Trending
flash कपिलवस्तुमा ‘साइकल प्लाङक ब्यालेन्स’ प्रतियोगिता हुने अन्तर्राष्ट्रिय चीनको जिलिनमा एलाइन क्षार भूमि पर्यटन करिडोरमा परिणत समाज अरुण तेस्रोको काम २२ दिनदेखि ठप्प‚ डेढ अर्ब रुपैयाँ क्षतिपूर्ति तिर्दै सरकार समाज लाेप भयाे पूर्व-लिच्छविकालीन शहर हाँडीगाउँका तीन प्राचीन बाजा राजनीति उत्पादनमुलक शिक्षामा जोड दिनुपर्ने आवश्यकता छ : शिक्षामन्त्री राई अपराध दाङमा खुकुरी प्रहारबाट एकजनाको हत्या, २ जना घाइते राजनीति दिगो विकास लक्ष्य हासिल गर्नेगरी कार्यक्रम तर्जुमा गर्नुपर्छ : मन्त्री आचार्य राजनीति अहिलेको निर्वाचन प्रणालीले बहुमत ल्याउन कठिन छ : नेपाल खेल अबको तीन महिनामा घरेलु संरचनालाई नयाँ किसिमले बदल्नुपर्नेछः अध्यक्ष चन्द राजनीति सरकार शैक्षिक विकासमा असंवेदनशील : योगेश भट्टराई

प्रतिबन्ध फुकुवापछि सन्ताेषले भने– अब दायाँ-बायाँ नगराैँ, फुटबलमा ‘फाेकस’ गराैँ

काठमाण्डाै – कुवेतविरुद्ध विश्वकप छनोट खेल्न भुटान प्रस्थान गर्नुअघि नेपाली चार जना फुटबलरहरु नाइट क्लबमा गएको पाइएपछि प्रतिबन्धमा परेका थिए ।

नेपाली टिमका स्ट्राइकर विमल घर्ति मगर, अन्जन विष्ट, दिनेश राजवंशी र सन्तोष तामाङलाई एन्फाले अनुशासनको पालना नगरेकाे भन्दै कारबाही गर्दै प्रतिबन्ध लगाएको थियो । अन्जन र सन्तोषको ४५ दिने प्रतिबन्ध फुकुवा भएको छ भने दिनेश र विमलको भने ९० दिने प्रतिबन्ध बाँकी नै छ ।

त्रिभुवन आर्मीका सन्तोष ४५ दिने प्रतिबन्ध फुकुवासँगै वुधबार थ्रीस्टारविरुद्धको खेलमा मैदान प्रवेश गरे । सन्तोषसले जारी सिजिनको पहिलो ए डिभिजन लिग खेल्दै सुखद् सुरुवात पनि गरेका छन् ।

सुरुमै प्लेइङ सेटमा अटाएका सन्तोषले पूरै समय मैदानमै बिताए । आर्मीले थ्रीस्टारविरुद्ध २–० को सहज जित निकाल्दा सन्ताेष एक गोल गर्न सफल भए । सन्तोषले १७ औँ मिनेटमा थ्रीस्टारको पोस्टमा चार्ज गर्दा डिफेन्डरहरुले किलियर गरेका थिए । ७९ औं मिनेटमा सन्तोषले व्यक्तिगत पहिलो गोल गर्दा आर्मी २–० ले विजयी हुन सफल भयो ।

थ्रिस्टारविरुद्धकाे खेलमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेका सन्तोष तामाङ केल्मी ‘म्यान अफ द म्याच’ पनि भए । प्रतियोगितापछि आयोजित ‘पोस्ट म्याच’ कन्फ्रेन्समा उपस्थित भएका सन्तोषले आफू एन्फाको प्रतिबन्धपछि धेरै नै रोएको बताए ।

आफ्नै गल्तीका कारण सुरुदेखि लिग खेल्न नपाउँदा फुटबललाई ‘मिस’ गरेको बताएका सन्तोषले युवा खेलाडीहरुलाई यता उता केही नहेरि फुटबलमा ‘फोकस’ हुन पनि आग्रह गरे । 

यसैबीच एन्फा मैदान सातदोबाटोमा भएकाे पहिलाे खेलमा विभागीय क्लब नेपाल पुलिसले गएकाे संस्करणको उपविजेता संकटालाई २–१ गोल अन्तरले पराजित गर्‍याे ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP