Trending
राजनीति मनमोहन अधिकारी अविचलित कम्युनिष्ट आन्दोलनको पर्याय : ईश्वर पोखरेल राजनीति दलमा आबद्ध शिक्षकलाई कारवाही गर्न शिक्षामन्त्रीले मागिन् निर्वाचन आयोगसँग विवरण राजनीति कर्णालीका मुख्यमन्त्री कँडेलले आज विश्वासको मत लिँदै राजनीति मनमोहन अधिकारीको २५औँ स्मृति दिवस आज समाज बाँकेका किसान चैते धानप्रति आकर्षित समाज ट्र्याक्टरबाट खसेर एकजनाको मृत्यु समाज वनमा लागेको डढेलो गाउँ फैलिँदा १३ घर खरानी अन्तर्राष्ट्रिय पत्नीलाई मुद्दा परेपछि स्पेनका प्रधानमन्त्रीले स्थगन गरे सार्वजनिक जिम्मेवारी राजनीति अहिलेको स्वतन्त्रता र अधिकार कसैको निगाहबाट प्राप्त हैन : पूर्वराष्ट्रपति भण्डारी flash कृष्णनगरले दियो प्रहरीलाई ‘फायर एक्स्टिङगुइसर’

उत्तम चौधरीको नौलो अडियो “चलो छैली माघी मनाए“ म्युजिक सार्वजनिक ।।

राम अवतार चौधरी
कपिलवस्तु, २६ पुस ।

निकै सुमधुर स्वरमा रहेको “चलो छैली माघी मनाए“ बोलको अडियो म्युजिक मंगलबार सार्वजनिक भएको छ । माघी पर्वलाई लक्षित गरि एस एम युटूब च्यानलद्वारा सो अडियो सर्वजनिक गरिएको हो ।

विशेष गरि माघ महिनामा मनाइने लवा बर्ष तथा माघी पर्वलाई थारु समुदायमा हर्षाेउल्लासका साथ मनाउने गरिन्छ । त्यसैलाई लक्षित गरि सोही समुदायले देश तथा विदेशमा समेत छरिएर रहेको थारु समुदायमा लोप हुँदै गएका संस्कृतिलाई संरक्षण र प्रबर्द्धन गर्ने उद्देश्यले विभिन्न स्थानहरूमा साँस्कृतिक कार्यक्रम आयोजना हुने गर्दछन् ।

हो त्यसैलाई नै समेतिएर कलाकार उत्तम चौधरी, कमला चौधरी, सरगम चौधरी र मिलन चौधरी लगायतको सुमधुर स्वरमा सजिएको चलो छैली माघी मनाए बोलको अडियो म्युजिक सार्वजनिक गरिएको गायक उत्तम चौधरीले बताए ।

जसको शब्द संगित सरगम चौधरीले गरेका छन् भने एरेन्जरमा गणेश चौधरी रहेका छन् । यस्तै रेकर्डिङ भने डिर्मस रेकर्डिङ स्टुडियो काठमाडौंमा रेकर्ड गरिएको हो ।

सो अडियो म्युजिकको भिडियो अब केही दिनमा लगत्तै छायांकन हुने बताइएको छ । साथै “दिल जिगर तुहि धडकन” बोलको नयाँ कोशेली स्रोता माझ चाँडै नै बजारमा ल्याउने जमरका जुटेको गायक उत्तम चौधरीले बताउँदै यस अडियोमा रहेको उत्तम र कमला श्रीमान श्रीमती रहेको समेत उनले जनाए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP