प्रदेश ५ को संसद अधिवेशन माघ ५ मा

प्रदेश ५ को हिउँदे संसद अधिवेशन आगामी माघ ५ गतेलाई आह्वान गरिएको छ । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले मुख्यमन्त्रीको सिफारिसमा नेपालको संविधानको धारा १ सय ८३ को उपधारा १ बमोजिम माघ ५ गतेका लागि बैठकको आह्वान गरेका हुन् । सबैको चासो र पेचिलो बिषय बनेको प्रदेशको नाम र स्थायी राजधानीको विषय पनि पाँचौं अधिवेशनले तोक्ने बताइएको छ ।

नेकपा भित्रको आन्तरीक किचलोले जटिल बन्दै गएको प्रदेशको स्थायी राजधानी र नामाकरण तोक्न नसक्दा प्रदेश सरकार आलोचित मात्रै भएको छैन गरेका केही राम्रा काम पनि ओझेलमा परेका छन् । प्रदेशको स्थायी राजधानी तथा नामाकरण सिफारिस गर्न बनेको विशेष समितिले प्रदेशको नाम लुम्बिनी र राजधानीको लागि रुपन्देहीको सैनामैनासँगै दाङ र कपिलवस्तु गरी तीन वटा स्थान सिफारिस गरिसकेको छ ।

प्रदेशको नाम र राजधानी सिफारिस गरिएको प्रतिवेदन सभामुख पूर्ण बहादुर घर्तीसामू बुझाइसकिएको छ । सोही प्रतिवेदनलाई यो अधिवेशनमा खुला गरेर छलफलसमेत गर्ने बताइएको छ । अरु विधेयकहरु पनि प्रदेश सरकारले तयार परेकाले सदनले काम पाउने छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP