Trending
flash अजम्मरी सामुदायिक बनको पहिलो साधारण सभा सम्पन्न flash विपतमा वाल संरक्षणको विषयमा छलफल flash शिक्षक अभावमा तीन महिनादेखि विद्यालयमा पढाइ प्रभावित समाज पत्रकारहरुनै विधानविपरित राजनीतिक दलको नेतृत्वमा, कसले गर्ने कारवाही ? अपराध मुद्दा मिलाएर जेलमुक्त गराइदिन्छु भन्दै पैसा ठग्ने महिला पक्राउ राजनीति पार्टीलाई कहिल्यै फुट्न नदिने सङ्कल्पका साथ अध्यक्षमा उम्मेदवारी घाेषणा गर्दछु : कमल थापा राजनीति बद्री पाण्डेले कांग्रेस सहमहामन्त्रीमा उम्मेदवारी दिने समाज २४ घण्टामा २ सय ५९ जनामा काेराेना पुष्टि, २ सय ६४ जना निकाे समाज भीरबाट लडेर महिलाको मृत्यु राजनीति केपी ओलीले दर्ता गराए अध्यक्षमा उम्मेदवारी

नीति र विधिभन्दा बाहिर गएर काम गर्दिनँ : सभामुख भण्डारी

विराटनगर : प्रदेश १ का सभामुख प्रदीपकुमार भण्डारीले प्रदेश सभाको संस्थापक सभामुखको हैसियतले नीति र विधिभन्दा बाहिर गएर काम नगर्ने बताएका छन्।   संसदीय पत्रकार मञ्च प्रदेश १ को आयोजनामा बिहीबार भएको अन्तरक्रियामा सभामुख भण्डारीले नियमावली र संविधानभन्दा बाहिर गएर कुनै काम नगर्ने बताएका हुन्।

सभामुख भण्डारीले अभावका बीच शुरु भएको प्रदेशसभा उत्कृष्ट काम गर्दै प्रदेशसभा भवन बनाउन सफल भएको बताए। प्रदेश सभामा गरिने हरेक गतिविधि नागरिककै लागि भएकले नागरिकका विषयमा सभाले निरन्तर काम गरेको उनको भनाइ छ।

उनले प्रदेशसभालाई  कानुन, नियमावली, संविधानसँगै अभ्यास र सहमतिसँग जोडिएको थलोको रुपमा चित्रण गरेका छन्। ‘विपक्षी आएन वा सरकार आएन भनेर संसद चल्दैन भनेर कहाँ लेखेको छ?’ उनको प्रश्न गर्दै भने, ‘मैले त सरकार नभएको बेलामा पनि सदन चलाइदिएँ।’

अन्तरक्रियामा नेपाली कांग्रेसका प्रमुख सचेतक केदार कार्कीले संसदीय खुलापनको कुरा सीमाहीन नहुने र निश्चित परिधिभित्र रहेर चल्नुपर्ने बताए। उनले विषयगत समितिको बैठकमा पत्रकारहरूको प्रवेशलाई रोक्न नहुनेमा जोड दिए।

जनता समाजवादी पार्टी संसदीय दलका नेता जयराम यादवले पनि विषयगत समितिको बैठकमा पत्रकारहरूलाई सहभागी गराउनु पर्ने बताए। संघीय लिम्बुवान राष्ट्रिय मञ्च संसदीय दलका नेता विष्णुमाया तुम्बाहाङ्फेले महिलाहरूले संसदमा उठाएका विषयहरूलाई सञ्चार क्षेत्रले प्राथमिकता नदिने गरेको र ३३ प्रतिशत महिलाहरू उपेक्षामा पर्ने गरेकोतर्फ मिडियाले ध्यान दिनु पर्ने बताइन्।

सामाजिक विकास समितिका सभापति सरिता थापाले मिनी पार्लियामेन्टको गतिविधिमा सांसद र मिडियाको चासो कम भएको अनुभूति आफूले गरेको बताइन्। सांसद कुलप्रसाद साम्बाले प्रदेश १ प्रदेशसभा तुलनात्मक रूपमा खुला र पारदर्शी रहेको बताए।

प्रदेशसभा सदस्य लोकप्रसाद सङग्रौलाले मिडिया र समाज नकारात्मकताबाट ग्रसित भएको भन्दै त्यसमा परिवर्तन ल्याउन जरुरी रहेको बताए।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP