएर ! लक्षिन भएर । लक्ष्मी भएर ।खै यो सत्य हो या संयोग ।

तिमी जन्मेपछि मेरा सपनाहरुले आकार लिन थाले, मेरो सिर्जनाहरु नोटिस हुन थाले, म व्यवसायिक हिसाबले व्यस्तहुन थाले, सबै भन्दा ठुलो कुरा त तिमलाई हेरेर म मुस्कुराउन थाले, सपना प्रतिको मेरो पागलपन र संघर्ष अल्ली सहज हुन थाल्यो । तिमी आए पछि मानौ सबैकुरा ठिक ठाक जस्तो भयो । त्यसैले तिमी विशेष छौ मेरा लागि । प्रेमको सबै भन्दा उच्चतम अनुभूति नै सन्तान प्रतिको प्रेम हो रैछ। कति लेखौ ।

कति भनौ खै । जेहोस तिम्रो जन्म दिनमा यति चाहि भनु – कि मैले गरेको कर्महरुले तिमीलाई गर्व का साथ भन्न मन ला गोस- yes ! he is my father र तिम्रो आफ्नो परिचयले मलाई गर्वका साथ भन्न मन लागोस – yes ! Im her father साथै तिमी र म मिलेर समाजको “ ढिलो होस छोरै होस” भन्ने विभेदकारी आशिष भत्काउनु पर्छ । हस् छोरी ! बरु त्यसको ठाउमा मानीसहरुले भनुन “ ढिलो होस तर छोरी नै होस “ । तिमी जस्तै !

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP