Trending
समाज पोखरा हिँडेको सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटना flash कृष्णनगर विद्युत केन्द्रद्धारा लक्ष्य अनुसारको राजस्व संकलन गर्न सफल flash नेकपा एमाले कपिलवस्तुले मनायो वृक्षरोपण गरि पुष्पलालकाे ४६ औँ स्मृति दिवस flash करोडौका सोलार भन्सार छुट गराउन चलखेल राजनीति प्रधानमन्त्री ओलीलाई विश्वासको मत दिन एमालेको ‘ह्वीप’ राजनीति मेलम्ची नआएसम्म वैकल्पिक माध्यमबाट काठमाडौँवासीलाई पानी खुवाउनू : मन्त्री यादव समाज ढोरपाटनको प्रकृतिसँग रम्न चाहने पर्यटक सडक सास्तीले बीचैबाट फर्कन्छन् समाज मामाघर गएका बालकको सेप्टिक ट्यांकीमा खसेर ज्यान गयो राजनीति भारतसँगको असमान सम्झौता नसच्याएसम्म नेपालको विकास हुँदैन : डा.बाबुराम समाज पूर्वप्रधानमन्त्री चन्दलाई भेट्न उद्योगमन्त्री अस्पतालमा

विजयनगरमा गायत्री महायज्ञ एवम् प्रज्ञा पुराण कथा प्रवचन तथा संस्कार महोत्सव हुँदै

राम प्रकट कोरी

माघ १९ गते –विजयनगर,

विजयनगर गाउँपालिका ३ जगदीशपुरमा देव सँस्कृति जागरण विरण कुण्डीय गायत्री महायज्ञ एवम् प्रज्ञा पुराण कथा प्रवचन तथा संस्कार महोत्सव सञ्चालन भएको छ । माघ १६ गते शुक्रवारबाट कलश यात्रा गरी महायज्ञ सुरु भएको हो ।

भुवनेश्वरी माध्यमिक विद्यालय अगाडी यज्ञशालादेखि सुरु भएको कलश यात्रा जगदीशपुर, कडियार, पत्थरदेइया , लक्ष्मणपुर, बिलरहवा हुँदै सुरई नदीबाट जलभरी पुनः जगदीशपुर चौराहा हुँदै यज्ञशालामा पुगी यात्रा समाप्त भएको थियो ।

कलश यात्रासँगै सुरु गरिएको महायज्ञमा हिजो १८ गते शनिवार प्रवचन, हवन तथा विभिन्न संस्कार कार्य भएको थियो । समुदायमा रहेको विभेद, विकृति, असमानता र सत्यताको बाटोमा अग्रसर रहने उद्धेश्यका साथ सञ्चालन गरिएको महायज्ञमा दिनहुँ पाच सयको संख्यामा श्रद्धालु भक्तजनको सहभागिता रहने गरेको छ ।

महायज्ञ कार्यक्रमको आइतवार विभिन्न कार्यक्रम गरी समापन गरिने बताइएको छ । आइतवार राती ७ बजेदेखि प्रवचन सुरु भई राती ९ बजे दीपयज्ञ गरी प्रवचन टोलीलाई विदाई गरिने स्थानीय देवेन्द्र मणी त्रिपाठी जानकारी दिनु भएको छ ।

प्रवचन टोलीमा शान्ति कुञ्ज गायत्री परिवार हरिद्धारका कौशलेस पाण्डे, रणजीत शर्मा तथा कृष्ण चन्दले प्रवचन दिनु भएको कार्यक्रमका व्यवस्थापक अध्यक्ष सुरेन्द्र कुमार चौधरीले बताउनु भएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP