Trending
समाज विराटनगर विमानस्थल आजदेखि सञ्चालनमा आउने समाज प्रतिवेदन लागू गर्न प्रधानन्यायाधीशलाई बारको १५ दिने अल्टिमेटम खेल मैत्रीपूर्ण फुटबलमा नेपाली २३ वर्षमुनिकाे फुटबल टोली इन्डोनेसियासँग २–० ले पराजित flash शिवराजमा नेकपा एसकाे फेरि भ्रमकाे खेती, आफू नेकपा एमालेमै रहेकाे राधेश्याम थारूकाे भनाई समाज कानुन व्यवसायीको तयारी : प्रधानन्यायाधीशको राजीनामा नआए आन्दोलन समाज फाइजरको एक लाख डोज खोप सोमबार नेपाल आइपुग्ने खेल विकासले च्यासलबाट ए डिभिजन लिग खेल्ने flash सिकेका कुरालाई व्यवहारमा लागु गरे मात्र समाज रुपान्तरणमा टेवा पुग्छः मेयर अधिकारी समाज जयनगर–कुर्था रेलमार्ग नेपाललाई हस्तान्तरण समाज बाढी र डुबानको दीर्घकालीन समाधान हुन्छ : प्रधानमन्त्री देउवा

प्रेस संगठन कपिलवस्तुको भेला : सविधान बिरुद्धको कदम अस्वीकार

कपिलवस्तु ८ पुस

प्रेस संगठन कपिलवस्तुको भेला जिल्लाको गोरुसिगेमा सम्पन्न भएको छ । संगठनका जिल्ला संयोजक डिलाराम भुसालको अध्यक्षतामा भएको भेलाले अहिले परिस्थितीमा प्रधानमन्त्री केपी ओलीले संविधान बिरुद्धको कदम चालेकोले त्यसलाई अस्वीकार गर्ने जनाएको छ ।

लोकतन्त्र स्थापित गर्न पत्रकारहरुको अहम भुमीका रहेकोले प्रधानमन्त्रीले लोकतन्त्र बिरुद्ध गरेका कृयाकलाप बिरुद्ध कलम चलाउने निस्कर्ष समेत निकालेको छ । भेलालाई सम्बोधन गर्दै लुम्बिनी प्रदेशका प्रदेश सभा सदस्य विष्णु पन्थीले प्रधानमन्त्रीले संसद विघटन गरि जनताको मतलाई दुरुपयोग गरेको बताउनुभयो ।

नेपाली जनताले स्पष्ट रुपमा बहुमत दिएर सरकारमा पठाएका प्रतिनिधिहरुलाई एकाएक बिघटन गरि देशलाई अस्थिता तर्फ धकलेकोले यसको बिरुद्ध पत्रकाहरुले कलम चलाउनुपर्ने बताउनुभयो । देशमा कोभिड महामारी भइरहेको बेला प्रधानमन्त्रीले राजनितिक खिचातानी गरी गलत काम गरेको बताउनुभयो । सांसद पन्थीले संविधान बिपरित गरेका कामहरुलाई अदालत सच्याउने आशा रहेको बताउनुभयो ।

नेकपाका जिल्ला सचिव रामचन्द्र शाह विष्णुले प्रधानमन्त्री ओलीले अलोकतान्त्रिक, असंबैधानिक र गैरराजनीतिक निर्णय गरेको बताउनुभयो । सरकारले बहुमत दिए पनि काम गर्न नसके पछि प्रधानमन्त्रीले संविधान विरुद्ध काम गरेको आरोप लगाउनुभयो । नेकपाका जिल्ला नेता विष्णु बेल्बासेले प्रधानमन्त्री ओलीको कदम राजनीतिक रूपमा पनि लोकतन्त्र विरोधी र निन्दनीय भएको बताउनुभयो । नेपाल पत्रकार महासंघका केन्द्रिय सदस्य बसन्त गिरी,प्रेस संगठनका केन्द्रिय सदस्य मनिस कार्की,जिल्ला संयोजक डिलाराम भुसाल,सह संयोजक हरी अधिकारी लगाएत संगठनका सदस्यहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP