Trending
राजनीति नेपालमा बसेर अध्ययन गर्न चाहने विदेशीलाई विद्यार्थी भिसा दिनुपर्छ : सचिव काफ्ले समाज शान्ति प्रक्रियामा दमननाथ र पद्मरत्नको योगदान बिर्सन सकिँदैन : परराष्ट्रमन्त्री श्रेष्ठ राजनीति बलिया दललाई पाखा लगाए नेपालको राजनीति सही बाटोमा जान्न : महासचिव पोखरेल राजनीति हामीले बुर्जुवाहरूसँग कम्परमाइज गरेका छौं : प्रचण्ड अन्तर्राष्ट्रिय इटालीको डुङ्गा दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ३४ पुग्यो राजनीति समाजवाद उन्मुख अर्थतन्त्र निर्माण हुनेगरी बजेट ल्याएका छौँ : अर्थमन्त्री राजनीति तानसेन नगरले ल्यायो पौने दुई अर्बको बजेट अन्तर्राष्ट्रिय भारतद्वारा ओमानसँग स्वतन्त्र व्यापार सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्ने तयारी समाज डेंगी नियन्त्रण गर्न पानी पोख्‍ने अभियान राजनीति एमालेको एक मात्र लक्ष्य मिसन ०८४ हो : मन्त्री चौधरी

विजयनगर गाउँपालिका मा दुधाधारी बाबा धाम मेला सुरु

माघ १७ गते विजयनगर ।
कपिलवस्तु जिल्लाको विजयनगर गाउँपालिका अन्तरगत पर्ने गुगौलीको दुधाधारी बाबा धाममा आज देखि मेला सुरु भएको छ । परम्परागत लाग्ने उक्त मेला यस वर्ष पनि श्रीपन्चमी देखि सुरु भइ आज दिउँसो मेला लाग्ने साथै रातिमा नौटङ्की नाच हुँदै आएको भोलि १८ गते सम्पन्न हुने मेला आयोजक ले जनाएको छ ।

यस धाम को आफ्नै विशेष महत्त्व छ । त्यहा एक जना बाबा बस्थे बाबा ले बाघ को सवारी गर्ने गर्थे बाबा ले दूध को आहार मात्र लिने गर्थे , बाबा को आध्यात्मिक शक्ति रहेकोे थियोे सर्ब साधारण को विश्वास रहिआएको छ । मन्दिरको प्रचारप्रसार हुन नसकेकोले ओझेलमा परेको वडा अध्यक्ष नेपाल चौधरी को भनाइ छ ।
बाबा जिउदै समाधी लिएका बुढापाखा हरु को भनाइ छ । उक्त ठाँउ मा मन्दिर निर्माण गरिएको छ । मन्दिर मा परापुर्वकाल देखि नै पुजा गरिदै आई रहेका छन् । आफुले सोचेका पुरा हुने जन विश्वास रहेकोे छ । मन्दिर मा श्रीपन्चमी को दिन बिहानै देखि दूध चढाउने भक्तजनहरु को भिड लाग्ने गर्दछ ।

मेला लाई व्यवस्थित रुपमा सम्पन्न गर्न पुर्ण रुपमा तयारी भइसकेको मेला ब्यवस्थापक अध्यक्ष राम जन्म यादव ले जानकारी गर्नु भएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP