Trending
समाज पोखरा हिँडेको सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटना flash कृष्णनगर विद्युत केन्द्रद्धारा लक्ष्य अनुसारको राजस्व संकलन गर्न सफल flash नेकपा एमाले कपिलवस्तुले मनायो वृक्षरोपण गरि पुष्पलालकाे ४६ औँ स्मृति दिवस flash करोडौका सोलार भन्सार छुट गराउन चलखेल राजनीति प्रधानमन्त्री ओलीलाई विश्वासको मत दिन एमालेको ‘ह्वीप’ राजनीति मेलम्ची नआएसम्म वैकल्पिक माध्यमबाट काठमाडौँवासीलाई पानी खुवाउनू : मन्त्री यादव समाज ढोरपाटनको प्रकृतिसँग रम्न चाहने पर्यटक सडक सास्तीले बीचैबाट फर्कन्छन् समाज मामाघर गएका बालकको सेप्टिक ट्यांकीमा खसेर ज्यान गयो राजनीति भारतसँगको असमान सम्झौता नसच्याएसम्म नेपालको विकास हुँदैन : डा.बाबुराम समाज पूर्वप्रधानमन्त्री चन्दलाई भेट्न उद्योगमन्त्री अस्पतालमा

उत्तम चौधरीको नौलो अडियो “चलो छैली माघी मनाए“ म्युजिक सार्वजनिक ।।

राम अवतार चौधरी
कपिलवस्तु, २६ पुस ।

निकै सुमधुर स्वरमा रहेको “चलो छैली माघी मनाए“ बोलको अडियो म्युजिक मंगलबार सार्वजनिक भएको छ । माघी पर्वलाई लक्षित गरि एस एम युटूब च्यानलद्वारा सो अडियो सर्वजनिक गरिएको हो ।

विशेष गरि माघ महिनामा मनाइने लवा बर्ष तथा माघी पर्वलाई थारु समुदायमा हर्षाेउल्लासका साथ मनाउने गरिन्छ । त्यसैलाई लक्षित गरि सोही समुदायले देश तथा विदेशमा समेत छरिएर रहेको थारु समुदायमा लोप हुँदै गएका संस्कृतिलाई संरक्षण र प्रबर्द्धन गर्ने उद्देश्यले विभिन्न स्थानहरूमा साँस्कृतिक कार्यक्रम आयोजना हुने गर्दछन् ।

हो त्यसैलाई नै समेतिएर कलाकार उत्तम चौधरी, कमला चौधरी, सरगम चौधरी र मिलन चौधरी लगायतको सुमधुर स्वरमा सजिएको चलो छैली माघी मनाए बोलको अडियो म्युजिक सार्वजनिक गरिएको गायक उत्तम चौधरीले बताए ।

जसको शब्द संगित सरगम चौधरीले गरेका छन् भने एरेन्जरमा गणेश चौधरी रहेका छन् । यस्तै रेकर्डिङ भने डिर्मस रेकर्डिङ स्टुडियो काठमाडौंमा रेकर्ड गरिएको हो ।

सो अडियो म्युजिकको भिडियो अब केही दिनमा लगत्तै छायांकन हुने बताइएको छ । साथै “दिल जिगर तुहि धडकन” बोलको नयाँ कोशेली स्रोता माझ चाँडै नै बजारमा ल्याउने जमरका जुटेको गायक उत्तम चौधरीले बताउँदै यस अडियोमा रहेको उत्तम र कमला श्रीमान श्रीमती रहेको समेत उनले जनाए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP