Trending
समाज मुगु बस दुर्घटना : मृतकका परिवारलाई एक लाख दिइने अन्तर्राष्ट्रिय अमेरिकी ड्रोन आक्रमणमा अलकायदाका वरिष्ठ नेताको मृत्यु समाज आज पनि देशका केही ठाउँमा हल्का पानी पर्ने राजनीति न्यायालयको गरिमाका लागि निकास दिन प्रधानन्यायाधीशलाई पूर्वन्यायाधीशहरुको आग्रह राजनीति एमाले वडा अधिवेशन आज‚ अध्यक्ष ओलीले भर्चुअल माध्यमबाट उद्घाटन गर्ने समाज विराटनगर विमानस्थल आजदेखि सञ्चालनमा आउने समाज प्रतिवेदन लागू गर्न प्रधानन्यायाधीशलाई बारको १५ दिने अल्टिमेटम खेल मैत्रीपूर्ण फुटबलमा नेपाली २३ वर्षमुनिकाे फुटबल टोली इन्डोनेसियासँग २–० ले पराजित flash शिवराजमा नेकपा एसकाे फेरि भ्रमकाे खेती, आफू नेकपा एमालेमै रहेकाे राधेश्याम थारूकाे भनाई समाज कानुन व्यवसायीको तयारी : प्रधानन्यायाधीशको राजीनामा नआए आन्दोलन

बालश्रम न्युनीकरणका लागि पत्रकारकाे भुमिका सम्बन्धि अन्तरक्रिया सम्पन्न

कपिलवस्तु

कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका ५ चन्द्रौटामा बालश्रम न्युनीकरणका लागी अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । जिल्लाका तिन वटा स्थानिय तहका इर्टा भट्टामा काम गर्ने बालबालिको तथ्याङ्क अनुसार बालश्रम न्युनीकरण गर्नका लागी संचार माध्यमको भुमिका के भन्ने विषयमा अन्तरक्रिया गरिएको हो ।

जिल्लाको शिवराज नगरपालिका,महाराजगंज नगरपालिका र कपिलवस्तु नगरपालिका को इटा भट्टामा गरिएको सर्वेक्षण अनुसार स्थानिय संचार माध्यम रेडियो, पत्रपत्रिका, अनलाईन पत्रिका, लगाएका का संचार माध्यमबाट बालश्रम न्युनिकरण सम्वन्धी सुचना प्रसारण तथा प्रकाशित गरि जनस्तरमा सचेतना फैलाउने अध्यक्ष मिना परियारले बताउनु भयो ।

तिन पालिकामा भएका इटाभट्टा,होटेल,रेष्टुरेन्ट,कलकारखाना,
किराना पसल लगाएत बालश्रम हुने सम्पुर्ण क्षेत्रमा अनुगमन गरि बालश्रम न्युनिकरण गर्ने परियारले बताउनु भयो ।बालश्रम न्युकरण का लागी सरकारले गुरुयोजना तयार गरेको भएपनि कार्यन्वयन हुन नसकेको अध्यक्ष परियारले बताउनुभयो ।
कार्यक्रम दलित मानव निगरानी समिती को आयोजना ऐन्टीना फाउन्डेसनकको सहयोगमा संचालन हुन लागेको हो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP