Trending
राजनीति गठबन्धन मन्त्रालय बाँडफाँडै गर्न नसक्ने भइसक्यो : विष्णु पौडेल राजनीति सरकारलाई सुझाव दिनु ‘भैंसीको अगाडि बाँसुरी बजाए’ जस्तै : केपी ओली समाज बालविवाह अन्त्यका लागि योजना बनाउँदै कर्णाली राजनीति प्रचण्डलाई प्रधानमन्त्रीबाट हट्नुपर्ने हो कि भन्ने डर छ : गगन थापा राजनीति मुख्‍यमन्त्री जम्कट्टेलले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ६७ र विपक्षमा १७ मत राजनीति आरक्षण दिँदासम्म दलितमाथिको उत्पीडन समाप्त हुँदैन : वामदेव गौतम राजनीति कोशी प्रदेशको सरकार कुनै हालतमा टिकाउँछौँ : ओली राजनीति गण्डकीबाट बाहिरियो माओवादी, अल्पमतमा मुख्‍यमन्त्री अधिकारी समाज तथ्यांक भन्छ- २१ लाख ९० हजार नेपाली विदेशमा समाज धनगढीका पत्रकार धामीलाई धम्की दिने अवस्थी पक्राउ

विजयनगरमा गायत्री महायज्ञ एवम् प्रज्ञा पुराण कथा प्रवचन तथा संस्कार महोत्सव हुँदै

राम प्रकट कोरी

माघ १९ गते –विजयनगर,

विजयनगर गाउँपालिका ३ जगदीशपुरमा देव सँस्कृति जागरण विरण कुण्डीय गायत्री महायज्ञ एवम् प्रज्ञा पुराण कथा प्रवचन तथा संस्कार महोत्सव सञ्चालन भएको छ । माघ १६ गते शुक्रवारबाट कलश यात्रा गरी महायज्ञ सुरु भएको हो ।

भुवनेश्वरी माध्यमिक विद्यालय अगाडी यज्ञशालादेखि सुरु भएको कलश यात्रा जगदीशपुर, कडियार, पत्थरदेइया , लक्ष्मणपुर, बिलरहवा हुँदै सुरई नदीबाट जलभरी पुनः जगदीशपुर चौराहा हुँदै यज्ञशालामा पुगी यात्रा समाप्त भएको थियो ।

कलश यात्रासँगै सुरु गरिएको महायज्ञमा हिजो १८ गते शनिवार प्रवचन, हवन तथा विभिन्न संस्कार कार्य भएको थियो । समुदायमा रहेको विभेद, विकृति, असमानता र सत्यताको बाटोमा अग्रसर रहने उद्धेश्यका साथ सञ्चालन गरिएको महायज्ञमा दिनहुँ पाच सयको संख्यामा श्रद्धालु भक्तजनको सहभागिता रहने गरेको छ ।

महायज्ञ कार्यक्रमको आइतवार विभिन्न कार्यक्रम गरी समापन गरिने बताइएको छ । आइतवार राती ७ बजेदेखि प्रवचन सुरु भई राती ९ बजे दीपयज्ञ गरी प्रवचन टोलीलाई विदाई गरिने स्थानीय देवेन्द्र मणी त्रिपाठी जानकारी दिनु भएको छ ।

प्रवचन टोलीमा शान्ति कुञ्ज गायत्री परिवार हरिद्धारका कौशलेस पाण्डे, रणजीत शर्मा तथा कृष्ण चन्दले प्रवचन दिनु भएको कार्यक्रमका व्यवस्थापक अध्यक्ष सुरेन्द्र कुमार चौधरीले बताउनु भएको छ ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP