Trending
समाज विकास निर्माणको कामलाई अघि बढाउन छुट्टै कानुन आवश्यक छ : अर्थमन्त्री शर्मा flash राष्ट्रपति भण्डारी भोलि कपिलवस्तु आउँदै : सम्पूर्ण तयारी पुरा flash लोसपा अध्यक्ष ठाकुरसहितका नेता कपिलवस्तु आउदै समाज नेपालमा काेराेनाविरुद्धकाे खाेप लगाउनेकाे सङ्ख्या १ कराेड नाघ्याे राजनीति अदालतकाे अवस्था गम्भीर छ, विश्वकाे ध्यान नेपालतिर छ : अध्यक्ष दाहाल अपराध नक्कली ब्लुबुक बनाई चोरीको मोटरसाइकल चलाउने २ जना पक्राउ खेल प्रदेश २ लाई हराउँदै लुम्बिनी फाइनलमा समाज अत्यावश्यक काम नपरी विदेश नजान सरकारको आग्रह flash शिवराजमा ३ महिने ब्युटिसियन तालिम सुरु flash शिवराज ३ मा ढकिया निर्माण तालिम सकियो

विजयनगर गाउँपालिका मा दुधाधारी बाबा धाम मेला सुरु

माघ १७ गते विजयनगर ।
कपिलवस्तु जिल्लाको विजयनगर गाउँपालिका अन्तरगत पर्ने गुगौलीको दुधाधारी बाबा धाममा आज देखि मेला सुरु भएको छ । परम्परागत लाग्ने उक्त मेला यस वर्ष पनि श्रीपन्चमी देखि सुरु भइ आज दिउँसो मेला लाग्ने साथै रातिमा नौटङ्की नाच हुँदै आएको भोलि १८ गते सम्पन्न हुने मेला आयोजक ले जनाएको छ ।

यस धाम को आफ्नै विशेष महत्त्व छ । त्यहा एक जना बाबा बस्थे बाबा ले बाघ को सवारी गर्ने गर्थे बाबा ले दूध को आहार मात्र लिने गर्थे , बाबा को आध्यात्मिक शक्ति रहेकोे थियोे सर्ब साधारण को विश्वास रहिआएको छ । मन्दिरको प्रचारप्रसार हुन नसकेकोले ओझेलमा परेको वडा अध्यक्ष नेपाल चौधरी को भनाइ छ ।
बाबा जिउदै समाधी लिएका बुढापाखा हरु को भनाइ छ । उक्त ठाँउ मा मन्दिर निर्माण गरिएको छ । मन्दिर मा परापुर्वकाल देखि नै पुजा गरिदै आई रहेका छन् । आफुले सोचेका पुरा हुने जन विश्वास रहेकोे छ । मन्दिर मा श्रीपन्चमी को दिन बिहानै देखि दूध चढाउने भक्तजनहरु को भिड लाग्ने गर्दछ ।

मेला लाई व्यवस्थित रुपमा सम्पन्न गर्न पुर्ण रुपमा तयारी भइसकेको मेला ब्यवस्थापक अध्यक्ष राम जन्म यादव ले जानकारी गर्नु भएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP