Trending
अपराध क्षणिक रिस रोक्न नसक्दा मारिँदैछन् निर्दोष आर्थिक पोखराको होटल सरोवर र किङस लाउन्जमा प्रभु बैंकका ग्राहकलाई छुट स्वास्थ्य स्वास्थ्यमन्त्री यादवको वीरमा ३ घण्टा छड्के राजनीति संसद् सचिवालयलाई बजेटको कमी हुँदैन : अर्थमन्त्री राजनीति कर्णाली प्रदेश : मन्त्री शाहलाई भूमि व्यवस्था तथा कृषिको कार्यभार समाज सगरमाथाबाट ओर्लंदा एकजना नेपाली र एकजना बेलायती बेपत्ता समाज गर्मी बढेपछि चितवनका ६० जना कैदीलाई सारियो समाज कैलाश सिरोहिया पक्राउप्रति नेपाल मिडिया सोसाइटीको विरोध राजनीति अनलाइनबाट सुझाव लिएर नीति, कार्यक्रम र बजेट बनाउँदै पैयूँ राजनीति गण्डकी प्रदेशको दोस्रो पञ्चवर्षीय योजनाको परिमार्जित आधार पत्र सार्वजनिक

शिवराज नगरपालिका वडा न.१ को सार्वजनिक सुनुवाई सम्पन्न

कपिलवस्तु भाद्र ७ ।
शिवराज नगरपालिका वडा न.१ को सार्वजनिक सुनुवाई सम्पन्न भएको छ ।
शिवराज न.पा.वडा न.१ को आयोजनामा चेतनशिल किशोरी संबाद केन्द्र तथा क्रियाशिल पत्रकार महिला कपिलबस्तुको सयुंत्त संयोजनमा वडाले प्रवाह गर्ने सेवा सुबिधाको बारेमा सार्वजनिक सुनुवाई गरिएको थियो ।
कार्यक्रममा सहभागिले बिकास निर्माण,स्वास्थ,शिक्षा,कृषि,महिला सशत्तिकरण,योग शिक्षा, लगायतका बिषयबस्तु उठान गरेका थिए ।
सहभागिको प्रश्नलाई संबोधन गर्दै वडा न. १ का वडा अध्यक्ष जगत बहादुर जि.सिले नगरपालिकाले बिनियोजन गर्ने लक्षित वर्गको बजेट अन्तरगत सबै वडामा बसोबास गर्ने महिलाका समस्या र अवसरलाई सहि हिसाबले संबोधन गर्न नसकेको बताउँदै अव गरिने कार्यक्रममा वडा न. १ ले वडा भित्रैका महिलालाई मात्र लक्षित गरेर सिप सिकाउने तथा अन्य कार्यक्रम संचालन गर्ने प्रतिबद्धता गर्नु भएको थियो ।
अन्य समयमा हुने सार्वजनिक सुनुवाइमा भन्दा फरक प्रश्नलाई संबोधन गर्दै वडा अधयक्ष जिसिले योग शिक्षाले मानब जिवनमा अत्यान्तै ठुलो भुमिका निर्वाह गर्ने बताउँदै नगर भित्रका सबै वडामा योग शिक्षा संचालन गर्ने योजना रहेको बताउनु भयो । नेपाल आदर्श बहुमुखि क्याम्पसका प्रमुख हेमराज शर्माले शिवरान नगरपालिका वडा न.१ ले अन्य शिर्षकमा लाखौं बजेट बिनियोजन गरे पनि यस वर्ष बिद्यार्थी प्रोत्साहन,छात्राबृत्रि लगायत शिक्षामा कुनै पनि शिर्षकमा वजेट नछुट्टाएको गुनासो राख्दै सरकारले कक्षा १२ सम्म नि:शुल्क शिक्षा दिने भनिए पनि कतिपय बिद्यार्थीहरु अझै पनि शुल्क तिर्न नसकेर बिद्यालय छाड्नु परेको बताउनु बताउनु भयो । किर्डाक नेपालका जिल्ला संयोजक हरि प्रसाद लौडारीले हरेक संस्थाले वडा भित्र गरेका कामको अनुगमन गर्न आवश्यक रहेको बताउँदै शिवराज नगरपालिका भित्र २४ किशोरी संबाद केन्द्र निर्माण गरेर संबाद केन्द्रमा बिभिन्न बिषयबस्तु उठान गर्ने र किशोरीबाटै समस्याको समाधान खोज्ने बताउनु भएको छ । किर्डाकद्धारा संचालित किशोरी संबाद केन्द्रमा आबद्ध बहिनीहरुमा धेरै परिवर्तन आएको बताउनु भयो ।कार्यक्रममा वडा न.१ का वडा अध्यक्ष जगतबहादुर जि।सि,कार्यपालिका सदस्य लक्ष्मी हमाल,टीका बि।क,किर्डाक नेपालका जिल्ला संयोजक हरि प्रसाद लौडारी,नेपाल आर्दश बहुमुखिका कयाम्पस प्रमुख हेमराज शर्मा,ब्यापार संघ कलिबस्तुका अध्यक्ष माहादेब पोखरेल,नेकपा वडा न.१ का अध्यक्ष खिम बिक्रम के।सि,पेट्रोलियम एसोसियसनका अध्यक्ष ढुनडीराज अधिकारी, किशोरी संबाद केन्द्रका किशोरीहरु लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।
कार्यक्रम इष्ट्रोमा फाउन्डेशनको सहयोगमा किर्डाक नेपालको सहजीकरणमा चेतनशिल संबाद केन्द्र तथा क्रियाशिल पत्रकार महिलाको संयुक्त संयोजनमा कार्यक्रम समपन्न भएको थियो ।कार्यक्रम शिवराज नगरपालिका वडा न.१ का वडा अध्यक्ष जगत बहादुर जि।सिको अध्यक्षतामा क्याम्पस प्रमुख हेमराज शर्मा र किर्डाक नेपालका जिल्ला संयोजक हरि प्रसाद लौडारीको बिशेष आथित्यतामा सम्पन्न कार्यक्रमको संचालन गीता पौडेलले गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP