Trending
flash नेपालको तराई लगायत विश्वभरि मनाउने गरिन्छ करवा चौथ flash प्रदेश सरकारबाट विनियोजित सञ्चार बजेटको भ्रमपूर्ण समाचार प्रति बुद्ध दर्पणको ध्यानाकर्षण खेल टी-२० विश्वकप : बंगलादेशविरुद्ध श्रीलंकाको ५ विकेटको जित समाज दाङमा बस दुर्घटना हुँदा १ जनाको मृत्यु, २१ घाइते राजनीति प्रदेश १ प्रदेशसभा बैठक : कात्तिक १५ सम्म स्थगित, कांग्रेसमै भाँडभैलो flash विजयनगरमा आज ६० प्रतिशत बढिलाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइयो समाज पाँच वर्षमा १ लाखभन्दा बढी सवारी दुर्घटना, १० हजारभन्दा बढीको मृत्यु समाज सर्वोच्चका १४ न्यायाधीशले पूर्ण बैठक बहिस्कार गर्ने राजनीति चार वर्षअघि हारेका थिए, फेरि मत गन्दा २ भोटले वडाध्यक्ष जिते flash टोल विकास संस्था व्यवस्थापन तथा नेतृत्व विकास सम्बन्धि क्षमता अभिवृद्धि तालिम सुरु

सरकारले विकास गरेन भन्नु दुरप्रचार : सञ्चार मन्त्री बास्कोटा

प्रेमनारायण आचार्य
अर्घाखाँची ७ भदौ
सञ्चार तथा सुचना प्रविधि मन्त्री गोकुल प्रसाद बास्कोटाले सरकारले समृद्धिको जग हाल्ने काम पुरा गरेको बताएका छन् । देशमा राजनितिक क्रान्तीको अध्याय समाप्त भएको बताउदै देसलाइ समृद्धको जगा बसाल्ने काम सकिएको बताउदै पाँच बर्ष भित्रमा देशको विकास र समृद्धिले काचुली फेर्ने बताए । समृद्ध नेपाल सुखी नेपाली बनाउने दिशामा सरकार अगाडी बढेको बताए । सरकारले विकास गरेन भनेर भन्ने दुरप्रचार भैरहेका बताउदै सरकारले गरेका कामलाइ राम्रो संग नियाल्न आग्रह गरे । उनले अर्को निर्बाचनमा सरकारले गरेका कामको मुल्याकंन जनतालेनै गर्ने बताउदै कसैले दुरप्रचार गरेर सरकारलाइ कुनै प्रबाह नहुने बताए । रोपेको धान पाक्नत तीन देखि चार महिना लाग्ने बताउदै सरकारले गरेका काम झ्याप्पै नदेखिने बताए ।

अर्घाखाँचीको शितगंगा नगरपालिकाको ठाडामा रेडियो शितगंगा तथा खुल्ला तीज गित प्रतियोगीताको उद्धाटन गर्दै मन्त्री बास्कोटाले जनताको विश्वासलाइ बर्तमान सरकारले कुठाराघात र वेइमानी कहिले पनि नगर्ने बताए । उनले अर्घाखाँचीमा एक बर्षमा फोर जी सेवा विस्तार गर्ने बताउदै नेपालकै सबै भन्दा ठुलो नगरपालिका शितगंगा नगरपालिकामा ल्यान्ड लाइन सेवा विस्तार गर्ने बताए ।

सञ्चार तथा सुचना प्रविधि मन्त्री गोकुल प्रसाद बास्कोटाले सरकारले समृद्धिको जग हाल्ने काम पुरा गरेको बताएका छन् । देशमा राजनितिक क्रान्तीको अध्याय समाप्त भएको बताउदै देसलाइ समृद्धको जगा बसाल्ने काम सकिएको बताउदै पाँच बर्ष भित्रमा देशको विकास र समृद्धिले काचुली फेर्ने बताए । समृद्ध नेपाल सुखी नेपाली बनाउने दिशामा सरकार अगाडी बढेको बताए । सरकारले विकास गरेन भनेर भन्ने दुरप्रचार भैरहेका बताउदै सरकारले गरेका कामलाइ राम्रो संग नियाल्न आग्रह गरे । उनले अर्को निर्बाचनमा सरकारले गरेका कामको मुल्याकंन जनतालेनै गर्ने बताउदै कसैले दुरप्रचार गरेर सरकारलाइ कुनै प्रबाह नहुने बताए । रोपेको धान पाक्नत तीन देखि चार महिना लाग्ने बताउदै सरकारले गरेका काम झ्याप्पै नदेखिने बताए ।

उनले जनताको विश्वास र जनमतलाइ आधार मानेर सरकाले काम गरिरहको बताउदै गरिबी रसमाजमा ब्याप्त कुरितीको अन्त्य गर्न सरकार लागि रहेको बताए । आम नागरिकलाई सचेत बनाउने काम पत्रकारहरुको रहेकोमा पत्रकारहरुबाट त्यो हुन नसकेको बताए ।

विश्वसनीय र पत्रकार आचार संहिता भित्र रहेर कलम चलाउन पनि पत्रकारहरुलाइ आग्रह गरे । पत्रकारहरु आचार संहिता भन्दा बाहिर गएकाले यसैलाइ नियन्त्रण गर्न मिडीया विधेयक ल्याइएको बताए । सञ्चार मन्त्रीको गाडीले कपिलबस्तुमा मयुर हानेको भन्ने जस्ता गलत प्रचार नगर्न पत्रकारहरुलाइ आग्रह गरेका छन् ।

अर्घाखाँचीमा रहेको २ सय ४५ मेगावाट क्षमताको नौमुरे जल विद्युत परियोजना सञ्चालनकालागि सरकार लागि रहेको बताउदै यसबाट अर्घाखाँची सहित देसभरनै विद्युत आपुर्ती हुने बताए ।

कार्यक्रममा नेकपाका केन्द्रिय सदस्य नजीर मिया, प्रदेस सांसद चेतनारायण आचार्य, रामजी प्रसाद घिमिरे, नेकपा जिल्ला सह इन्चार्ज शुसिला श्रीपाली, सचिव ठाकुर कुमार विक, नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सचिव छविलाल पौडेल, पत्रकार महासंघका प्रदेस उपाध्यक्ष भरत केसी लगायतले मन्तव्य राखेका थिए ।

प्रतिक्रिया

रोचक

सबै
थारु भाषाको “दिल जिगर तुहि धडकन” अडियो म्युजिक सार्वजनिक ।।
माघ १४, २०७६

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु, १४ माघ । गायक उत्तम चौधरी र अन्नु चौधरीको सुमधुर सांगीतिक स्वरमा सजिएको “दिल जिगर तुहि…

Recent Posts

TOP