Trending
flash विजयनगरमा ३ माेटरसाइकल एक आपसमा ठाेक्किए, १ जनाकाे मृत्युु, २ गम्भीर घाइते ( विस्तृत विवरण सहित) flash मेयर भोट माग्न व्यास्त, बुद्धभुमीका ५ वडामा देखियो हैजा, १ वालिकाको मृत्यु अन्तर्राष्ट्रिय रुसमा खानी दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको संख्या ५१ पुग्यो, दुई जनालाई २ महिनाको कैद समाज तराईमा मङ्सिरमै मुटु काम्ने जाडाे ! अन्तर्राष्ट्रिय दक्षिण अफ्रिकामा कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट देखिएपछि भारतमा पनि उच्च सतर्कता समाज सीसीएमसीसीको बैठक बस्दै : सीमा नाकामा कडाइ तथा हवाई उडानबारे आवश्यक निर्णय गर्ने खेल आईसीसी महिला टी-२० : नेपाल युएई भिड्दै समाज जाजरकोटमा बस दुर्घटना, पाँच जनाको मृत्यु, २७ घाइते खेल आत्मानन्द कप : घरेलु टोली माङसेबुङको विजयी सुरुवात राजनीति एमाले महाधिवेशन : निर्वाचन प्रक्रिया आज

खाद्यान्न लगायतका आधारभूत समस्या भए तत्काल खबर गर्न प्रभावितलाई सरकारको आग्रह

काठमाण्डाै – बाढी, पहिरो र डुबान प्रभावितहरुलाई खाद्यान्न लगायतका आधारभूत समस्या भएमा तत्काल खबर गर्न सरकारले आग्रह गरेको छ ।

सङ्घ, प्रदेश र पालिका गरी तीनै तहको सरकारले प्रभावितहरूका लागि हिजोदेखि राहत वितरण गरिरहे पनि पहुँचमा पुग्न नसकेका वा समस्यामा परेकाहरुले  तत्काल खबर गर्न गृह मन्त्रालयले आग्रह गरेको छ ।

अहिले बाढी र पहिरोका कारण धेरै मानिस स्कुल लगायतका सार्वजनिक ठाउँमा आश्रय लिएर बसिरहेका छन् ।

पालिकाको समन्वयमा जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समितिले हिजोदेखि त्यसरी बसेकाहरुलाई खाद्यान्न लगायतका सामग्री वितरण गरिरहेको  छ । तर कोही छुटेका भएमा, कसैलाई समस्या भएमा पालिकाको समन्वयमा जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समितिमा सम्पर्क गर्न मन्त्रालयका प्रवक्ता फणिन्द्रमणि पोख्रेलले जानकारी दिनुभयो ।

पालिकाहरुले पनि आफ्नै तरिकाले खाद्यान्न लगायतका दैनिक उपभोग्य सामानको व्यवस्थापन गरिरहेको गृह मन्त्रालयका सूचना अधिकारी दिलकुमार तामाङले बताउनुभयो । यस्तै जिल्ला विपद् व्यवस्थापन कोषमार्फत पनि राहत वितरणको काम भइरहेको छ।

जिल्ला विपद् व्यवस्थापन कोषमा राहतका लागि जम्मा भएको रकमले नपुग्ने अवस्था आएमा भने तत्काल गृह मन्त्रालयसँग माग गर्नुपर्ने र गृहले तत्काल रकम उपलब्ध गराउने उहाँले बताउनुभयो।  

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP